Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Giganci technologiczni IBM i Microsoft zwalniają setki pracowników w Rosji

Giganci technologiczni IBM i Microsoft zwalniają setki pracowników w Rosji

  • IBM zamyka działalność w Rosji, podczas gdy Microsoft redukuje w tym kraju.
  • Każda firma zwalnia setki lokalnych pracowników.
  • Firmy opuszczają lub ograniczają swój biznes w Rosji po tym, jak kraj ten najechał na Ukrainę.

Giganci technologiczni IBM i Microsoft zwalniają setki pracowników w Rosji, ponieważ Firmy nadal odchodzą Lub zmniejszyć wielkość firmy w kraju.

IBM zawiesił swoją działalność w Rosji w marcu po tym, jak kraj dokonał inwazji na Ukrainę, ale pracownicy zostali zatrzymani na liście płac. w Notatka dla personelu 30 maja prezes i dyrektor generalny Arvind Krishna ogłosił „zorganizowaną likwidację” firmy w Rosji. Powiedział, że miejscowa siła robocza zostanie zwolniona.

„Nasi koledzy w Rosji doświadczyli, nie z własnej winy, miesięcy stresu i niepewności” – powiedział Krishna. Kontynuował: „Rozumiemy, że ta wiadomość jest trudna i chcę ich zapewnić, że IBM nadal będzie ich wspierać i podejmie wszelkie rozsądne kroki, aby zapewnić wsparcie i sprawić, by ich przejście było jak najbardziej uporządkowane”.

IBM powiedział Insiderowi, że zatrudnia w Rosji kilkaset osób.

Krishna powiedział podczas kwietniowej informacji o wynikach IBM za pierwszy kwartał, że działalność firmy w Rosji nie jest „duża” i koncentruje się na najnowocześniejszej infrastrukturze i oprogramowaniu, według jednego z nich. Oficjalny zapis jego wypowiedzi.

Tymczasem Microsoft znacznie ogranicza swoją działalność w Rosji, powiedział w czwartek rzecznik firmy Insider. Microsoft zawiesił sprzedaż i nowe usługi w Rosji w marcu, ale nadal obsługuje obecnych klientów.

„W wyniku zmian w perspektywach gospodarczych i wpływu na naszą działalność w Rosji podjęliśmy decyzję o znacznym ograniczeniu naszej działalności w Rosji” – powiedział Insiderowi rzecznik Microsoftu. „Będziemy nadal wypełniać nasze dotychczasowe zobowiązania umowne z rosyjskimi klientami, podczas gdy zawieszenie nowej sprzedaży pozostaje w mocy”.

Rzecznik Microsoftu powiedział, że Microsoft zwolni 400 pracowników w Rosji Bloomberga, kto pierwszy zgłosił tę wiadomość.

READ  Członkowie UE zgadzają się na więcej sankcji wobec celów Białorusi

„Ściśle współpracujemy z pracownikami, których to dotyczy, aby zapewnić, że będą traktowani z szacunkiem i naszym pełnym wsparciem w tym trudnym czasie” – powiedział Insiderowi gigant technologiczny.

Microsoft i IBM należą obecnie do największych amerykańskich i europejskich firm – w tym Goldman Sachs, McDonald’s i Disney – które mają ogłosić Kończyli swoją działalność w Rosji.