Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ludzie powinni zostać poproszeni o zmianę pory obiadu i wyłączenie termostatów, aby uniknąć przerw w dostawie prądu następnej zimy

Brytyjczycy powinni zmienić pory obiadu i obniżyć temperaturę, aby uniknąć przerw w dostawie prądu w zimie

Zdaniem ekspertów należy powiedzieć ludziom, aby zmienili pory obiadu i wyłączyli termostaty, aby uniknąć przerw w dostawie prądu następnej zimy.

Zdaniem przewodniczącego brytyjskiego Krajowego Komitetu ds. Infrastruktury, Sir Johna Armita, społeczeństwo powinno zostać poproszone o zmniejszenie zużycia energii w ramach planowania awaryjnego na wypadek najgorszego scenariusza w obliczu potencjalnych niedoborów gazu w miesiącach zimowych.

Oczekuje się, że roczne rachunki za energię wyniosą 3 245 GBP po maksymalnych cenach w październiku, według firmy konsultingowej Cornwall Insight.

Eksperci twierdzą, że rachunki mogą wzrosnąć z 1971 funtów do 3245 funtów w październiku, a następnie do 3364 funtów na początku przyszłego roku.

Ludzie powinni zostać poproszeni o zmianę pory obiadu i wyłączenie termostatów, aby uniknąć przerw w dostawie prądu następnej zimy

Twierdziła, że ​​maksymalna cena za przeciętne gospodarstwo domowe w styczniu może wzrosnąć o 360 funtów więcej niż wcześniej sądzono.

Rząd planuje przed zimą ewentualną presję na dostawy z Rosji do Europy.

W rezultacie zimą sześć milionów gospodarstw domowych może doświadczyć przerw w dostawie prądu.

Sir John powiedział telegraf Należy poprosić ludzi o wyłączenie termostatów w chłodniejszych miesiącach i ograniczenie czynności domowych, takich jak gotowanie i korzystanie z pralki w godzinach szczytu, między 18:00 a 20:00, aby zmniejszyć zależność od gazu.

„Przede wszystkim powinni mieć ćwiczenie PR, aby powiedzieć, że ogranicz użycie tak bardzo, jak to tylko możliwe” – powiedział.

Ludzie będą musieli zmienić styl gotowania. „Czy musimy ogrzewać nasze domy w temperaturze 21°C, czy bardziej wydajnie jest mieć stałą niższą temperaturę?”

Rząd może poprosić ludzi o wyłączenie termostatów. Byłbym zdziwiony, gdyby rząd nie zrobił tego kiedyś tej zimy.

Dodał, że proszenie społeczeństwa o ograniczenie używania jest „odpowiedzialną rzeczą do zrobienia”.

„Traktuj publiczność jak dorosłych i bądź otwarty na wyzwanie i jak wszyscy możemy pomóc” – powiedział.

READ  Rakieta Virgin Galactic leci na obrzeżach kosmosu, ponieważ firma chce zapewnić loty wycieczkowe | Wiadomości naukowe i technologiczne

Dzieje się tak po tym, jak inne kraje borykające się z niedoborami energii doradzały swoim mieszkańcom racjonalizację jej zużycia.

Eksperci twierdzą, że pułap energetyczny może wzrosnąć w styczniu o 360 funtów więcej niż sądzono (zdjęcie pliku)

Eksperci twierdzą, że pułap energetyczny może wzrosnąć w styczniu o 360 funtów więcej niż sądzono (zdjęcie pliku)

Eksperci zasugerowali, aby rząd poprosił mieszkańców o ograniczenie czynności domowych, takich jak gotowanie i korzystanie z pralki w godzinach szczytu, między 18:00 a 20:00.

Eksperci zasugerowali, aby rząd poprosił mieszkańców o ograniczenie czynności domowych, takich jak gotowanie i korzystanie z pralki w godzinach szczytu, między 18:00 a 20:00.

W Japonii domy i firmy musiały wyłączać światła i klimatyzację, co nie jest konieczne, podczas gdy w Niemczech spółdzielnie mieszkaniowe racjonują ciepłą wodę.

Władze w całych Niemczech również zamykają baseny, a ogół społeczeństwa jest zachęcany do brania krótszych pryszniców w celu oszczędzania energii na zimę.

Tymczasem minister energetyki Australii zaapelował do opinii publicznej o zaprzestanie korzystania z energii elektrycznej między 18:00 a 20:00, jeśli to możliwe.

Dzieje się tak po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii przedstawił swoją strategię dostaw energii w parlamencie na początku tego tygodnia. Strategia wzywa do zwiększenia technologii jądrowych i wodorowych, ale nie ma wiele do powiedzenia na temat zmniejszenia popytu.

Rząd powiedział wcześniej, że istnieje niewielkie ryzyko dla dostaw energii do Wielkiej Brytanii, ale komentarze Sir Johna sugerują, że mimo to należy poczynić plany.

Lewis, założyciel Money Saving Expert, powiedział wcześniej, że istnieje potrzeba „więcej” pomocy dla brytyjskich rodzin podczas „katastrofalnej” zimy, mówiąc, że „pchnie to miliony do ubóstwa”.

Szacunek Cornwall Insight jest wyraźnym wzrostem w porównaniu z poprzednimi prognozami, ponieważ światowe ceny gazu pozostają uparcie wysokie.

W swojej poprzedniej prognozie z 22 czerwca firma konsultingowa oczekiwała, że ​​rachunki wzrosną do 2 981 funtów w październiku i 3 003 funtów w styczniu.

Prognozy opierają się na średnich rocznych wydatkach gospodarstw domowych na gaz i energię elektryczną. Gospodarstwo domowe, które kupuje więcej energii, zanotuje wyższe rachunki i na odwrót.

READ  EE i Vodafone: usterka techniczna wpływająca na sieci komórkowe

Nowa perspektywa jest ponura i wywrze większą presję na rodziny, które już teraz borykają się z rosnącymi kosztami żywności w związku z kryzysem kosztów utrzymania.

W kwietniu rachunki za energię dla przeciętnego gospodarstwa domowego wzrosły o 54 proc.

Limit cenowy wynosił 1277 funtów zeszłej zimy, więc jeśli styczniowa prognoza Kornwalii jest poprawna, gospodarstwa domowe zostaną o około 900 funtów gorsze niż przed kryzysem, nawet przy maksymalnej pomocy rządu.

Przed odejściem ze stanowiska były kanclerz Rishi Sunak ogłosił pakiet 15 miliardów funtów, który ma pomóc w pokryciu rosnących kosztów życia. Obiecał do 1200 funtów dla najbardziej bezbronnych rodzin.

Dr Craig Lowry z Cornwall Insight powiedział: „Zawsze istnieje nadzieja, że ​​rynek ustabilizuje się i cofnie w czasie przed styczniowym limitem.

Jednak po ogłoszonym zaledwie miesiąc później październikowym pułapie wysokie ceny hurtowe już zaczynają „dopasowywać się” do tej liczby, bez nadziei na złagodzenie oczekiwanego wzrostu rachunków za energię.