Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emerytowane czarne długopisy żegnają się z emocjonalnymi pragnieniami

Emerytowane czarne długopisy żegnają się z emocjonalnymi pragnieniami

Kendra Cocksedge oficjalnie zakończyła swoje dni gry w rugby, pisząc emocjonalny list do swojego sportu, w którym wspomina swoją 30-letnią karierę.

Cocksedge rozegrała swój ostatni mecz w rugby w zeszłą sobotę w dramatycznym zwycięstwie Black Ferns 34-31 nad Anglią w finale Pucharu Świata w Rugby w Eden Park, po ogłoszeniu na początku tego roku, że turniej będzie miał łabędzi śpiew.

34-latka zabrała się do mediów społecznościowych, aby zastanowić się nad swoją karierą teraz, gdy zamknęliśmy jej buty.

„Drogi Rugby, nie mogę ci wystarczająco podziękować za to, co zrobiłeś dla mnie przez ostatnie 30 lat” – zaczął Cocksedge.

„Kiedy pierwszy raz cię spotkałem, nie wiedziałem, co robić; pobiegłem w złą stronę, piłka minęła mnie, ciągnięto mnie za włosy i powiedziano mi, że nie mogę bawić się z chłopcami. Ale wytrwałem z tobą i jestem za to wdzięczny”.

„Nauczyła mnie wielu życiowych lekcji, takich jak przewodzenie, praca w zespole i radzenie sobie z presją.

„Nauczyłeś mnie pasji i zaangażowania oraz dałeś mi pewność siebie na boisku i poza nim. Dałeś mi cel przez 30 z 34 lat. Lista może być długa”.

Czarny obrońca Kendra Cocksedge w akcji podczas niedawnego testu przeciwko Japonii.

Cocksedge dodała, że ​​najcenniejszymi rzeczami, jakie dało jej rugby, były jednak przyjaźnie i kontakty z ludźmi z całego świata.

„Poznałem niesamowitych ludzi, którzy teraz zostaną przyjaciółmi na całe życie.

„Bez ciebie czułbym się bardzo zagubiony, ale w ten czy inny sposób wiem, że nadal będziesz odgrywać rolę w moim życiu przez nadchodzące lata.

„Rugby, spełniłeś moje marzenia jak nigdy dotąd i mam nadzieję, że każda dziewczyna i chłopak mogą spełnić marzenie, które mi dałeś. Dziękuję”.

READ  State of Origin 2021: Zawodnicy New South Wales Blues, Victor Radley, zastępują Angusa Crichtona

Cocksedge otrzymał zalew listów wsparcia w odpowiedzi od społeczności rugby, a także innych celebrytów z Nowej Zelandii, takich jak były All Black Israel Dagg, gwiazda Black Ferns Sevens Michaela Blade, były krzyżowiec Seta Temanivalu, a nawet sami The All Blacks gratulujący jej gwiezdnego występu. kariera.

Cocksedge przeszła na emeryturę jako najlepsza zawodniczka Black Ferns z 68 testami i trzema mistrzostwami świata na swoim koncie.

Przeszła do historii w 2018 roku, kiedy została pierwszą kobietą, która zdobyła nagrodę Kelvin R Tremain Memorial Award podczas NZ Rugby Awards, wcześniej została uznana za 15. światową zawodniczkę roku w rugby kobiet w 2015 roku.