Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eka wkracza do Polski i chwyta Celebre

White Stone sprzedał biurowiec Celebro w Warszawie za nieujawnioną kwotę nowicjuszowi na polskim rynku z Litwy – Eika Asset Management, w imieniu funduszu nieruchomości Eika.

Celebro zawiera aplikację. 7200 m2 GLA i zlokalizowany przy ul. Gładka w południowo-zachodniej dzielnicy Włochy. Biurowiec oddany do użytku w 2019 roku według projektu pracowni Kuryłowicz & Associates posiada certyfikat BREEAM New Construction na poziomie „Very Good”. Jest w 100% najemcą, a największym najemcą jest Avon. Część budynku została zaadaptowana na Centrum Badań Klinicznych Pratia Grupy Neuca – jednej z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Eika Real Estate Fund posiada portfel nieruchomości w różnych segmentach rynku, zlokalizowanych głównie na Litwie, ale obecnie coraz częściej poszukuje inwestycji na innych rynkach w regionie.

Cieszymy się z udanego zamknięcia, które jest naszą pierwszą inwestycją w Polsce. Po zbudowaniu silnego portfela w kraju na Litwie, zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą obecność na inne kraje, inwestując już na Łotwie i Słowacji. Postrzegamy Polskę jako silny i stabilny rynek nieruchomości, dlatego rozważamy kolejne przejęcia tutaj.
Viktorija Orkine, CEO, Eika Asset Management

Firma White Stone była reprezentowana w tej transakcji przez firmy Avison Young, CMS i MDDP, natomiast firmie Eika doradzały firmy Eversheds Sutherland, TPA i JLL.

READ  Kolekcjoner sztuki w Polsce licytuje 200 dzieł sztuki, aby sfinansować prywatne muzeum - Rob Report