Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gareth Bale i Wales trenują, by zmierzyć się z Polską w Lidze Narodów

Liga Narodów UEFA 2022-23 rozpocznie się w środę, 1 czerwca, kiedy Polska zmierzy się z Walią we Wrocławiu.

Konfrontacja Garetha Bale’a z Robertem Lewandowskim w wymagającej grupie A4, w skład której wchodzą również Belgia i Holandia.

Czytaj więcej

Cztery rundy Ligi Narodów odbędą się między 1 a 14 czerwca, a dwie ostatnie odbędą się 22 i 27 września. Mecze półfinałowe odbędą się 14 i 15 czerwca 2023 r., natomiast finał i baraż o trzecie miejsce odbędą się 18 czerwca.

Walia zagra również u siebie z Holandią w środę 8 czerwca i Belgią w sobotę 11 czerwca.

Anglia, która w sobotę 4 czerwca pojedzie na Węgry, również znajduje się w trudnym pojedynku, z Włochami i Niemcami w grupie A3.

Podopieczni Garetha Southgate odlecą do Niemiec we wtorek 7 czerwca i zmierzą się z Włochami w domu w sobotę 11 czerwca, a następnie zmierzą się u siebie z Węgrami we wtorek 14 czerwca.

Szkocja i Republika Irlandii znajdują się w grupie B1 wraz z Armenią i Ukrainą.

Szkoci zmierzą się z Ukrainą w półfinale Mistrzostw Świata w środę 1 czerwca, a zwycięzcy tego meczu spotkają się z Walią w finale w niedzielę 5 maja, o miejsce w finale w Katarze.

Szkocja rozegra trzy mecze w Lidze Narodów. Zmierzą się z Armenią w domu w środę, 8 czerwca, przed udaniem się na spotkanie z Republiką Irlandii w sobotę, 11 czerwca, a rewanż z Armenią we wtorek, 14 czerwca.

Irlandia Północna należy do grupy C2. Zmierzą się z Grecją u siebie w czwartek, 2 czerwca, Kosowo na wyjeździe w czwartek, 9 czerwca, a Cypr u siebie w niedzielę, 12 czerwca.

Zaktualizowano: 31 maja 2022, 19:12

READ  UE zatwierdza polski fundusz odzyskiwania COVID pomimo obaw sądowych | Polska