Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaha Hadid i SLAMP prezentują rzeźbę świetlną ARIA INFINITA

Ekskluzywne spojrzenie na utwór „aria infinita”.

Tydzień Designu w Mediolanie 2023: na dziesiątą rocznicę z Zaha żelazo projekt, marka oświetleniowa zaprezentuje SLAMP ARIA INFINITA w edycji Salone 2023 Euroluce. Faliste i zawijające się w przestrzeni, to nowe światło Utwór wyraźnie wyraża charakterystyczny styl ZHA: kręte linie i odważne kształty zakodowane w silnym, symetrycznym ładunku ekspresji. Rzeczywiście, ARIA INFINITA wykracza poza tradycyjne koncepcje oświetlenia, tworząc modułowe oprawy. Rozpoczynając od rozpiętości co najmniej trzech metrów, oświetlony obiekt można idealnie powtarzać w nieskończoność.

Współpraca między SLAMP i nieżyjącą już Zahą Hadid doprowadziła do powstania To w 2013 roku ARIA i AVIA, charakterystyczny projekt charakteryzujący się możliwością eksperymentowania, czyli wszechstronnymi zastosowaniami technicznych polimerów, materiału bazowego dla wszystkich projektów SLAMP. Dzięki tej wszechstronności marka oświetleniowa wyróżnia się organiczną estetyką, w której płynne i złożone kształty często definiują imponujące i niewiarygodnie lekkie elementy.


Zdjęcie © Zaha Hadid Design

Współpraca z Zahą Hadid zrodziła się z genialnej intuicji Nigela Coatesa, ówczesnego dyrektora artystycznego Slumpa i przyjaciela architekta. zaprosił ją do wymyślenia dla nas projektu, On mówi Łukasz Maza dyrektor generalny SLAMP. „To spotkanie było dla nas bardzo ważnym momentem, sprzyjającym dialogowi z najbardziej wizjonerskim światem współczesnej architektury. ARIA INFINITA to nasz sposób na uhonorowanie ZahaS Jej rewolucyjna prezencja, charyzma i umiejętność radykalnego spojrzenia na sprawy.

Nowa rzeźba oświetleniowa zaha hadid x SLAMP faluje i skręca w przestrzeni
Zdjęcie © Zaha Hadid Design

Sinusoida emanuje lekkością

Powstałe dziesięć lat temu rzeźby świetlne ARIA i AVIA są dokładnie punktem wyjścia dla ARIA INFINITA. Liście, które następują po sobie w strukturze, są takie same, które teraz harmonijnie przybierają imponujące formaty, tworząc dużą biało-złotą falę sinusoidalną. Panele o grubości 3 mm, wykonane ręcznie i zszyte, są umieszczone wokół lekkiego korpusu wykonanego z materiału Lentiflex, emanującego poetycką, promienną energią, która dodaje witalności i elegancji każdej przestrzeni.

READ  Coroczne nagrody MKBHD dotyczące smartfonów należące w całości do Apple i Samsunga / Digital Information World

ARIA INFINITA wydaje się unosić z wewnętrzną lekkością w zamaszystym ruchu. Dzięki dokładnym badaniom gęstości i percepcji światła, jego światło zmienia się i ewoluuje zgodnie z punktem obserwacyjnym, zadziwiając wszystkich, którzy na nie patrzą, SLAMP pisze.

Nowa rzeźba oświetleniowa zaha hadid x SLAMP faluje i skręca w przestrzeni
Zdjęcie © Zaha Hadid Design