Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Średni dochód partnerów Deloitte w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii przekracza 1 milion funtów | Deloitte

Partnerzy w Deloitte w Wielkiej Brytanii i Szwajcaria Drugi rok z rzędu będzie miał średni dochód w wysokości ponad 1 miliona funtów, po tym, jak firma księgowa odniosła kolejny udany rok.

Każdy partner zarobi średni zysk do podziału w wysokości 1 058 000 funtów rocznie do końca maja, około 33-krotność średniej rocznej pensji w Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy kwota przekroczyła 1 milion funtów i jest to wzrost o około 24% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

Partnerzy kapitałowi nie otrzymują zapłaty, ale zamiast tego otrzymują udział w zyskach jako dochód, z których 672 dzieli 711 milionów funtów zysków w roku finansowym 2022.

Chociaż średni zysk do podziału wzrósł, suma otrzymanych płatności była taka sama rok do roku, ponieważ wyniki w 2021 r. były zachwycone nieoczekiwanym zyskiem w wysokości 196 000 funtów na partnera po sprzedaży brytyjskiej firmy restrukturyzacyjnej Deloitte firmie Teneo, firmie doradczej.

Firmy księgowe z Wielkiej Czwórki – Deloitte, EY, KPMG i PwC – skorzystały na gwałtownym wzroście biznesu w następstwie pandemii koronawirusa, ponieważ firmy osiągnęły Fala fuzji i przejęć (M&A) Nie mogłem się doczekać wprowadzenia najnowszej technologii.

Deloitte, który zatrudnia 20 000 pracowników w Wielkiej Brytanii, powiedział, że „elastyczne rynki i inwestycje korporacyjne” spowodowały, że łączne przychody w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii wzrosły o 10% do 4,9 miliarda funtów w ciągu roku obrotowego, przy czym firma rozwijała się we wszystkich obszarach. Przychody rosły szybciej, o 15% rok do roku, w dziale doradztwa, który doradza firmom w takich zmianach jak nowe technologie.

Deloitte nie uniknął jednak skandalu. W kwietniu brytyjski regulator rachunkowości, Rada Sprawozdawczości Finansowej, stwierdził, że tak: Deloitte zbadał podczas audytu Zgoda na przewoźnika autobusowego i kolejowego 50 milionów funtów z pieniędzy podatników potrąconych przez pomyłkę. Regulator bada również opinie Deloitte o grupie Lookers i firmie SIG zajmującej się materiałami budowlanymi.

READ  Gazprom próbuje zdystansować się od Putina poprzez rebranding w Wielkiej Brytanii

Inne duże firmy księgowe również odnotowały szybki wzrost w minionym roku. EY podało w zeszłym tygodniu, że globalne przychody wzrosły o prawie 14% w ciągu roku do czerwca. Partnerzy PricewaterhouseCoopers również otrzymali Średnie płatności przekraczają 1 mln GBP W tym samym okresie – choć pochlebia nam sprzedaż innej firmy.

Po pandemii boom na fuzje i przejęcia osłabł dramatycznie w ciągu 2022 r., a globalne transakcje do tej pory warte były jedną trzecią tego, co były w 2021 r., Ponieważ firmy przygotowują się na potencjalną globalną recesję, według firmy danych Dealogic.

Jednak firmy księgowe nadal zwracają uwagę na obszary wzrostu, takie jak zwiększone zapotrzebowanie na sprawozdawczość w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także ciągłe wprowadzanie technologii cyfrowej.

„Zapotrzebowanie na wszystkie nasze usługi jest duże, szczególnie w zakresie technologii chmury, transformacji cyfrowej oraz usług M&A” – powiedział Richard Houston, starszy partner w Deloitte, który jest również dyrektorem generalnym.

„Nasze wyniki umożliwiły nam dokonanie rekordowych inwestycji – najwyższych od ponad dekady – w nagrody, ulepszenia i umiejętności. W nowy rok finansowy wchodzimy z rozmachem i jesteśmy w dobrej pozycji, aby przetrwać obecne problemy gospodarcze.”