Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Funt likwiduje straty mini-budżetu, gdy Truss spotyka się z FSA

Funt likwiduje straty mini-budżetu, gdy Truss spotyka się z FSA

Jdzień dobry.

Funt odrabia straty, ponieważ jego rajd na początku piątku zniwelował wszystkie straty, jakie poniósł od czasu, gdy Kwasi Quarting rozpoczął przemówienie w zeszły piątek.

Dzieje się tak, gdy nowy rząd próbował wczoraj uspokoić rynki, po tym jak minibudżet wywołał zamieszanie.

Dziś Liz Truss i kanclerz Kwasi Quarting spotkają się z szefem Biura Odpowiedzialności Budżetowej (OBR), aby omówić konsekwencje częściowego budżetu z zeszłego piątku.

5 rzeczy na początek dnia

1) Europejski Bank Centralny przyznaje, że strefa euro stoi w obliczu „poważnych zagrożeń” dla stabilności finansowej Koncern zwrócił się do banków regionu o przygotowanie się na zawirowania finansowe spowodowane ogromnymi spadkami inwestycji i potencjalną katastrofą na rynku krajowym

2) Brytyjski eksporter netto energii elektrycznej do Europy po raz pierwszy od dekady Osiem procent energii elektrycznej wytworzonej w Wielkiej Brytanii w ciągu trzech miesięcy do czerwca 2022 r. zostało wysłane do innych krajów europejskich za pośrednictwem podmorskich kabli energetycznych.

3) HSBC rozważa opuszczenie słynnej siedziby Canary Wharf, ponieważ coraz więcej bankierów pracuje z domu Bank, jeden z największych pracodawców w Wielkiej Brytanii, zastanawia się, czy zachować najwyższe drapacze chmur w Londynie, czy przenieść się do nowej bazy

4) Posłowie ostrzegają, że 60% ludzi ryzykuje niewystarczającą emeryturę po przejściu na emeryturę W sprawozdaniu Komisji Pracy i Emerytur stwierdzono, że potrzebne są pilne działania, aby pomóc w rozwiązaniu problemu niedoboru oszczędności

5) Wielka Brytania rozpoczyna pilny przegląd bezpieczeństwa rurociągów energetycznych na Morzu Północnym po rosyjskim „sabotażu” Branża energetyczna dyskutuje z urzędnikami państwowymi o tym, jak chronić platformy naftowe i gazowe oraz rurociągi po podwodnych wybuchach

Co się stało w nocy?

Akcje azjatyckie zbliżały się w piątek do najgorszego miesiąca od wybuchu pandemii COVID-19, podczas gdy na rynkach walutowych i obligacji utrzymywały się napięcia z powodu jastrzębich rozmów ze strony banków centralnych, obaw przed globalną recesją i rosnącym ryzykiem geopolitycznym.

READ  Brexit: Dziesięć historii, aby zrozumieć, co się wydarzyło od czasu opuszczenia UE przez Wielką Brytanię

Najszerszy indeks MSCI dla akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią pozostał w piątek w dużej mierze bez zmian, ponieważ ożywienie w Hongkongu i wśród Chin kontynentalnych zrównoważyło spadki w innych częściach świata. Japoński indeks Nikkei spadł o 1,6 proc.

Indeks azjatycki miał w ciągu miesiąca odnotować oszałamiający spadek o 12,5%, największy od marca 2020 r., kiedy pandemia COVID-19 pogrążyła rynki finansowe w chaosie.

Już dzisiaj

  • Ekonomia: PKB (Wielka Brytania), Ogólnokrajowy Indeks Cen Mieszkań (Wielka Brytania), Zatwierdzenia Hipoteki (Wielka Brytania), Kredyt konsumencki (Wielka Brytania), Stopa bezrobocia (UE), Wydatki osobiste (USA)
  • główna firma: Cineworld, Godność, Dp Eurasia (przejściowe); Pinon (aktualizacja handlowa)