Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Harry Hale o Making TV Burp: „Oglądanie każdej imprezy EastEnders było absolutnie okropne” | Harry Hill

Harry Hill, twórca, pisarz i gospodarz

Kiedy krytyk telewizyjny Sun Channel, Gary Bushell, wyjechał na wakacje, relacjonowałem jego artykuł i pomyślałem, że może zrobić dobry program telewizyjny. Jedynym programem, który kiedykolwiek zrobił coś niejasno podobnego, jest Bob Mills Show W łóżku z Medinnerem, Gdzie ogląda program i komentuje go. Ale TV Burp był w zasadzie konkursem na napisy, z tym wyjątkiem, że jest to animacja, która prowadzi do rysunku, a nie tylko jednej linii.

Przez lata próbowaliśmy wielu pisarzy – Dave’a Gormana, Chrisa Addisona, Richarda Heringa – ale większość ludzi nie była w stanie tego zhakować. Każda godzina na jawie była spędzana na oglądaniu telewizji. Prezentację możemy przedstawić tylko za pomocą pasków podglądu przesłanych recenzentom. Ally Ross, późniejsza krytyka telewizyjna The Sun, przekaże go dalej i zostanie rozprowadzona wśród naszej obsady. Będziesz miał dwa magnetowidy: na jednym możesz oglądać, a na drugim masz czystą taśmę. Jakiekolwiek klipy, które Ci się podobają, wkleisz je na pusty VHS. Gdy znajdziesz się poza ogólną grupą EastEnders, umieścisz Emmerdale. To było straszne.

Idealny program dla nas to taki, który potraktował siebie bardzo poważnie i powstał w pośpiechu: w zasadzie EastEnders. Z ITV lub Channel 4 licencjonowaliśmy klipy, ale BBC nam nie pozwoliło, więc wykorzystaliśmy je w drugiej serii na podstawie „uczciwe postępowanieCo oznacza, że ​​aktorzy nie zostali opłaceni. Po premierze pierwszego odcinka serii drugiej producent wykonawczy EastEnders Mal Young krzyczał przez telefon: „To oburzające. Mam tu swoich aktorów do łez z powodu tego, co robisz! Kiedyś na Soap Awards dokuczał mi Todd Carty, który grał Marka Fowlera. „Gdzie są nasze pieniądze?”, wykrzyknął.

Na początku były długie szkice, ale kiedy przejął ją producent Spencer Millman, powiedział, że nie powinniśmy tego robić. Program następnie wzniósł się do poziomu. Kolejne odcinki są dość gęste od klipów, a co 10 sekund rozlega się śmiech. Jedną z rzeczy, które uwielbiałem w TV Burp było to, że było to w ITV: główne kanały zazwyczaj protekcjonalnie protekcjonalnie oglądają publiczność, ale TV Burp udowodnił, że można robić dziwne komedie i że ludzie to uwielbiają. Ludzie kiedyś uważali go za kultowego komika, ale TV Burp dał im trochę humoru, ponieważ byli gotowi na żarty o EastEnders.

Prawie nie ma dnia, żeby nikt mnie nie zapytał, kiedy wracam do TV Burp. W końcu nie mogłem już tego robić. ITV chciało więcej i więcej – poza tym nie miałem życia. Wiem, że to brzmi naprawdę marudnie, ale nie potrafię wyjaśnić presji. Zmienił się też telewizor, prawdopodobnie w wyniku bekania telewizora. Programy zaczynają mieć naukowy komentarz: Oczywistą rzeczą jest „Chodź ze mną na obiad”. Od Bake Off też nic nie dostaliśmy, ponieważ Mel i Sue pierwsi zaczęli żartować.

Od czasu do czasu natrafiam na klipy na YouTube, które moim zdaniem są zabawne. Ostatnio zidentyfikowali mnie ludzie po dwudziestce. Mówią: „Byłem moim dzieciństwem”. Co jest naprawdę przerażające.

Paul Huxby, pisarz

Pracowałem jako producent komedii, kiedy dostałem telefon od agenta Harry’ego. Powiedział: „Mamy przeczucie, że Kolumna Harry’ego w Słońcu może być programem telewizyjnym i myślę, że będzie na twojej ulicy”. Nigdy nie pracowałem z Harrym, ale byłem jego wielkim fanem.

Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma skrótów do wyszukiwania klipów, ponieważ nie wiesz, co jest zabawne – nie zawsze było to oczywiste. Oznaczało to oglądanie omnibusa EastEnders, omnibusa Emmerdale, dwugodzinnych filmów dokumentalnych, tylko po to, by dostać jeden klip — to było niesamowicie pracochłonne. Potem przyjrzymy się rzeczom, które przetrwają weekend: Harry od lat robi The X Factor, ja właśnie to robiłem. To daje rodzaj PTSD: jeśli słyszę teraz ton Emmerdale, zaczynam wibrować.

Skończysz na oglądaniu telewizji, ale nie oglądasz telewizji – ponieważ zawsze szukałeś rzeczy w tle, zwłaszcza głupich rzeczy. Zauważyliśmy, że za każdym razem, gdy Bradley z East Enders wchodził do pubu, wyglądał, jakby właśnie pierdnął. Pisarz Dan Meyer powiedział, że Phil Mitchell wydaje się stale się kurczyć.

Początkowo oglądalność nie była świetna. Byliśmy zdezorientowani harmonogramem. Wtedy, prawie przez przypadek, ITV znalazło w nim dom. Miło było, kiedy ludzie zaczęli oglądać. To był główny program w sobotni wieczór, ale może być dość dziwne: znalezienie równowagi między byciem dostępnym i zabawnym dla szerokiej publiczności, ale także w bardzo dogodnym otoczeniu i na zewnątrz, było jedną z ekscytujących rzeczy. To naprawdę rzadkość, aby móc wyprodukować coś takiego.

READ  8 finalistów Sporkies