Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google ogłasza narzędzia Android Auto, dzięki czemu CarPlay wygląda staro

Oczywiste jest, że nadchodząca aktualizacja Androida 12, która ma pojawić się jeszcze w tym roku, przyniesie mnóstwo nowych funkcji, w tym przynajmniej jedną skierowaną specjalnie do użytkowników Androida Auto.

Wyszczególnione w I / O 2021 na początku tego tygodnia, integracja widżetu Asystenta Google to funkcja, która poprawia również doświadczenie w Android Auto, ostatecznie sprawiając, że CarPlay wygląda jak przestarzała i przestarzała szkoła.

Dokładniej, to, czego chce Google, to zapewnienie Asystentowi Google dostępu do informacji przechowywanych przez narzędzia. Innymi słowy, asystent będzie mógł pobrać informacje z narzędzi w telefonie, a następnie wykonać szereg działań zgodnie ze znalezionymi danymi.

Na przykład, jeśli używasz widżetu ze swojej ulubionej restauracji, Asystent Google będzie mógł zamówić jedzenie, korzystając z informacji, które znajdzie w narzędziu, takich jak menu, które wcześniej wybrałeś jako ulubione. To samo w przypadku sklepów spożywczych i list rzeczy do zrobienia, Asystent Google jest w stanie odczytać wszystkie te rzeczy, a następnie odpowiednio zareagować.

Jak to ulepsza korzystanie z Androida Auto? W rzeczywistości jest to tak proste, że Google chce, aby te gadżety pojawiły się w samochodzie jako pierwsze, ułatwiając kierowcom wykonywanie większej liczby czynności bez odrywania wzroku od drogi.

Teoretycznie użytkownicy Androida Auto mogą również polegać na Asystencie Google przy dalszych działaniach, takich jak te wymienione powyżej, ponieważ informacje o narzędziu będą wyświetlane bezpośrednio na ich głównych jednostkach.

Firma Google ogłosiła również inne ważne zmiany w Android Auto, w tym obsługę szybkiego parowania, która sprawi, że konfiguracja aplikacji będzie płynniejsza. Podczas korzystania z funkcji Fast Pair urządzenie z systemem Android łączy się automatycznie z jednostką główną w samochodzie, konfigurując w ten sposób bezprzewodowy Android Auto i przygotowując go do następnej jazdy. Jednak ta funkcja będzie dostępna tylko z kompatybilnymi radioodtwarzaczami.