Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjski premier Boris Johnson czeka na wotum zaufania dla swojego przywództwa

Konserwatywni posłowie zgłoszą wotum zaufania dla brytyjskiego premiera Borisa Johnsona

Dotacja Alistaira/AFP

Konserwatywni posłowie zgłoszą wotum zaufania dla brytyjskiego premiera Borisa Johnsona

Brytyjski premier Boris Johnson „z zadowoleniem przyjmuje możliwość przedstawienia swojej sprawy”, gdy czeka go wotum zaufania dla swojego przywództwa.

Podczas gdy Johnson powiedział, że nadszedł czas, aby brytyjski rząd „posunął się do przodu” po miesiącach skandalu, niektórzy z jego kolegów Myślę, że nadszedł czas, aby przejść dalej Po osiągnięciu limitu odpytywania.

Zgodnie z zasadami Partii Konserwatywnej, głosowanie nad wotum nieufności dla przywódcy odbywa się, jeśli 15% posłów partii – obecnie 54 – napisze listy do Grahama Brady’ego, przewodniczącego Komitetu Reprezentantów z 1922 r., z żądaniem takiego.

Jeśli Johnson przegra głosowanie wśród 359 konserwatywnych prawodawców, zostanie zastąpiony jako przywódca konserwatystów i premier. Jeśli wygra, przez rok nie będzie mógł podjąć kolejnego wyzwania.

Czytaj więcej:
* Coraz więcej brytyjskich konserwatystów chce odejścia brytyjskiego premiera Borisa Johnsona
* Raport „Partygate” Borisa Johnsona ominął przyjęcia, ale brytyjski premier nie zrezygnował
* Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przeprasza za „Partygate”

Numer 10 Johnson powiedział w oświadczeniu Głosowanie jest mile widziane jako okazja do zrobienia postępu.

Dzisiejszy wieczór jest okazją do zakończenia miesięcy spekulacji i umożliwienia rządowi wytyczenia linii i posunięcia się naprzód, zdając sobie sprawę z ludzkich priorytetów.

„Premier z zadowoleniem przyjmuje możliwość przedstawienia swojej sprawy posłom i przypomni im, że gdy się zjednoczą i skupią na sprawach ważnych dla elektoratu, nie będzie potężnej siły politycznej”.

Graham Brady, przewodniczący Komitetu Członków Izby Reprezentantów z 1922 r., jest jedyną osobą, która wie, ile listów zostało wysłanych.

Leon Neal / Getty Images

Graham Brady, przewodniczący Komitetu Członków Izby Reprezentantów z 1922 r., jest jedyną osobą, która wie, ile listów zostało wysłanych.

Brady ogłosił wcześniej, że próg został osiągnięty i dziś wieczorem odbędzie się w Londynie głosowanie, w którym głosy zostaną liczone zaraz po godz. (7:00 we wtorek czasu nowozelandzkiego).

„Próg 15% deputowanych ubiegających się o wotum zaufania dla przywódcy konserwatystów został przekroczony” – powiedział Brady.

„Zgodnie z regulaminem głosowanie odbędzie się dzisiaj, w poniedziałek, 6 czerwca w godzinach 18:00-20:00”.

„Głosy będą liczone natychmiast po tym. Ogłoszenie zostanie ogłoszone w terminie do zawiadomienia. Ustalenia dotyczące ogłoszenia zostaną wydane jeszcze dzisiaj” – dodał.

Przedstawiciele, którzy złożyli listy wzywające do wotum nieufności, nie muszą ujawniać swojej tożsamości, chociaż niektórzy zdecydowali się ujawnić swoje poglądy publicznie.

Jesse Norman ogłosił, że jest jednym z konserwatywnych posłów, którzy napisali do Brady’ego, wzywając do wotum nieufności.

Johnson walczył o odwrócenie strony od miesięcy skandali obyczajowych, w szczególności w związku z łamaniem zasad w budynkach rządowych podczas blokady Covid-19.

W maju Johnson powiedział, że raport starszej urzędnik państwowej Sue Gray powinien położyć kres skandalowi „Party Door”, w którym policja ukarała 83 osoby, w tym Johnsona, za przyjęcia w budynkach rządowych w 2020 i 2021 roku.

Szary powiedział „Starszy zespół kierowniczy” musi wziąć odpowiedzialność za „brak przywództwa i zarządzania” Kiedy ograniczenia pandemiczne uniemożliwiły mieszkańcom Wielkiej Brytanii kontakty towarzyskie, a nawet odwiedzanie umierających krewnych.

Johnson powiedział Wziął „pełną odpowiedzialność” i rozpaczał – Ale zaprzeczył, jakoby celowo złamał jakiekolwiek zasady lub skłamał, kiedy powiedział parlamentowi w zeszłym roku, że nie ma partii. Powiedział, że nadszedł czas, aby „posunąć się naprzód” i skupić się na rozwiązywaniu problemów, takich jak kryzys kosztów utrzymania w Wielkiej Brytanii i wojna na Ukrainie.

– AP z rzeczami

READ  Koronawirus, Covid 19: Australijski lekarz mówi, że całkowita eliminacja `` fałszywego idola ''