Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google wyjaśnia kompromisy, które doprowadziły do ​​skarg na powolne ładowanie Pixela 6

Google odpowiedziało na twierdzenia, że ​​Pixel 6 i Pixel 6 Pro nie ładują się tak szybko, jak niektórzy się spodziewali, potwierdzając, że ich prędkości ładowania są celowym kompromisem dla lepszej żywotności baterii. śledzić raport z Sałatka z Androidem Okazało się, że maksymalny pobór mocy telefonów wynosi około 22 W, czyli znacznie poniżej 30 W, które mogą technicznie osiągnąć najnowsze klocki ładujące USB-C firmy Google.

pisać w Udostępnij wsparcie społecznościRzecznik Google potwierdził, że maksymalny pobór mocy Pixel 6 i Pixel 6 Pro wynosi odpowiednio 21 W i 23 W, gdy jest używany z ładowarką USB-C o mocy 30 W. Dodali, że prędkość ładowania również maleje, gdy baterie telefonu są pełne, aby zachować ich długowieczność.

W swoich postach zauważają, że te liczby są nieuniknionym skutkiem wymiany baterii. „Bateria może być zaprojektowana tak, aby miała wysoką gęstość energii lub miała możliwość szybkiego ładowania energii, co wymaga kompromisu pojemności w celu zmniejszenia degradacji baterii” – mówi rzecznik. Innymi słowy, telefon może oferować długą żywotność baterii lub szybkie ładowanie, ale nie może wykonywać obu tych czynności jednocześnie. Dlatego Google nadało priorytet wydłużeniu żywotności baterii i zaprojektowało telefony tak, aby pobierały mniej energii podczas ładowania.

To ślady z tym, co zaobserwowaliśmy w Recenzja dwóch telefonów:

„Nawet jeśli użyjesz ładowarki, która jest wystarczająco mocna, żaden telefon nie będzie ładował się szczególnie szybko. Google spowalnia agresywne ładowanie powyżej 80 procent, aby wydłużyć żywotność ogniw baterii, a ponieważ te baterie są bardzo duże, pełne ładowanie może zająć dużo czasu Szczęście, a dzięki długiej żywotności baterii prawdopodobnie i tak będziesz musiał ładować tylko podczas snu.”

Chociaż Dokumenty pomocy Google Nie wspomniał wyraźnie o prędkościach ładowania nowych telefonów, wielu uważało, że jego kompatybilność z cegiełką ładującą Google 30 W (sprzedawana osobno) oznaczała, że ​​​​maksymalne prędkości ładowania w świecie rzeczywistym zbliżą się do znaku 30 W, znacznie szybciej niż 18 W. Ładowanie zasilane przez Pixel 5. Ale w rzeczywistości Sałatka z Androidemraport Odkrył, że rzeczywisty pobór mocy obu telefonów osiągnął szczyt 22 watów i średnio około 13 watów w trakcie pełnego cyklu.

READ  Sezon psot w Pokemon Go rozpoczyna się 1 września i zawiera Hoopa

W efekcie telefony ładują się znacznie wolniej, niż można by się spodziewać Sałatka z Androidem Stwierdzenie, że pełne naładowanie Pixel 6 Pro zajmuje około dwóch godzin. To o 49 minut wolniej niż Samsung Galaxy S21 Ultra, który ma baterię o podobnej wielkości, ale jest reklamowany tylko z szybkimi prędkościami ładowania 25 W. W rzeczywistości pobór mocy Google jest tak konserwatywny, że jego ładowarka 30 W ładuje Pixel 6 Pro tylko o 10 minut szybciej niż stara ładowarka 18 W.

Google nigdy nie twierdził, że telefony ładują się z mocą 30 W. Zamiast tego ogłosił, ile czasu zajmuje przejście od 0 do 50 i 80 procent podczas ładowania ładowarką o mocy 30 W — odpowiednio 30 minut i około godziny. To idzie w parze z czym Sałatka z Androidem znalezione w jej testach.

Oprócz prędkości ładowania Google niedawno wyjaśnił, że pozornie powolna wydajność skanera linii papilarnych w telefonach wynika z „Ulepszone algorytmy bezpieczeństwa.„Później wydano aktualizację zawierającą”Pewne ulepszenia w działaniu czujnika odcisków palców”, chociaż wprowadzone przez nią ulepszenia w praktyce wydają się minimalne.