Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elon Musk mówi, że marsjańska kolonia przygotowała ludzkość do stania się wśród gwiazd

Elon Musk powiedział, że jego plan założenia stałej kolonii na Marsie ostatecznie pozwoli ludzkości stać się nie tylko wieloplanetarną, ale także międzygwiezdną.

Szef SpaceX opracowuje obecnie rakiety Starship do transportu ludzi i towarów wokół Układu Słonecznego, a ostatecznym celem jest stworzenie samowystarczalnej kolonii na Czerwonej Planecie.

Konsekwentnie stwierdza, że ​​jest to ostateczny cel SpaceX, ponieważ uważa, że ​​jest to fundamentalnie konieczne, aby zapewnić długoterminowe przetrwanie ludzkości jako gatunku.

Harmonogram osiągnięcia tego celu został kilkakrotnie opóźniony, chociaż pierwsze misje międzyplanetarnego ładowania statków kosmicznych mogą mieć miejsce w 2024 lub 2026 roku, kiedy orbity Ziemi i Marsa zbiegną się. Mamy nadzieję, że do 2050 r. na Marsie powstanie w pełni samowystarczalna kolonia, chociaż Musk nie mówił jeszcze publicznie o tym, co będzie dalej.

W odpowiedzi na pytanie jednego z jego zwolenników na Twitterze dotyczące Wielkiej Eliminacji – filozoficznej koncepcji dotyczącej możliwości, że gatunek osiągnął wystarczająco zaawansowany etap ewolucji, aby zbadać przestrzeń kosmiczną przed wyginięciem – Musk przedstawił swoje nadzieje na ludzkość po zajęciu Marsa .

„Gdybyśmy byli w stanie uczynić życie na Marsie zrównoważonym, przeszlibyśmy jeden z najlepszych filtrów. To czyni nas międzygwiezdnymi” odpowiedział. „Ziemia ma około 4,5 miliarda lat, ale życie wciąż nie jest wieloplanetarne i nie jest do końca pewne, ile czasu zajmie, aby się taką zmienić”.

SpaceX przygotowuje się obecnie do pierwszego orbitalnego startu swojej rakiety Starship, podczas której wystartuje z Teksasu i wyląduje u wybrzeży Hawajów. na początku przyszłego roku.

Odbyło się już kilka testów w locie pocisku Next Generation na dużych wysokościach, z których wszystkie oprócz jednego zakończyły się ognistą eksplozją.

Po ukończeniu statek kosmiczny i towarzysząca mu rakieta wspomagająca będą najpotężniejszą rakietą, jaką kiedykolwiek zbudowano, zdolną do wytworzenia ponad dwukrotnie większego ciągu niż rakieta Saturn V NASA używana podczas misji Apollo.

READ  Setki łapią spektakularną kulę ognia przelatującą niewygodnie blisko ziemi przestrzeń

Starship SN20 składa się z mniejszego pojazdu umieszczonego na szczycie masywnego wzmacniacza rakietowego

(SpacjaX)

SpaceX buduje je również tak, aby można je było szybko ponownie wykorzystać, co zmieni podróże kosmiczne i umożliwi ich flotom przemieszczanie się między planetami.

„Aby życie stało się wieloplanetarne, prawdopodobnie potrzebowalibyśmy tysiąca statków lub czegoś podobnego” – powiedział Musk na początku tego miesiąca podczas wydarzenia z Narodową Akademią Nauk USA.

Na dłuższą metę konieczne jest utrzymanie światła świadomości. W końcu coś stanie się z Ziemią, miejmy nadzieję, że nie wkrótce, czy to naturalne, czy też stworzone przez człowieka, co spowoduje koniec cywilizacji. Potencjalna długość życia cywilizacji byłaby znacznie większa, gdybyśmy należeli do gatunku wieloplanetarnego”.

Dokładna data wystrzelenia kolejnego dużego testu statku kosmicznego nie została jeszcze ustalona, ​​chociaż Musk powiedział, że uważa, że ​​nie będzie to całkowity sukces, dodając: „Ale myślę, że zrobimy duży postęp”.