Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda filmowa Dan Walker został oczyszczony z dochodzenia w sprawie poważnego niewłaściwego postępowania, które „wywołało falę szoku” w Channel 5

Gwiazda filmowa Dan Walker został oczyszczony z dochodzenia w sprawie poważnego niewłaściwego postępowania, które „wywołało falę szoku” w Channel 5

Gwiazda telewizyjna Dan Walker została „całkowicie uniewinniona” w wyniku dochodzenia w miejscu pracy dotyczącego poważnych zarzutów o zachowanie.

Prezenter wiadomości Channel 5 był przedmiotem wielostronnej skargi, co skłoniło szefów sieci do sprowadzenia śledczych.

Dan Walker został „całkowicie uniewinniony” po dochodzeniu w miejscu pracy dotyczącym zarzutów dotyczących poważnego zachowaniaŹródło: Zapytania prasowe: [email protected] Uwaga: maksymalna liczba zdjęć przeznaczona jest do użytku przez prasę
W zeszłym roku trafił do szpitala po upadku z roweru
Dan spadł z roweru i wjechał do ruchu ulicznego

Jednak dochodzenie prowadzone przez dział HR wykazało, że była gwiazda „Strictly Come Dancing”, praktykująca chrześcijanka, nie zrobiła nic złego.

Skargę złożył kolega pracujący w mediach.

Walker, 46-letni ojciec trójki dzieci, dołączył do programu After Breakfast News w BBC 5 w kwietniu 2022 r.

Uważa się, że zarabia 500 000 funtów rocznie.

Jeden ze śledczych tak skomentował te zarzuty: „Brakuje dowodów na poparcie tych zarzutów”.

Źródło branżowe podało: „Ten wiersz wywołał falę uderzeniową w Channel 5 i ITN.

„Dan jest bardzo popularną postacią i naprawdę szanowaną.

Był zdruzgotany i całkowicie zrozpaczony, że został w to wciągnięty.

„Dan dowiedział się o skardze w zeszłym roku, ale początkowo zapoznał się ze wszystkimi zarzutami dotyczącymi incydentów, zanim dołączył do Channel 5.

„To go naprawdę zszokowało – nie mógł tego zrozumieć.

Uwielbiany serial o podróżach wisi na włosku, gdy gospodarze Channel 5 błagają fanów, aby podzielili się swoimi błyskotliwymi komentarzami z szefami

„Ale współpracował w dochodzeniu i był całkowicie szczery i przejrzysty, ponieważ nie miał nic do ukrycia. Później odczuł ulgę, ale nie był zaskoczony, że jego imię zostało całkowicie oczyszczone.

Dodał: „Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i ściągnięto zespół z zewnątrz, aby zapewnić niezależność śledztwa”.

Rzecznik Channel 5 powiedział: „ITN zlecił niezależnemu ekspertowi zewnętrznemu zbadanie tych zarzutów, ale żaden z nich nie został uzasadniony”.

READ  Sean Penn: Poczuję mojego Oscara, jeśli Akademia nie pozwoli mówić Zełenskiemu | Oscary 2022

Rzecznik ITN powiedział: „Traktujemy takie zarzuty niezwykle poważnie. Aby zapewnić uczciwość i rzetelność, powołaliśmy niezależnego konsultanta zewnętrznego, który zakończył dochodzenie.

„Biorąc pod uwagę nasz ciągły obowiązek zachowania ostrożności, nie będziemy komentować dalej”.