Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FTSE 100 łamie 7000 po raz pierwszy od pandemii – aktualizacje na żywo

FTSE 100 łamie 7000 po raz pierwszy od pandemii – aktualizacje na żywo

soldzień dobry. Chińska gospodarka rozwijała się w rekordowym tempie w pierwszym kwartale, ponieważ kraj kontynuował szybkie ożywienie po zeszłorocznej recesji spowodowanej epidemią – podały oficjalne dane w piątek.

Tymczasem FTSE 100 znajduje się w odległości spaceru od 7000 punktów, po zamknięciu na 14-miesięcznym szczycie w czwartek.

5 rzeczy na dobry początek dnia

1) Wykrywanie niepełnoetatowego systemu mobilności kolejowej: Nowy system elastycznych biletów na pociągi sezonowe ma na celu zachęcenie pasażerów do powrotu do centrów miast, gdy dzielą swój czas.

2) Dublin wyprzedza Paryż i Frankfurt w zmianach pracy po Brexicie: 135 firm przeniosło swoje biznesy do Dublina z powodu Brexitu – więcej niż te, które wybrały Paryż, Luksemburg, Frankfurt czy Amsterdam.

3) Akcje GSK rosną po tym, jak aktywista fundusz hedgingowy zyskuje duży pakiet: Elliott Management, który ma długą historię kupowania w firmach, które uważa za cele przejęcia, zbudował wielomiliardowe udziały.

4) Hut Group chce być nowym Ocado: FTSE 250, sprzedawca i sprzedawca technologii, pokłada nadzieje w platformie handlu elektronicznego, którą sprzedaje innym detalistom, ale ten wzrost rozczarował.

5) Mercedes prezentuje w pełni elektryczny samochód EQS zabójcy Tesli: Mercedes wolniej przechodził na samochody niskoemisyjne niż jego konkurenci, ale oczekuje się, że EQS rozwiąże wszelkie problemy, z którymi pozostaje w tyle.

Co wydarzyło się z dnia na dzień

Zestaw danych gospodarczych z Chin i USA pomógł w utrzymaniu globalnych akcji w pobliżu rekordowych poziomów w piątek, ponieważ inwestorzy dążyli do silnego globalnego odreagowania po recesji wywołanej przez koronawirusa.

W Azji rynki były w dużej mierze płaskie po tym, jak Chiny odnotowały gwałtowne przyspieszenie wzrostu w pierwszym kwartale, chociaż oczekiwania były nieco poniżej oczekiwań, podczas gdy sprzedaż detaliczna mocno odbiła w zeszłym miesiącu.

Akcje Szanghaju spadły o 0,2 proc., Podczas gdy chiński juan spadł.

READ  Ropa zbliża się do 100 USD za baryłkę, ponieważ rynki reagują na wydarzenia na Ukrainie | Wiadomości biznesowe

Analitycy twierdzą, że dane z Chin niewiele wpłynęły na zmianę oczekiwań na silne ożywienie i dalsze zaostrzenie polityki w celu ograniczenia nadmiernych inwestycji w nieruchomości.

Indeks MSCI Asia Pacific Index poza Japonią spadł o 0,2%, podczas gdy japoński Nikkei jest prawie płaski.

Globalny wskaźnik akcji MSCI spadł o 0,05% w środkowej Azji po wzroście o 0,89% poprzedniego dnia do rekordowego poziomu.

Nadchodzi dzisiaj

Główna firma: Ashmore (Aktualizacja handlu)

Ekonomia: Bilans handlowy, indeks cen konsumpcyjnych (JA), Produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna i PKB (Chiny)