Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia stanowi zagrożenie dla zdrowia matek dzieci w wieku przedszkolnym

Nowe badanie pokazuje, że poziom stresu matek z dziećmi w wieku przedszkolnym wzrósł podczas blokady COVID-19. Naukowcy twierdzą, że badanie potwierdza potrzebę zapewnienia matkom niezawodnych i niedrogich opcji opieki nad dziećmi. Źródło: Pennington Biomedical Research Center

Poziom stresu matek z dziećmi w wieku przedszkolnym wzrósł podczas pandemii, a dwa razy więcej matek zgłosiło brak snu podczas wybuchu COVID-19 niż wcześniej.

„Matki małych dzieci są już mniej prawdopodobne, aby uzyskać zalecaną ilość snu i Aktywność fizyczna Kobiet, które nie mają dzieci. Te braki mogą zwiększać ryzyko otyłość I Słabe zdrowieZamknięcie zaostrzyło sytuację poprzez nasilenie się Poziomy stresu I Bałagan w domuDr Chelsea Kracht, badacz z tytułem doktora otyłości dziecięcej i Laboratorium Zachowań Zdrowotnych w Pennington Biomedical Research Center, powiedział.

Podsumowanie? „Matki, zwłaszcza te, które mają dzieci w wieku przedszkolnym, potrzebują czegoś więcej niż tylko kwiatów na Dzień Matki” – powiedziała dr Amanda Stiano, adiunkt i dyrektor Laboratorium otyłości i zachowań zdrowotnych u dzieci. „Jest wiele sposobów, w jakie matki mogą je zmniejszyć NaprężenieJak zrobić sobie przerwę od wiadomości i spędzić kilka minut na relaksie przed snem. Ale to, czego naprawdę potrzebują matki, to większe wsparcie ze strony ich rodzin, miejsc pracy i społeczności. Potrzebują zmiany systemowej ”.

Dr. Uzgodniona moc.

Powiedziała, że ​​wyniki badania potwierdzają potrzebę zapewnienia matkom niezawodnych i niedrogich opcji opieki nad dziećmi oraz jasnej ścieżki do utrzymania zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Dr Crusht powiedział, że matki, które pracowały zdalnie podczas blokady COVID-19, zgłaszały więcej bałaganu w domu niż te, które nie pracowały zdalnie. Najprawdopodobniej dlatego, że pierwsza grupa matek musiała zdalnie nadzorować edukację swoich dzieci i jednocześnie pracować zdalnie.

Powiedziała, że ​​opieka nad dziećmi i wykonywanie prac domowych przez ojców lub innych członków rodziny pomoże matkom zrównoważyć wymagania ich życia zawodowego i osobistego.

Nowe badanie dotyczyło związku między bałaganem w domu – chaosem, hałasem i zatłoczeniem – a stresem, aktywnością fizyczną i snem matki. Badacze przebadali ponad 1700 matek dzieci w wieku od 3 do 5 lat w maju 2020 r. Matki uczestniczyły we wszystkich 50 stanach oraz w Waszyngtonie. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym Zdrowie kobiet.

Około połowa badanych matek otrzymała zalecaną ilość snu i aktywności fizycznej. Matki z wysokim poziomem stresu rzadziej spełniały wytyczne dotyczące snu lub aktywności fizycznej.

„Jeden z naszych celów jako Centrum Badań To przerywa pokoleniowy cykl otyłości, powiedział John Kirwan, dyrektor wykonawczy Biomedicine w Pennington. „ Badania pokazujące wpływ epidemii na zdrowie matek mogą pomóc decydentom i usługodawcom w podjęciu kroków w celu lepszego wsparcia Matki Unikaj związanego z tym wzrostu liczby chorób przewlekłych, takich jak otyłość, cukrzyca typu 2 i choroby serca ”.


Matki z wieloma dziećmi, ale nie ojcowie, zgłaszały częstsze zakłócenia snu


więcej informacji:
Chelsea L Kracht i wsp., Dezorganizacja gospodarstwa domowego, stres macierzyński i zachowania zdrowotne matki w Stanach Zjednoczonych podczas epidemii COVID-19, Zdrowie kobiet (2021). Doi: 10,1177 / 17455065211010655

Dostarczone przez Pennington Biomedical Research Center

cytat: Epidemic Pose Health Risks to Mothers of Preschoolers (2021, 5 maja) Pobrano 5 maja 2021 ze strony https://medicalxpress.com/news/2021-05-pandemic-poses-health-moms-preschoolers.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Niezależnie od sprawiedliwego traktowania do celów prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść ma charakter wyłącznie informacyjny.

READ  Analiza populacji pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) w regionie Azji i Pacyfiku: