Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google oferuje Open Health Stack dla programistów

Kredyty obrazkowe: Briana Heatera

Google ogłosiło nowe oprogramowanie open source o nazwie Otwórz stos zdrowia Dla programistów do tworzenia aplikacji związanych ze zdrowiem. Narzędzia te, ujawnione podczas firmowej imprezy Health Check w tym tygodniu, obejmują Android Software Developer Kit (SDK) i wytyczne projektowe dla aplikacji zdrowotnych.

Gigant wyszukiwania powiedział, że stos jest wyśrodkowany wokół szybko opieka zdrowotna zgodność Standardy kryteriów (FHIR). Ułatwia to programistom uzyskiwanie informacji, a pracownikom służby zdrowia dostęp do nich. FHIR jest zatwierdzony przez wielu głównych dostawców elektronicznej dokumentacji medycznej (EHR).

Open Health Stack umożliwia programistom dostęp Pakiet SDK Androida FHIR do tworzenia bezpiecznych aplikacji, które mogą działać również w trybie offline; Przewodnik projektowy aby pomóc programistom w ułatwieniu przechwytywania danych; i FHIR Analytics w celu uzyskania wglądu w złożoną architekturę ramową oraz FHIR Info Gateway w celu mapowania dostępu do danych opartego na rolach dla różnych interesariuszy. Dwa ostatnie komponenty są w fazie wczesnego dostępu, a Google opracowuje więcej funkcji w obu.

„Ten zestaw komponentów ułatwia programistom szybkie tworzenie aplikacji, które umożliwiają pracownikom służby zdrowia dostęp do informacji i spostrzeżeń potrzebnych do podejmowania świadomych decyzji” — powiedział Fred Hirsch, starszy menedżer produktu w Google, w poście na blogu.

Aby utworzyć tę kolekcję, firma Google współpracowała ze Światową Organizacją Zdrowia, aby kontrolować narzędzia Zalecenia agencji Tworzenie aplikacji na Androida. Firma twierdziła również, że narzędzia programistyczne są kompatybilne z Sojusz na rzecz cyfrowych dóbr publicznych Najlepsze praktyki w zakresie ochrony danych.

Google powiedział, że kilku partnerów na całym świecie, takich jak Ona, IPRDSolutions, Arguso i Intelliso, stworzyło już rozwiązania, które są używane w Afryce Subsaharyjskiej, Indiach i Azji Południowo-Wschodniej.

Dla porównania Apple obsługuje Punkty końcowe FHIR z interfejsem API HealthKitale nie jest to projekt typu open source.

READ  Mapa drogowa 2023: Shure | Sieć AV

W zeszłym roku Google ogłosiło partnerstwo z firmą Samsung w celu ujawnienia inicjatywy Health Connect, która umożliwiła użytkownikom łatwe udostępnianie danych dotyczących ich zdrowia i kondycji w różnych aplikacjach. Nowy Open Health Stack, połączony również z ekosystemem Androida, pomaga pracownikom służby zdrowia przechwytywać i uzyskiwać dostęp do danych zdrowotnych w odległych obszarach.

Dzisiaj, oprócz tych nowych narzędzi dla programistów, Google ogłosił także nową funkcję wyszukiwania dla użytkowników z USA, aby pomóc im znaleźć ośrodki zdrowia, które oferują bezpłatną lub tanią opiekę.