Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CDC mówi: „Nie całuj ani nie przytulaj się do drobiu przydomowego”.

Nawet nie to
Zdjęcie: Ben Birchall – PA Images / PA Images via Getty Images

Wprawdzie wytyczne wydane przez Centers for Disease Control and Prevention To było trochę zagmatwane Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni jedno jest jasne: Nie całuj kurczaków. Przepraszam! Żadnych więcej pocałunków! Musisz przestać, to na twoją korzyść!

Możesz się zastanawiać: Dlaczego CDC przejmuje się tym, że moje kurczaki i ja wymieniamy się od czasu do czasu strzałami, CDC z pewnością ma teraz bardziej palące problemy na talerzu? będziemy! Nadeszło Uwaga CDC Zdobyte przez grupę ludzi Salmonella Infekcja mniej więcej w ten sposób w ciągu ostatniego roku: dokładnie 163 osoby w 43 stanach od lutego 2020 roku. Chociaż jest to wyjątkowo możliwe, aby się skurczyć Salmonella Zatrucie – pomyśl: gorączka, biegunka, wymioty i skurcze – od jedzenia surowego lub niedogotowanego kurczaka, zdaniem CDC nie tak się tutaj zdarzyło. Zgłoszono, że ta fala infekcji pochodzi od „drobiu przydomowego”, która obejmuje również pisklęta, kaczki, indyki, gęsi i kaczki, więc też ich nie akceptuj.

Często nosi te ptaki SalmonellaJak zauważa CDC, „nawet jeśli wyglądają zdrowo i czysto”, ich opiekunowie mogą je odebrać poprzez kontakt ze zwierzętami, ich odchodami lub powierzchniami w ich otoczeniu. Dlatego Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca dokładne mycie rąk po okresie karmienia drobiu, a także natychmiastowe zaprzestanie wiosłowania. Agencja ostrzega: „Nie przyjmuj ani nie przytulaj drobiu na podwórku”, zwłaszcza jeśli jesteś małym dzieckiem, ponieważ małe dzieci są najbardziej prawdopodobnymi kandydatami do poważnych przypadków. Salmonella Infekcje. I! Stała czujność, bo zbliża się pora drobiu przydomowego: „Wiosna i lato to zawsze popularny czas na zakup piskląt, kaczek i innych żywych ptaków. Salmonella „Zazwyczaj zgłaszane są infekcje związane z żywym drobiem”.

READ  Nie musisz cierpieć na zimowe oczy

Chociaż prawdą jest, że kurczaki czasami zabijają rzeczy, które je obrażają – Zobacz tego lisa zabitego w stodole I chociaż jest dla ciebie zrozumiałe, że chcesz mieć dobrą stronę kurczaka, prawdopodobnie znajdziesz sposób, aby to zrobić, który nie wymaga delikatnych pocałunków w czoło. DOBRZE?! DOBRZE.