Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firefly Aerospace przyznaje firmie SpaceX kontrakt na rozpoczęcie misji Blue Ghost na Księżyc w 2023 roku

Cedar Park, Teksas – () –Firefly Aerospace Inc.Wiodący dostawca ekonomicznych i niezawodnych pojazdów nośnych, statków kosmicznych i usług kosmicznych ogłosił dzisiaj, że przyznał SpaceX kontrakt na wystrzelenie lądownika księżycowego Blue Ghost w 2023 roku. Blue Ghost będzie przewozić 10 ładunków na zlecenie NASA Commercial Lunar Payload Services. ( CLPS) Mission 19D plus osobno zakontraktowane komercyjne ładunki.

„Firefly ma przyjemność latać naszym statkiem kosmicznym Blue Ghost na pokładzie wysoce niezawodnego Falcona 9, który dostarczy narzędzia NASA i ładunki demonstracyjne dla technologii wspierających cele naukowe NASA i program NASA Artemis” – powiedział Chia Ferring, pierwszy wiceprezes Firefly ds. Statku kosmicznego. . 9 SpaceX do przelotu przez Księżyc przy użyciu minimalnych zasobów napędowych Blue Ghost, umożliwiając lądownikowi dostarczenie ponad 150 kg ładunku na powierzchnię Księżyca. ”

Firma Firefly przejęła dowództwo misji CLPS 19D od NASA w lutym 2021 roku i od tego czasu poczyniła szybkie postępy w programie Blue Ghost. Zespół od dawna ma uporządkowane kluczowe komponenty, produkcja jest w toku i prowadzi regularne loty testowe w celu przetestowania nawigacji wizyjnej na księżycowym terenie Briggs w Teksasie o powierzchni 1 akra.

„Misja Blue Ghost obejmie dostawę ładunków NASA, które będą wspierać badania naukowe na Księżycu i przyczynią się do rozwoju zrównoważonej obecności na Księżycu w ramach programu Artemis” – powiedział wiceprezes SpaceX ds. Sprzedaży komercyjnej Tom Oceanero. „Jesteśmy zaszczyceni, że wybraliśmy Firefly do wypuszczenia Falcona 9”.

„Firefly z przyjemnością wykorzystuje osiągi i niezawodność Falcona 9 do napędzania Blue Ghost w pierwszym etapie lotu na Księżycu” – powiedział Tom Marcusick, dyrektor generalny Firefly.

Blue Ghost (nazwany na cześć Nadera Siatka Phausisa robaczek świętojański) w Mare Crisium w Crisium Moon Basin i wystrzeliwuj ładunki na pokład statku przez tranzyty księżycowe, podczas orbity księżycowej i na powierzchnię Księżyca przez cały dzień księżycowy (około 14 dni ziemskich) oraz w zamarzniętych ciemnościach Księżycowa noc.

READ  Trzy tygodnie czy sześć? COVID-19 Minister Chris Hepkins z Departamentu Zdrowia wyjaśnia zmieniające się zalecenia w czasie pomiędzy dawkami szczepionek

Możliwości Otwarte zarówno dla początkujących profesjonalistów, jak i weteranów, którzy mogą pracować nad lądownikiem Firefly Lunar, pojazdami startowymi i różnymi projektami związanymi z kosmosem.

O FIREFLY AEROSPACE

Firefly rozwija wiodącą w branży rodzinę pojazdów kosmicznych i usług, które zapewniają przystępną cenę, komfort i niezawodność. Pojazdy nośne Firefly wykorzystują połączone technologie, infrastrukturę produkcyjną i możliwości startowe oraz zapewniają rozwiązania startowe LEO do dziesięciu ton ładunku po najniższym koszcie za kilogram w małej klasie startowej. W połączeniu z Firefly w pojazdach kosmicznych, takich jak Space Utility Vehicle i Blue Ghost Lunar Lander, Firefly zapewnia przemysł kosmiczny z jednego źródła dla misji z niskiej orbity okołoziemskiej na powierzchnię Księżyca lub dalej. Siedziba firmy Firefly znajduje się w Cedar Park w Teksasie.