Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Halo Infinite prawie podwoiło liczbę graczy Battlefield 2042 na Steamie

Gra wieloosobowa Halo Infinite stała się hitem na Xboksie od czasu jej niespodziewanej premiery w poniedziałek 15 listopada. Liczby Steam w dniu premiery były ogromne, dzięki czemu była to pierwsza gra od Xbox Game Studios, która pokonała 200 000 jednoczesnych graczy. Poprzedni rekord należał do innego gracza Halo, The Master Chief Collection.

Jednak wraz z premierą Battlefield 2042 na horyzoncie niektórzy ludzie kwestionowali, czy Halo Infinite utrzyma swój sukces na Steamie. Wydaje się, że na to pytanie uzyskano definitywną odpowiedź w ciągu ostatnich kilku dni, ponieważ liczba graczy Halo Infinite prawie podwoiła liczbę strzelanek opublikowanych przez EA. W dniu premiery Battlefield, 19 listopada, Halo miało 140 536 graczy na Steam w porównaniu do 90 136 graczy rywala jednocześnie. Dominacja trwała dopiero, gdy przeszliśmy do drugiego dnia premiery, 20 listopada, kiedy Infinite osiągnął prawie 200 000-100 000 Battlefield.

Należy również zauważyć, że tryb wieloosobowy Halo Infinite jest w 100% darmowy. Mając to na uwadze, bariera wejścia jest znacznie niższa niż w Battlefield, a liczba graczy Infinite prawdopodobnie byłaby niższa, gdyby była to gra pełnopłatna. Teraz nieco ponad 100 000 graczy w Battlefield to nie mała liczba, to właściwie najwyższy punkt w serii. Jednak w porównaniu z inną pełnopłatną grą wypuszczoną w tym roku, nowymi IP Outriders Square Enix, które zdołały osiągnąć ponad 125 000, nie jest to imponujące.

Dlatego trudno powiedzieć, że cena jest jedynym powodem, dla którego gra nie zbliża się do Halo Infinite. Inna możliwość może być związana z: W większości negatywne recenzje gry są obecnie na Steam. Może to być również związane z brakiem programu dla jednego gracza. Tylko czas pokaże, czy poprawka w grze i jej liczne błędy przyciągną więcej graczy, czy też pełnopłatna oferta dla wielu graczy przebije jeszcze bardziej, gdy kampania Halo Infinite rozpocznie się 8 grudnia 2021 roku.

READ  PES 2022: Konami Surprise - wypuszcza demo