Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurowizja Junior 2022 Komentarze: Polska – escYOnited

Eurowizja Junior 2022 Komentarze: Polska – escYOnited

Wszystkie opinie wyrażone w tym artykule są opiniami cytowanej osoby i niekoniecznie odzwierciedlają opinie innych członków zespołu lub całego ESC United.

Do Eurowizji Junior 2022 pozostały tylko 3 dni, a my odliczamy 16 uczestniczących krajów w Erewaniu w Armenii w niedzielę, 11 grudnia 2022 r.

Każdego dnia przedstawimy przegląd uczestniczących krajów w porządku alfabetycznym, podsumowanie tego, jak dostali się do Junior Eurovision, krótką historię udziału danego kraju, krótką biografię artysty i wreszcie nasz „ekspert” zespół redakcyjny przedstawia wpisy z oceną do 10 i krótką recenzją.

Następnie przyjrzymy się Polsce, ostatniej sile turnieju, która powinna być inspiracją dla krajów, których pierwsze wyniki w JESC były przerażające.

Historia Polski w Eurowizji Junior:

Polska była jednym z czołowych krajów w programie Eurowizji Junior w 2003 roku. Zajęli ostatnie miejsce. Polska powróciła w 2004 roku. Przybyli jako ostatni. Polska uznała to za znak, wycofała się i nie wróci do 2016 roku.

W 2016 zajęli 11. miejsce, w 2017 8., a potem stało się coś nieoczekiwanego – wygrali w 2018. Roxana Weigel wykonała „Anyone I Want To Be”, a Europa powiedziała: „Dziewczyno, jesteś zwycięzcą”.

Jej krzyk na całe gardło przypieczętował zwycięstwo Polski w Eurowizji Junior. Aż do Carli i „Bim Bam Toy”, oficjalne wideo Vigila było najczęściej oglądanym wideo w historii Junior Eurovision.

Vicky Gabor powtórzyła tę sztuczkę dla Polski w 2019 roku, odnosząc miażdżące zwycięstwo, stając się pierwszym krajem-gospodarzem, który zdobył tytuł JESC i pierwszym krajem, który wygrał dwa razy z rzędu, z „superbohaterem”. Zwycięstwo Gabora nastąpiło dzięki znakomitym wynikom w programach telewizyjnych (Kazachstan wygrał głosowanie jury), ale Weigel i Gabor do dziś pozostają ulubieńcami fanów.

Niestety, pomimo lekceważących plotek przed turniejem, że Polska goni za trzecim miejscem z rzędu, nie byli w stanie odwrócić się przy piosence „I’m Still Standing” Ala Tracz (napisanej przez reprezentanta Polski na Eurowizji 2018, Gromy). Piosenka „I’m Still Standing” zajęła dziewiąte miejsce.

Było jednak tylko lekkie uderzenie, ponieważ Sarah James prawie wygrała Eurowizję Junior 2021, zajmując drugie miejsce zarówno w panelu sędziowskim, jak i w telewizji. Qami Qami Maleny pokonała „Somebody” Sary zaledwie o 6 punktów, ale ta wersja stworzyła supergwiazdę, której kariera od tego czasu eksplodowała. Sarah wzięła udział w edycji 2022 Ameryka ma talent I dostał Złoty Dzwon dla Simona Cowella. Sarah ledwo ominęła pierwszą piątkę, ale media społecznościowe zwróciły na to uwagę, a 14-latka zyskała status kultowej w USA. Po prostu spodziewamy się, że jej kariera poprawi się od tego momentu.

READ  Kwalifikacje olimpijskie: Polska zmartwiona wydarzeniami dnia 1 Akcja

Przed Eurowizją Junior 2022:

Polska zdecydowała się na powrót do selekcji narodowej Szansa na sukces Eurowizji Junior 2022. W dniach 14 i 15 maja 2021 r. Telewizja TVP przeprowadziła przesłuchania i wyłoniła 21 kandydatów.

Przez trzy półfinały tych 21 zawodników zostało podzielonych na cztery. W każdym półfinale piosenki wykonywało siedmiu finalistów, a trzy jury składało się z polskich znawców muzyki i byłych uczestników Eurowizji/Junior Eurowizji. Jeden zwycięzca z każdego półfinału przeszedł do finału, a jeden „Złoty Bilet” zostanie przyznany odbiorcy z dowolnego meczu Seni-Final.

Półfinał 1 wygrała Natalia Smas, półfinał 2 wygrał Aleksandar Malaj, a półfinał 3 wygrała Ida Wargskoog.

Podczas Wielkiego Finału 25 września 2022 r. każdy piosenkarz wykonał cover utworu w pierwszej rundzie. Następnie dwójka najlepszych – Aleksander Malaj i Laura Beczkiewicz – została poproszona o wykonanie autorskiego utworu.

Laura zaśpiewała „To the Moon” i pokonała „On My Way” Aleksandra zarówno w jury, jak iw telewizji. On My Way został napisany przez zespół Gromee, Sarę Chmiel-Gromala i Martę Gałuszewską, które na stałe zagościły na polskiej scenie JESC.

Artystka:

Jedenastoletnia Laura Bączkiewicz pochodzi z Konina w centralnej Polsce.

Jak zwykle z polskimi kandydatkami w JESC, startowała w swojej krajowej wersji JESC Dzieci Głosu.

piosenka:

Na Księżyc Moniki Widerzynki i Jakuba Sebastiana Krupskiego. Monica to mieszkająca w Polsce piosenkarka i autorka tekstów, która od 2015 roku wydała kilka singli i albumów.

Oto, co myślimy w ESC United o wejściu Macedonii Północnej na Eurowizję Junior 2022.

Swoje pomysły na Eurowizję Junior w tym sezonie prezentują: Alice Christine (Waszyngton, D.C.), Boris Meersman (Belgia), Gianluca D’Elia (Nowy Jork, NY), James Maude (Los Angeles, Kalifornia), Roy Postema (Holandia) i William Carter (Dallas, USA) Teksas) i Zephania Gabriel (Filipiny).

Werdykt:

Alicja – 7 – „To jedna z trzech piosenek w tym roku, które przywodzą mi na myśl techno z lat 2000., ale myślę, że ta jest moją ulubioną z całej trójki”.

READ  W przyszłym miesiącu Daniel Dubois zmierzy się w Polsce z Ołeksandrem Usykiem

Boris – 6,5 – „Mimo tytułu, to do niczego nie prowadzi. „To the moon” zaczyna się dość mocno dobrą kompozycją i przyzwoitym refrenem, ale brak kreatywnych pomysłów, plus długość – ta piosenka powinna mieć dwa i pół minuty, Max – przeciągnij to z powrotem na ziemię. Dobry bit może cię ponieść, ale co, jeśli cała twoja piosenka jest właśnie tym bitem? „To the Moon” jest niekorzystnie porównywane do „Superhero”, „Somebody” i „ Anybody I Want to Be” „, gdzie brakuje mu grawitacji i finezji. Jeśli Polska znów chce dobrze zanotować, będzie musiała przełamać monotonię solidną pracą na żywo. Mam jednak gotowy osąd na muzykę: To jest najsłabsza piosenka, jaką Polska wysłała do JESC od lat”.

Gianluca – 7 – „To była zabawna i chwytliwa piosenka pop. Na początku mi to nie przeszkadzało, ale im dłużej tego słuchałem, tym bardziej do mnie docierało. Bardzo podobała mi się mieszanka angielskich i polskich tekstów, która była bardzo dobrze wyprodukowana. Atmosfera kosmosu przypomina mi „Qami Qami”, ale to wejście wciąż zachowuje swoje oryginalne brzmienie i piękno.

James – 5 lat – „Jednym z rażących problemów dzieci jest brak haczyka wokalnego. W refrenie dzieci na widowni i w domu nie mają zbyt wiele do śpiewania, a problemem jest próba zdobycia głosów w konkursie poliglotów. Można by pomyśleć, że kraj stojący za „Anyly I Want to Be” będzie pamiętał, jak ważny jest mocny wokal. To optymistyczna i zabawna piosenka, ale raczej nie zapada w pamięć.

Roy – 6,5 – „To przyzwoita piosenka z ponadprzeciętną produkcją. Refren też jest chwytliwy, ale z jakiegoś powodu nie mogę jej zapamiętać. lub rocka. Laura jest wyjątkowym młodym talentem, a Polska była naprawdę dobra.” w wystawianiu ich piosenek, więc nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć to na żywo!”

READ  Polski KGHM przekształca energię jądrową w alternatywne źródło energii

William – 8 – „Jest kilku pretendentów do tronu w tym roku, ale jestem gotów ukoronować Laurę na królową electropopu na JESC 2022. Spośród konkurujących potomków „Top Top” najsilniejszy jest „To The Moon”. To niewiarygodnie skuteczny i dobrze skonstruowany utwór popowy, a Laura jest małą dynamo”.

Sofoniasza – 7,5 – „Przysięgam na Boga, kończą mi się wesołe teksty. Nie wiem, co myśleć o tekście, jeśli dobrze pasuje do refrenu, ale ogólnie myślę, że jest dobry, ale po prostu nie dorównuje poprzednim polskim wpisom”.

Ogółem: 47,5 pkt (średnia = 6,786)

Polska wypada ze średnią nieco poniżej 7,0, ale Holandia utrzymuje się na prowadzeniu, ponieważ mamy 11 zaległości i pięć pozostałych.

1.) Holandia – 58 pkt (średnia = 8,286)

2- Irlandia – 56 punktów (średnia = 8,0)

3.) Włochy – 55,5 pkt (średnia = 7,926)

4- Armenia – 54,5 pkt (średnia = 7,786)

5.) Gruzja – 52,5 pkt (średnia = 7,5)

6- Francja – 52 punkty (średnia = 7,428)

7- Macedonia Północna – 48,5 pkt (średnia = 6,929)

8- Polska – 47,5 pkt (średnia = 6,786)

9.) Kazachstan – 45 pkt (średnia = 6,429)

10- Albania – 42,5 pkt (średnia = 6,071)

11.) Malta – 38,5 pkt (średnia = 5,5)

Co #TY myślisz o wjeździe do Polski? Myślicie, że Polska ma tu kolejny gwiezdny wpis, czy ten samolot wyląduje? Powiedz nam w komentarzach poniżej, w mediach społecznościowych lub na naszym forum.