Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia Covid-19 w Chinach: Szanghaj pozwala rodzicom pozostać z zarażonymi dziećmi

Po publicznej wrzawie Szanghaj pozwoli rodzicom pozostać z dziećmi zarażonymi Covid-19, ponieważ największe chińskie miasto zmaga się z narastającą epidemią.

Szanghaj jest obecnie pod ścisłą blokadą Ponieważ Chiny kontynuują politykę wolną od Covid. Procedura dwufazowego wyłączenia miała trwać osiem dni, ale teraz wkracza w drugi tydzień.

Urzędnicy zapowiadają, że zdecydują się na dalsze środki po przeanalizowaniu wyników testów Covid-19 na ponad 25 milionach mieszkańców miasta.

Pracownik służby zdrowia w kombinezonach ochronnych pobiera próbkę wymazu z gardła od mieszkańca ośrodka testowania koronawirusa w Pekinie.

Andy Wong/AFP

Pracownik służby zdrowia w kombinezonach ochronnych pobiera próbkę wymazu z gardła od mieszkańca ośrodka testowania koronawirusa w Pekinie.

Szanghaj zgłosił 17 077 więcej przypadków w środę, a wszystkie zarażone nie wykazywały żadnych objawów, z wyjątkiem 311. Miasto wymaga, aby wszystkie osoby, u których wynik testu był pozytywny, ale nie wykazują objawów, przebywały w wyznaczonych miejscach do obserwacji, wraz z bliskimi kontaktami.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Epidemia wirusa „bardzo ponura”, gdy Szanghaj przedłuża blokadę
* Chiny sprowadzają armię, aby pomóc wielkiej epidemii Covid-19 Omicron w Szanghaju
* Hongkong wymaga przetestowania wszystkich 7,4 miliona mieszkańców na Covid-19, a Szanghaj zmaga się z blokadą
* Blokada w Szanghaju wstrząsa rynkami finansowymi i testuje zerowe limity dla Covid

Starszy inspektor miejskiej komisji zdrowia powiedział, że rodzice, którzy „w pełni rozumieją zagrożenia dla zdrowia” i podpiszą umowę, będą mogli towarzyszyć swoim dzieciom w placówkach monitorujących.

Jednak rodzice powinni nosić maski, jeść osobno, unikać dzielenia się rzeczami osobistymi i „ściśle przestrzegać” wszystkich aspektów systemu zarządzania, powiedział dziennikarzom Wu Ganyu.

Wiadomość, że rodzice zostali odseparowani od rannych dzieci, wywołała w Internecie oburzenie, podsycane zdjęciami przedstawiającymi kilkoro dzieci zamkniętych w każdym łóżku, bez rodziców w zasięgu wzroku.

Pracownik służby zdrowia w kombinezonie ochronnym przechodzi obok mieszkańców czekających w kolejce na odchrząknięcie.

Andy Wong/AFP

Pracownik służby zdrowia w kombinezonie ochronnym przechodzi obok mieszkańców czekających w kolejce na odchrząknięcie.

Najnowsze dane dotyczące Covid-19 podnoszą w Szanghaju prawie 90 000 w ostatniej fali infekcji, która rozpoczęła się w zeszłym miesiącu. Nie przypisano żadnych zgonów epidemii wywołanej przez wariant Omicron BA.2, który jest znacznie bardziej zaraźliwy niż poprzedni szczep Delta.

Podczas gdy wskaźnik szczepień w Chinach wynosi około 90 procent, produkowane w kraju szczepionki z inaktywowanym wirusem są postrzegane jako słabsze niż szczepionki z mRNA, takie jak te produkowane przez Pfizer-BioNTech i Moderna stosowane za granicą, a także w Chinach kontynentalnych w Hongkongu i Makau. Wskaźniki szczepień wśród osób starszych są również znacznie niższe niż w populacji ogólnej, przy czym około połowa osób powyżej 80 roku życia jest w pełni zaszczepiona.

Z drugiej strony w Szanghaju pojawiły się skargi na trudności w zdobywaniu pożywienia i artykułów codziennego użytku Brak personelu medycznego i wolontariuszy I łóżka w zacisznych skrzydłach, gdzie trzymane są dziesiątki tysięcy do obserwacji.

Pekin zaostrzył również środki po wykryciu w ostatnich dniach 11 przypadków w chińskiej stolicy.

Masowe testy Covid-19 odbywają się w Szanghaju po zwiększeniu liczby przypadków.

Andy Wong/AFP

Masowe testy Covid-19 odbywają się w Szanghaju po zwiększeniu liczby przypadków.

Władze zamknęły centrum handlowe i biura w ruchliwej dzielnicy Wangjing i proszą osoby przybywające do miasta o zgłoszenie miejsca pracy lub zamieszkania w ciągu 12 godzin i poddanie się testowi na Covid-19 w ciągu 72 godzin. Muszą przejść kolejny test w ciągu 48 godzin od powrotu do miejsca pracy.

Pomimo rosnącej frustracji społecznej i obaw o skutki gospodarcze, Chiny twierdzą, że trzymają się swojego surowego podejścia „zero tolerancji”, które nakłada blokady, masowe testy i obowiązkową izolację wszystkich podejrzanych przypadków i bliskich kontaktów.

READ  Królowa Elżbieta II spędza noc w szpitalu po odwołaniu wizyty w Irlandii Północnej