Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Główny powód, dla którego Google wybrał czujnik 50MP dla Pixela 6

Źródło: John Prosser

Jeśli istnieje jeden obszar telefonów Pixel firmy Google, który desperacko potrzebuje aktualizacji, jest to sprzęt fotograficzny. Główny czujnik obrazu zastosowany w 2020 Pixel 5 jest prawie identyczny z tym zastosowanym w 2017 Pixel 2, 12,2-megapikselowej jednostce ze stabilizacją optyczną. (Jeśli chcesz się cofnąć, Nexus 6P 2015 używa bardzo podobnego czujnika tylko bez mocowania).

Chociaż przez większość ostatnich czterech lat ten czujnik był w zasadzie Wystarczająco dobry. Strategia Google dotycząca fotografii dla smartfonów – i szerzej produktów sprzętowych – polega na różnicowaniu się za pomocą oprogramowania, a nie na dostarczaniu bardziej wyrafinowanych komponentów. Z tego powodu, nawet przy poważnej wadzie sprzętowej, Pixel 5 pozostaje konkurencyjny wśród wielu innych Najlepsze telefony z Androidem.

Oferty VPN: dożywotnia licencja za 16 USD i miesięczne plany za 1 USD i więcej

Jednak po prawie pół dekadzie zaczyna się wyłaniać era sprzętowa stojąca za tym eksperymentem. Więc w końcu nadszedł czas na aktualizację.

Moduły kamer Pixel 4a i Galaxy S21

Źródło: Ara Wagoner / Android Central

Prawdopodobnie przejdzie na główny aparat 50MP w Seria Google Pixel 6 W ostatnich miesiącach krążyły pogłoski i potwierdziły to Centrum Androida Własne źródła – przyjdź we właściwym czasie. Giganci smartfonów, tacy jak Samsung i Apple, połączyli siły z Google w dziedzinie fotografii obliczeniowej, jednocześnie znacznie przewyższając linię Pixel pod względem sprzętu fotograficznego. W dzisiejszych czasach każdy telefon powyżej określonego poziomu cenowego ma doskonały tryb nocny i idealne do pikseli portrety. Te sztuczki nie ograniczają się już do telefonów Google, ponieważ inne marki mogą polegać na mocy technologicznej większych i lepszych czujników i obiektywów.

Zakładając, że Google używa gotowego komponentu w swoich następnych telefonach, są dwaj główni kandydaci na główny czujnik aparatu Pixel 6: Sony IMX766 i Samsung GN2. Czujnik Sony to najbardziej znany nam tutaj Prąd przemienny. Doskonale sprawdza się w telefonach takich jak Oppo Find X3 Pro i OnePlus Nord 2. Znajdziesz go również za ultraszerokokątnym obiektywem OnePlus 9 Pro. Tymczasem czujnik Samsunga ma większe piksele dla lepszej wydajności przy słabym oświetleniu i można go znaleźć we flagowym poziomie Xiaomi Mi 11 Ultra.

READ  Obejrzyj pierwszy film od Xiaomi pokazujący robota Cyberdog

Możliwość zastosowania Pixela 6 wyposażonego w GN2 jest interesująca, biorąc pod uwagę, że piksele na czujniku mają taki sam rozmiar jak piksele w Sony IMX363, czujniku serii Pixel 5, przy 1,4 mikronach. Jeśli więc Google wybierze ten czujnik Samsunga do swojego następnego aparatu, będzie to równoznaczne z połączeniem czterech z tych czujników Pixel 5.

Pixel 6 może oferować równoważną zdolność wykrywania fotonów do czterech czujników Pixela 5.

IMX766 również nie jest czymś do wąchania i sam w sobie byłby poważnym ulepszeniem. Cokolwiek Google używa w Pixel 6, będzie to ogromny krok w stosunku do poprzednich pikseli przede wszystkim z jednego powodu: danych. Z pewnością większy czujnik będzie w stanie uchwycić ruchome obrazy z mniejszym rozmyciem i scenami przy słabym oświetleniu z większą wyrazistością. Ale najbardziej fascynujące funkcje aparatu Pixel są poparte danymi, a przechwytywanie czterokrotnie większej ilości danych poprawi najlepsze części aparatu Pixel.

Podczas gdy nowa strzelanka Google o rozdzielczości 50 MP prawdopodobnie nadal będzie przesyłać strumieniowo zdjęcia o rozdzielczości 12 MP, biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych czasach jest to wściekłość z fajnymi nowymi czterowarstwowymi czujnikami, dodatkowa rozdzielczość daje magii oprogramowania Google więcej punktów danych do pracy z nią. Niezależnie od tego, czy chodzi o ocenę głębi na zdjęciu portretowym, czy o korygowanie obrotu Ziemi na zdjęciach astrofotograficznych, większy panel oznacza, że ​​efekty na tych zdjęciach będą w większym stopniu opierać się na danych, a mniej na wykształconych domysłach.

Oprogramowanie aparatu Pixel 5 pod ręką

Źródło: Hayato Huseman / Android Central

I chociaż efekt czujnika o wysokiej rozdzielczości może być mniej zauważalny w codziennej fotografii, Google może wykorzystać wyższą rozdzielczość, aby przelać więcej danych również do starego dobrego HDR. Jednym z przykładów mogą być filmy z mniejszymi koncesjami.

Kolejnym powodem do optymizmu jest użycie poważnie zmodernizowanego krzemu z projektu Google w Pixel 6. Chip GS101 firmy Google, znany również jako WhitechapelBędzie się pochwalić lepszą ogólną mocą obliczeniową w porównaniu do Snapdragona 765G z Pixela 5. Ale prawdopodobnie zwiastuje to również powrót Pixel Neural Core – a przynajmniej następcę krzemu zorientowanego na sztuczną inteligencję, który ostatnio widzieliśmy w Pixel 4. To nie tylko oznacza, że ​​kamera Pixel 6 ma więcej danych do pracy, ale będzie miał więcej słomy. Im grubsze będziesz marnować te dane i tym większy twój mózg je przetworzy.

READ  Mówi się, że iOS 14.6 znacznie przyspiesza skróty

Oznacza to, że po stosunkowo konserwatywnym roku dla aparatów Pixel w 2020 roku widzimy, że Google udostępnia bardziej konkurencyjny zestaw funkcji. Dotyczy to zwłaszcza wideo, gdzie Google tradycyjnie pozostawał w tyle za konkurencją ze względu na brak sprzętu.

Tło aparatu Pixel 4a

Źródło: Alex Dobie / Android Central

Aparat Pixel 6 powinien mieć więcej danych do pracy i większy mózg do rozwiązywania liczb.

Ale to nie znaczy, że całe doświadczenie Google z czujnikami o niskiej rozdzielczości na przestrzeni lat musi pójść na marne. W rzeczywistości, ponieważ podobno Pixel 6 Pro jest wyposażony w ultrapanoramiczną strzelankę 8 MP 5X, jest miejsce na technologię zoomu o ultrawysokiej rozdzielczości, która zadebiutowała w serii Pixel 3, aby ponownie przyczynić się do arsenału Zdjęć Google. Ultra HD Zoom wykorzystuje ten sam ruch aparatu, aby uzyskać więcej szczegółów poza bezpośrednią ogniskową aparatu. Dlatego będziemy uważnie przyglądać się, jak ta strzelanka z ultraszerokim zoomem 5X może konkurować z obecnymi 10-krotnymi aparatami takich firm jak Samsung i Huawei.

W ciągu ostatnich kilku lat zhakowane wersje aplikacji Aparat Google oferowały kuszące (choć często trochę zepsute) spojrzenie na to, co może osiągnąć magia fotografii Google w połączeniu z najlepszymi czujnikami z własnych telefonów Google. A w obliczu zbliżającej się premiery serii Pixel 6, wkrótce zobaczymy wyniki, gdy ten rodzaj konfiguracji zostanie odpowiednio dostrojony i połączony z unikalnym krzemem Google.

Rezultatem może być najbardziej rewolucyjny aparat Pixel w historii serii.