Finały NBA: seria Miami Heat i zwycięstwo w czwartej kwarcie nad Denver Nuggets w meczu 2

Gabe Vincent zdobył 23 punkty, Jimmy Butler i Bam Adebayo po 21, a Miami Heat zremisowało w finałach NBA, pokonując brutalną próbę Nikoli Jokica, aby pokonać Denver Nuggets 111-108 w meczu 2 w poniedziałek (czasu nowozelandzkiego).

Max Strouss strzelił 14, a Duncan Robinson 10 dla Heat, który miał dużą przewagę na początku, potem oddał ją do 15, zanim odzyskał prowadzenie w czwartej. Miami pokonało Denver 36-25 w ostatniej tercji, usuwając ośmiopunktową stratę do ostatniej klatki.

A nawet wtedy musieli kopać głęboko, aby go ukończyć.

Nikola Jokic znów był na szczycie z Nuggets w meczu 2 finałów NBA z Heat.

Mark J Terrell/AP

Jokic zdobył 41 punktów i był 16 z 28 z podłogi, ostatni z tych strzałów z czterech stóp na 36 sekund przed końcem, aby Nuggets byli w odległości trzech.

Denver postanowił nie obrażać późniejszego posiadania Miami. Butler nie trafił w trójkę, a mając szansę na remis, Jamal Murray spudłował trójkę w brzęczyk.

Murray miał 18 punktów i 10 asyst dla Denver, podczas gdy Aaron Gordon miał 12, a Bruce Brown miał 11.

Bam Adebayo próbuje strzelić dla Heat w drugiej grze.

Trzeci mecz odbędzie się w środę (czwartek czasu NZ) w Miami. Denver miał 11-0 z dwucyfrową przewagą w play-offach.

Napiwki

Heat: Miami zmieniło swój początkowy skład, Kevin Love wrócił na pierwsze pięć meczów, a Caleb Martin – który opuścił sobotni trening z powodu choroby – zszedł z ławki. The Heat odnieśli swoje 13. zwycięstwo w tej fazie playoff, zrywając remis z New York Knicks z 1999 roku, najwięcej w historii, zajmując 8. miejsce.

Nuggets: Denver nie przegrał meczu od 7 maja – cztery tygodnie temu. Wśród obecnych byli legendy Nuggets Alex English, Lafonso Ellis (który zakończył karierę w NBA w Miami) i David Thompson.

Aktualizacja Hierro

Kontuzjowany obrońca Heat, Tyler Hero, grał w sobotę dwa na dwa, kontynuując swoje wysiłki, aby w pewnym momencie tych finałów spróbować wrócić po złamanej ręce, ale wciąż nie gra. Bohater został kontuzjowany w pierwszej rundzie meczu 1 pierwszej rundy w Milwaukee. Jego status w trzecim meczu jest niejasny.

READ  NENT podpisuje dystrybucję Viaplay z UPC |
Obrońca Nuggets Jamal Murray, prawy, blokuje podanie pod presją napastnika Heat, Kevina Love'a.

Obrońca Nuggets Jamal Murray, prawy, blokuje podanie pod presją napastnika Heat, Kevina Love’a.

obszerna rozmowa

Komisarz Adam Silver powiedział przed meczem NBA TV, że negocjacje w sprawie kolejnej umowy dotyczącej praw medialnych są teraz priorytetem od czasu ratyfikacji nowego układu zbiorowego pracy – i jak będą przebiegać rozmowy o rozszerzeniu.

Silver powiedział, że wierzy, że negocjacje w sprawie umowy z mediami rozpoczną się „na poważnie, prawdopodobnie wiosną przyszłego roku”. A potem plany dodania korzyści będą kolejnym punktem na Twojej liście rzeczy do zrobienia.

„Nie mamy teraz nic konkretnego na myśli” – powiedział Silver. „Ale myślę, że z czasem ma sens, jeśli jesteś odnoszącą sukcesy organizacją, aby nadal się rozwijała. Nie ma wątpliwości, że jest wiele wspaniałych miast, które chcielibyśmy mieć w NBA. „