Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elon Musk mówi, że sfinalizował na Twitterze umowę o wartości 44 miliardów dolarów

Elon Musk mówi, że sfinalizował na Twitterze umowę o wartości 44 miliardów dolarów

Elon Musk powiadomił Twittera, że ​​zamierza wypowiedzieć umowę na zakup grupy mediów społecznościowych za 44 miliardy dolarów, oskarżając go o ujawnienie „fałszywych i wprowadzających w błąd” informacji o liczbie fałszywych kont i spamie.

Próba wycofania się Muska z umowy toruje drogę do bitwy prawnej między miliarderem Teslą a platformą mediów społecznościowych. Szef Twittera, Brett Taylor, zareagował szybko, mówiąc, że rada jest „zobowiązana do sfinalizowania umowy w sprawie ceny i warunków uzgodnionych z panem Muskiem” i podejmie kroki prawne w celu wyegzekwowania umowy.

„Jesteśmy przekonani, że zwyciężymy w sądzie w Delaware” – dodał Taylor, odnosząc się do słynnego miejsca, w którym odbywają się spory handlowe.

W piątkowym zgłoszeniu prawnicy prezesa Tesli stwierdzili Świergot Ona „istotnie naruszyła kilka postanowień” Umowy sprzedaży i „wydaje się[ed] składać fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia”. Liczba fałszywych i spamowych kont na platformie była „znacznie wyższa” niż 5 procent, które oszacował Twitter, zgodnie ze wstępną analizą doradców Muska, zgodnie z wnioskiem.

Oddzielnie, w zależności od depozytu, piżmo Bada, czy „spadające perspektywy biznesowe” Twittera i pogarszające się perspektywy finansowe naruszają porozumienie.

Pozew oskarżył również Twittera o niedopełnienie obowiązku „prowadzenia działalności w normalnym toku” po tym, jak dyrektor generalny Parag Agrawal nałożył zamrożenie zatrudnienia, zwolnił dwóch starszych pracowników i ogłosił w tym tygodniu, że firma zwolni jedną trzecią z nich. Z zespołu pozyskiwania talentów.

Akcje Twittera spadły o około 5 procent w handlu po godzinach.

Ten ruch jest ostatnim zwrotem akcji w dramatycznej sadze, która rozpoczęła się, gdy Musk po raz pierwszy ujawnił, że zainteresował się Twitterem na początku kwietnia, w celu przywrócenia ducha „wolności słowa” na platformie, walki ze spamem i ożywienia wzrostu .

Kilka tygodni później Musk wysłał falę uderzeniową na Wall Street, gdy ogłosił swoją ofertę nabycia Twittera po 54,20 USD za akcję, którą firma ostatecznie zaakceptowała. Później powiedział, że umowa została „tymczasowo wstrzymana” z powodu wątpliwości, czy Twitter dokładnie podał liczbę kont botów i spamu. Niektórzy analitycy i osoby z Twittera zinterpretowały to jako wyraz skruchy kupującego i spekulowały, że Musk próbował uzyskać tańszą ofertę.

READ  Pracownicy Morrisons poprosili o zainwestowanie tysięcy we własną firmę | Morrisons

Musk powiedział, że niedostarczenie przez Twitter informacji o fałszywych kontach utrudniłoby zabezpieczenie finansowania od banków, które zgodziły się pożyczyć mu gotówkę, aby sfinalizować transakcję.

Umowa obejmuje „opłatę za odwrotne zakończenie” w wysokości 1 miliarda dolarów, którą Musk będzie winien, jeśli wycofa się z umowy. Jeśli jednak zostaną spełnione wszystkie inne warunki zamknięcia, w tym finansowanie, Twitter może szukać Aby Musk dokończył transakcję. Sądy amerykańskie historycznie stanęły po stronie sprzedających w bataliach prawnych, gdy kupujący próbują zamknąć transakcje, aby zniechęcić kupujących do odwrócenia się z fałszywych powodów.

Odkąd Musk zgodził się kupić Twittera, kapitalizacja rynkowa firm technologicznych gwałtownie spadła, przez co uzgodniona wycena jest droższa niż u konkurentów. Cena akcji Snapa, jednego z najbliższych konkurentów Twittera, spadła w tym roku o ponad 65 procent.

Pozyskawszy 46,5 miliarda dolarów na finansowanie swojej promocji na Twitterze, Musk początkowo zaciągnął marginalną pożyczkę w wysokości 12,5 miliarda dolarów z dziesiątkami pożyczkodawców kierowanych przez Morgana Stanleya, którą zabezpieczył na 62,5 miliarda dolarów swoich akcji Tesli.

Ponadto pozyskał 13 miliardów dolarów na zobowiązania finansowe od konsorcjum 13 banków, zmuszając go do pozyskania pozostałych 21 miliardów dolarów w gotówce. W maju Musk wycofał się z pożyczki pod zastaw, co spowodowało, że część kapitałowa jego oferty wzrosła do 33,5 miliarda dolarów.

Część kredytu zabezpieczającego została spłacona w momencie spłaty Muska Skrobia Ponad 7 miliardów dolarów od inwestorów, w tym Larry’ego Ellisona, miliardera założyciela Oracle; firma venture capital Sequoia Capital; Saudyjski książę Alwaleed bin Talal. i giełda kryptowalut Binance, wśród kilkudziesięciu inwestorów giełdowych. Pozostała część kredytu zabezpieczającego spadła, gdy pozwolił wygasnąć pozostałym 6,25 miliardom dolarów.

Musk obiecał przywrócić wolność słowa na podium i w niedawnym wywiadzie dla Financial Times powiedział, że cofnie „moralnie zły” zakaz dotyczący byłego prezydenta Donalda Trumpa, który został nałożony po śmiertelnym ataku na 6 stycznia 2021 r. Kapitol Stanów Zjednoczonych.

READ  Pracownik Starbucks mówi, że żądanie zadowolenia z trzynastu zmian sprawia, że ​​„chce rzucić” pracę

Przejęcie pozostawiło Twittera, który już jest pod kontrolą ze względu na spowolnienie wzrostu, w chaosie, a pracownicy wciąż nie są pewni swojej pracy i przyszłości firmy.