Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gina Carano pozywa Disneya i LucasFilm w związku ze zwolnieniem Mandalorian – w pozwie wspieranym przez Elona Muska |  Wiadomości o sztuce i sztuce

Gina Carano pozywa Disneya i LucasFilm w związku ze zwolnieniem Mandalorian – w pozwie wspieranym przez Elona Muska | Wiadomości o sztuce i sztuce

Zawodniczka sztuk walki, która została aktorką, Gina Carano, opuściła The Mandalorian w 2021 roku po tym, jak wystąpiła w dwóch serialach jako buntownicza strażniczka Cara Dune. Obecnie składa pozew przeciwko dwóm firmom rozrywkowym stojącym za serialem.


Środa 7 lutego 2024 o 23:35, Wielka Brytania

Aktorka Gina Carano złożyła pozew przeciwko Disneyowi i LucasFilm za bezprawne rozwiązanie umowy o pracę i dyskryminację, twierdząc, że została usunięta z „The Mandalorian” za wyrażanie swoich „osobistych poglądów politycznych”.

W pozwie stwierdzono, że Carano została zwolniona w lutym 2021 r. z powodu poglądów politycznych, które wyrażała w mediach społecznościowych, po występie w dwóch serialach telewizyjnych. Disneya+ Gwiezdne Wojny Seria Mandalorian jako Rebel Ranger Cara Dune.

Miał 41 lat Odnosi się do traktowania przez nazistów ludności żydowskiej Omawiając kontrowersje polityczne w Stanach Zjednoczonych w tym czasie.

Firma produkcyjna LucasFilm wydała następnie oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​jej „posty w mediach społecznościowych oczerniające ludzi ze względu na ich tożsamość kulturową i religijną są odrażające i niedopuszczalne”.


zdjęcie:
Carano zagrał w serialu Carę Dune. Zdjęcie: Lucasfilm/Disney/Cobal/Shutterstock

Skargę, którą aktorka złożyła we wtorek w kalifornijskim sądzie rejonowym, wspiera finansowo X Corp Elona MuskaWłaściciel platformy mediów społecznościowych.

Domaga się co najmniej 75 000 dolarów (około 59 000 funtów) odszkodowania i procesu z ławą przysięgłych.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​Disney i Lucasfilm rzekomo „atakowały, nękały, publicznie poniżały, zniesławiały i dołożyły wszelkich starań, aby zniszczyć karierę Carano”.

Z pozwu wynika również, że Carano twierdzi, że była traktowana inaczej niż jej koledzy.

„Disney znęcał się nad panią Carano, próbując zmusić ją do dostosowania się do ich poglądów w kwestiach kulturowych i politycznych, a kiedy to znęcanie się nie powiodło, zwolnił ją” – powiedział prawnik Gene Scherr, partner zarządzający w Scherr Jaffe.

READ  Plan WWE WrestleMania London może zadziałać

„Karanie pracowników za wypowiadanie się na tematy polityczne lub społeczne jest nielegalne w świetle prawa stanu Kalifornia”.

Carano, która rozpoczęła karierę jako zawodniczka mieszanych sztuk walki, wystąpiła w innych hollywoodzkich seriach, w tym w Szybcy i wściekli 6 jako Riley Hicks i Deadpool, gdzie grała Angel Dust.

„Polegamy na tym, że nasi przywódcy i osoby sprawujące władzę zachowują się uczciwie, spokojnie i konsekwentnie, że potrafią wysłuchać wszystkich stron konfliktu, aby zachować pokój i postępować sprawiedliwie” – dodała.

„Niektórzy z nas byli niesprawiedliwie dyskryminowani, nękani, prześladowani i pozbawieni środków do życia, ponieważ ośmieliliśmy się zachęcać do rozmowy, zadawać pytania i odmawiać towarzyszenia tłumowi”.

Przeczytaj więcej od Sky News Entertainment:
Taylor Swift grozi pozwaniem studentki, która śledzi jej samoloty

Gwiazda Love Island padła ofiarą „ohydnych gróźb” w Internecie

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Carano powiedziała także, że jest „zaszczycona” wsparciem dyrektora generalnego Tesli Muska, który po raz pierwszy skontaktował się z nią na X.

„W dowód zaangażowania X Corp na rzecz wolności słowa platforma internetowa z dumą wspiera finansowo pozew Carano, umożliwiając jej dochodzenie swoich praw do wolności słowa w X i możliwości pracy bez znęcania się, molestowania i dyskryminacji” – czytamy w oświadczeniu z firmy powiedział.

Sky News skontaktowało się z Disneyem i LucasFilm w celu uzyskania komentarza.