Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia Covid 19 Delta: 24-letni australijski ocalały z koronawirusa opisuje 18-miesięczną próbę jako „niesamowicie przerażającą”

styl życia

Ocaleni z Covid-19 dzielą się swoimi doświadczeniami z wirusem. Wideo / Sky News

24-latek, który zachorował na Covid-19 w marcu zeszłego roku po powrocie do Melbourne z Bostonu, mówił o brutalnej próbie, z którą musiał się zmierzyć od czasu pozytywnego wyniku testu na wirusa.

Podczas wtorkowej aktualizacji koronawirusa w Wiktorii Will Smith wezwał wszystkich, niezależnie od wieku, do zaszczepienia się, opisując początkowy etap choroby jako „niezwykle przerażający”.

„Bez względu na to, jak młody jesteś, bez względu na to, jak bardzo jesteś sprawny, bez względu na to, jak niezniszczalny jesteś – Covid wciąż może cię pokonać” – powiedział Smith dziennikarzom.

„Uczucie nacisku na ciało, próba rozszerzenia płuc wbrew tej niewidzialnej sile i trudności z oddychaniem”.

Will Smith: "Miesiące po diagnozie nadal nie mogę chodzić po bloku bez zawrotów głowy, muszę się położyć i mam problemy z oddychaniem." Zdjęcie/NCA NewsWire
Will Smith: „Miesiące po mojej diagnozie nadal nie mogę chodzić po bloku bez zawrotów głowy, muszę się położyć i mam problemy z oddychaniem”. Zdjęcie/NCA NewsWire

Chociaż objawy Smitha były na tyle łagodne, że uniknął szpitala – mógł zamiast tego poddać kwarantannie w swoim rodzinnym domu – były student Gramatyki Caulfield ma objawy ponad 18 miesięcy później.

„Długi Covid jest prawdziwy… to nie jest miejsce, w którym chciałbyś być” – powiedział, opisując swoje zdrowie jako „wciąż nigdzie nie normalne”.

„Miesiące po postawieniu diagnozy nadal nie mogłem chodzić po bloku bez zawrotów głowy, musiałem leżeć i miałem problemy z oddychaniem. Miałem tak wyniszczające zmęczenie, że czasami nie mogłem wstać z łóżka”.

Wezwał wiktoriańskich, by szli dalej i zaatakowali.

„Nie musisz być podłączony do respiratora, aby twoje życie wywróciło się do góry nogami na miesiące, może lata”, powiedział.

„Po co ryzykować? Możemy walczyć. Teraz możemy chronić siebie i tych, których kochamy – możemy się zaszczepić”.

Rekordowe numery spraw w Wiktorii

Victoria zgłosiła dziś rekordową liczbę przypadków, z 1763 nowymi lokalnie nabytymi zakażeniami COVID-19 i czterema zgonami.

READ  Rocket Out of Control: North Island nazwana najnowszym miejscem katastrofy

Covid-19 trafił również do sześciu więzień w wiktoriańskiej sieci, z co najmniej 51 aktywnymi sprawami zarówno wśród więźniów, jak i personelu.

Według stanu na dzień wczoraj 36 więźniów i 15 członków personelu uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa, mówi Victoria.

Wszystkie osobiste wizyty w więzieniach w całym stanie zostały zawieszone, a przemieszczanie się więźniów w Ravenhall Correctional Center, Port Phillip Jail i Dame Phyllis Frost Center zostało ograniczone na czas śledzenia kontaktów.

Związek potwierdził dziś, że liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 związanych z protestami przeciwko blokadzie przed siedzibą główną ds. Budownictwa, Leśnictwa, Górnictwa i Energii (CFMEU) w Melbourne w zeszłym miesiącu wzrosła do siedmiu.

Prezes Unii John Sitka powiedział w oświadczeniu, że wirus rozprzestrzenił się na „członków rodziny, w tym rodziców, żony, starszych braci i siostry, a także dziesiątki małych dzieci, w tym dwoje dzieci”.

„Tragedia polega na tym, że z powodu działań tych lekkomyślnych i samolubnych protestujących wiele z tych osób zarażonych wirusem jest poważnie chorych na wirusa Delta.

„Ci protestujący to po prostu samolubni idioci, którzy nie dbają o nikogo innego poza sobą. Spowodowali ogromny stres i ból serca u członków rodziny, którzy w dniu protestu wykonywali swoją pracę”.

Jak donosi Herald Sun, młodzi mężczyźni, którzy wzięli udział w protestach, są teraz diagnozowani za pomocą szybkich testów podczas transportu do szpitala.

READ  Kobieta przedstawia trwający w Sydney spór o ceglany mur

Gdzie się zaszczepić w Auckland – bez rezerwacji