Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grupa Donalda Trumpa w mediach społecznościowych zyskuje na popularności podczas swojego debiutu na giełdzie Nasdaq

Grupa Donalda Trumpa w mediach społecznościowych zyskuje na popularności podczas swojego debiutu na giełdzie Nasdaq

Otwórz bezpłatnie Editor's Digest

Akcje należącej do Donalda Trumpa firmy zajmującej się mediami społecznościowymi wzrosły o ponad 50 procent po jej wtorkowym debiucie na rynku nowojorskim, wyceniając udziały byłego prezydenta USA na ponad 5,5 miliarda dolarów.

Trump Media & Technology Group, firma stojąca za jego platformą Truth Social, podskoczyła do 78,80 dolarów na początku handlu, po czym się wycofała. Notowania akcji były tak zmienne, że zostały wstrzymane na kilka minut.

W poniedziałek grupa zakończyła fuzję z Digital World Acquisition Corp, spółką zajmującą się czekami in blanco.

Zwiększenie sił może dać impuls Trumpowi, który stoi w obliczu narastających problemów prawnych i finansowych przed prawdopodobnie najdroższą kampanią przed wyborami prezydenckimi w historii Stanów Zjednoczonych.

77-letni były prezes jest właścicielem 58 proc. akcji połączonej spółki, która jest notowana na giełdzie Nasdaq pod symbolem DJT – jego inicjały.

Trump objęty jest umową o embargo, które uniemożliwia mu sprzedaż akcji przez sześć miesięcy, ale być może będzie mógł wykorzystać swoje udziały w spółce jako zabezpieczenie pożyczki pieniędzy.

TMTG jak dotąd nie wygenerowało zysku, tracąc 49 milionów dolarów w pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku i generując przychody w wysokości zaledwie 3,4 miliona dolarów.

Zatwierdzenie transakcji w zeszłym tygodniu i wtorkowe notowanie kończą długi proces, który rozpoczął się w październiku 2021 r., kiedy DWAC i TMTG podpisały umowę mającą na celu wprowadzenie na giełdę działalności medialnej Trumpa wycenianej na 875 mln dolarów.

Transakcję zniweczyły opóźnienia i dochodzenia prowadzone przez prokuratorów federalnych oraz amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

To długo oczekiwane notowanie będzie drugą spółką z mediów społecznościowych, która wejdzie na giełdę w tym miesiącu. Od czwartkowego debiutu akcje Reddita wzrosły o około 75 procent.

READ  Wiesław Wilk, Prezes Zarządu Wilk Elektronik