Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fani byli zachwyceni, gdy Królowa pojawiła się na balkonie z okazji Platynowego Jubileuszu

W momencie koronacji swojego platynowego jubileuszu królowa pojawiła się w niedzielę na balkonie Pałacu Buckingham, zachwycając fanów, którzy mieli nadzieję ujrzeć ją w ostatnim dniu obchodów 70. rocznicy tronu.

96-letnia królowa skróciła swój harmonogram w ostatnich miesiącach z powodu problemów z poruszaniem się. Przed niedzielą królowa pojawiła się publicznie tylko dwa razy – oba w czwartki – podczas czterodniowego święta. Urzędnicy powiedzieli, że czuła się „nieswojo” podczas tych wydarzeń.

Tysiące ludzi stłoczyło się przed Pałacem Buckingham w kulminacyjnym momencie barwnego, hałaśliwego konkursu, kiedy królowa pojawiła się na balkonie ze swoim synem i spadkobiercą, księciem Karolem, jego żoną Camillą, jej prawnukiem, księciem Williamem i jego rodziną.

Królowa, ubrana w jaskrawą zieleń, machała ręką i uśmiechała się, gdy tłum skandował „God save the Queen”. Po jej występie, który trwał zaledwie kilka minut, nastąpił wesoły występ dla publiczności „Dancing Queen” z ABBA.

To był wspaniały finał ogromnego konkursu ulicznego, który celebrował życie królowej i podkreślał różnorodność Wielkiej Brytanii. Tysiące ludzi wyszło na ulice Londynu, a wielu z nich rozmawiało z podekscytowaniem i dumą o swojej królowej i kraju.

Następnie król wydał oświadczenie, w którym podziękował wszystkim, którzy świętowali jej platynowy jubileusz.

„Jeśli chodzi o to, jak uczcić 70 lat bycia królową, nie ma żadnego przewodnika, za którym można by podążać. To naprawdę jest pierwszy” – powiedziała. „Ale byłam pokorna i głęboko poruszona, że ​​tak wielu ludzi wyszło na ulice, aby świętować platynowy jubileusz.

„Chociaż nie mogłem osobiście uczestniczyć w każdym wydarzeniu, moje serce było z wami wszystkimi i nadal jestem oddany służeniu wam najlepiej, jak potrafię, przy wsparciu mojej rodziny”.

READ  Pogoda płonie w całej Wielkiej Brytanii, gdy stacje benzynowe wysychają

Niedzielny konkurs piękności rozpoczął się spektakularną paradą wojskową, podczas której 200 koni przemaszerowało przez centrum handlowe do Pałacu Buckingham. Otoczyli Golden State Coach, złoty rydwan, który 69 lat temu zabrał królową na koronację. Jej wirtualna wersja, zaczerpnięta z archiwalnego wideo z jej koronacji w 1953 roku, została wyświetlona w oknach autobusu.

Po pompie i procesjach pojawiła się mieszanka artystów celebrujących różnorodność współczesnej Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów, od tancerzy hip-hopu i Bollywood po drag queens i platformy w stylu Mardi Gras. Około 6000 artystów przeszło 3-kilometrową drogę wyłożoną morzem flag Unii, opowiadając historię życia królowej z tańcami, zabytkowymi samochodami, żywymi kostiumami, muzyką karnawałową i gigantycznymi lalkami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Królowa i Miś Paddingtona dzielą się herbatą w cudownym skeczu

Było kilka najbardziej znanych brytyjskich kultur eksportowych, od Daleków w „Doctor Who” po eleganckie Aston Martiny Jamesa Bonda. Gwiazdy tańczyły i śpiewały z piętrowych kabrioletów zaprojektowanych tak, aby reprezentować widoki i dźwięki każdej dekady, począwszy od lat 50. XX wieku.

„To wielki zaszczyt być częścią tego. Mamy najlepszą królową na świecie, prawda? Najlepszy kraj na świecie” – powiedział Warren Jobson, motocyklista, który brał udział w pokazie.

Organizatorzy twierdzą, że konkurs obejrzało około miliarda ludzi na całym świecie.

Najzagorzalsi fani Royal stawiali czoła mokrej i zimnej pogodzie i nocowali w centrum handlowym, aby zapewnić sobie najlepszy widok na zawody. Niektórzy przyszli zobaczyć prezentujące się gwiazdy – jak Ed Sheeran, który zaśpiewał swoją piosenkę „Perfect”, podczas gdy ogromny ekran wideo wyświetlał zdjęcia królowej i jej rodziny – podczas gdy inni po prostu chcieli być częścią historycznego momentu.

„To część historii i nigdy więcej się nie powtórzy. To coś wyjątkowego, więc jeśli chcesz to zrobić, musisz wyjść na całość lub wrócić do domu” – powiedział 50-letni Shawn Wallen.

READ  Corgis, Cars i Cliff Richards: konkurs królowej na korowód dla ludzi

Królowa nie dołączyła do swojej rodziny w Royal Trust, aby oglądać zawody. Książę Harry i jego żona Meghan są również w swojej pierwszej rodzinnej podróży do Wielkiej Brytanii, odkąd porzucili królewskie obowiązki i przenieśli się do USA w 2020 roku. Para przyjechała do Wielkiej Brytanii na wielki weekend, ale w dużej mierze pozostała za granicą. Spotlight podczas wydarzeń związanych z jubileuszem platyny.

Tysiące ludzi zgromadziło się w centrum handlowym po zakończeniu pokazu, próbując zobaczyć Królową, wypełniając ogromną przestrzeń w ciągu kilku minut.

W sobotę monarcha zachwyciła kraj, gdy pojawiła się w filmie-niespodziance, który otwierał wieczorny koncert przed Pałacem Buckingham. Na filmie królowa pije herbatę z komputerowo animowanym misiem Paddington – ukochaną postacią dla dzieci w Wielkiej Brytanii. Wyjawiła, że ​​podobnie jak futrzany niedźwiedź była skłonna do kanapek z marmoladą i lubiła je trzymać w torebce.

Diana Ross i zespół rockowy Queen byli głównymi gwiazdami przyjęcia hołdowego, w którym wzięli udział także Rod Stewart, Doran Duran, Alicia Keys i Andrea Bocelli.

Książę Karol, najstarszy syn królowej i następca tronu, podczas ceremonii podkreślił rolę swojej matki jako symbolu jedności i stabilności przez dziesięciolecia. – Wasza Wysokość, Matko – powiedział Karol, zwracając się do królowej – śmiejesz się i płaczesz z nami, a co najważniejsze, byłaś tam dla nas przez te wszystkie siedemdziesiąt lat.

W niedzielę czasu lokalnego Charles i Camilla mieszali się z tłumami na stadionie The Oval Cricket Ground w Londynie na „Grand Jubilee Lunch”.

Podobnie miliony ludzi w całym kraju ustawiły długie stoły, balony i taryfy piknikowe na uliczne imprezy i podobne patriotyczne grille, powitalne spotkania po długich pandemicznych blokadach z ostatnich dwóch lat.