Fińskie HARPS Alex Colin i Chad McGrath pomogli Irlandii wygrać polskie U-15

Alex Cullen i Ched McGrath z Finn Harps odegrali swoją rolę, gdy reprezentacja Irlandii do lat 15 zakończyła mecz towarzyski wygraną 1:0 z Polską na Babimoście.

Colin jest studentem Loreto Milford i Carrick Uber, Carragart, a także absolwentem Downings GAA Club, podczas gdy McGrath pochodzi z Aghyaran, Co Tyrone.

Gole Jadena Ohme w drugiej połowie zdobyły gola Irlandczyków, którzy we wtorek po bezbramkowym remisie odrobili straty po porażce 3:2 w rzutach karnych z tym samym przeciwnikiem.

Irlandia miała wielką szansę w 27. minucie, kiedy Lee Lee zepsuł się i strzelił ambitnego gola, który trafił w słupek i odbił się od bramki. Polska wyglądała groźniej, ale pomimo wszystkich okazji, Luke Colin nie był pod wrażeniem irlandzkiego gola, gdy obrona odparła polski atak.

W drugiej połowie to gospodarze zaczęli mecz lepiej, bo Anthony Okronsky dwukrotnie zbliżył się w ciągu minuty. Najpierw nie trafił w bramkę po znalezieniu się w przestrzeni w polu karnym, a minutę później uderzył w drewniane drzewa.

Jednak Irlandia nie będzie musiała długo czekać, aby znaleźć przełom, gdy Ramon Martos z Almerii dobrze podał do Ome Road w Cork, który nie musiał dotykać, gdy minął Blocki i wjechał w daleki róg.

Polska nie stworzyła żadnych znaczących szans, ponieważ Irlandia zobaczyła wspaniałe zwycięstwo i czyste konto na wyjeździe.

Polska: Blocki, Kędziora, Cegliński, Leniart, Beczka, Baj, Korzeniowski, Uchroński, Bartowiak, Tarkowski, Baczewski. Zwolennicy: Zieliński, Foks, Malota, Ruszkiewicz, Sianiawski, Dudek, Węgrzyn, Levy, Nowicki.
Republika Irlandii: Colin, Costello, McGrath, Doyle (Noonan, 62), A. Colin (Steward, 62), McCourt (Fenerran, 40), McEvoy (Starość, 41), Devlin (Omeh, 41), Ogbonna (Solanke, 41), Lee (w środku), Hayes (McDonnell, 41)
Reguła: Dariusz Gosor (Polska)