Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Efekt piżma” powoduje, że kryptowaluta nazwana na cześć satelitów Starlink SpaceX zyskuje ponad 140% w ciągu 3 dni

W dziwnym przypadku kryptowaluta o tej samej nazwie SpaceXZasięg satelitów Starlinka wzrósł o ponad 140%, gdy firma zajmująca się technologiami kosmicznymi Elona Muska wystrzeliła 53 swoich rakiet na niższą orbitę okołoziemską.

Napisane jako StarLink (STARL), nieznane krypto wzrosło o 13,70% 13 listopada – w dniu wystrzelenia satelity, kolejne 69% dzień po nim i aż o 27% 15 listopada. STARL przyniósł zwrot z inwestycji netto na poziomie nieco ponad 140% w mniej niż trzy dni, wynika z danych giełdy OKEx.

Wykres dziennej ceny STARL/USDT. Źródło: TradingView

STARL jest objęty „efektem piżma”

Sama nazwa była wspólnym mianownikiem między StarLink Encoder a zestawem satelitarnym Starlink SpaceX. W rezultacie wydaje się, że handlowcy po prostu wypompowali kryptowalutę ze skoordynowanymi wysiłkami, próbując zarobić pieniądze na satelitarnym wydarzeniu SpaceX.

Niektóre z powodów to wpływ Muska na rynek kryptowalut, a także pojawienie się memecoinów i “„Inwestycja” w akcje memów zjawisko jako całość.

Wszystko zaczęło się od tweetowania inwestora-miliarda na korzyść Dogecoina (pies), kryptowaluta memowa, podniosła cenę tokena do rekordowego poziomu 0,76 USD w maju 2021 r. po zwyżce o 15 700% od początku roku.

Decyzja Muska o zainwestowaniu w Bitcoin (BTCZa pośrednictwem swojej drugiej firmy, Tesli, przeniósł również główną kryptowalutę z około 39 000 USD w lutym 2021 r. do Prawie 65 000 $ w kwietniu 2021 r.

Tymczasem jego krytyka Bitcoina jest szeroka Alarmujące emisje dwutlenku węgla Wielu analityków rynku uważało za kluczową rolę w krachu kryptowalut z maja 2021 roku.

Wykres dziennej ceny BTC/USD pokazujący wpływ Elona Muska na rynek bitcoinów. Źródło: TradingView

Ponadto piżmo Ukryty tweet o jego psie, japońska rasa zwana Shiba Inu, przyczyniła się do wzrostu ceny symbolu o tej samej nazwie. Handlując w ramach indeksu SHIB, roczna rentowność kryptowaluty na koniec października wyniosła około 375%.

READ  Eksperci: wzmocnione ciasta dla bogatych krajów spowodują więcej zgonów na całym świecie Szczepionki i szczepienia

Ostatnio inna kryptowaluta została nazwana na cześć Muska, Dogelona Marsa, wzrosła o ponad 4200% W październiku potwierdził, jak „efekt piżma” wpłynął na rynki kryptowalut.

Związane z: Meme i dogcoiny zalewają rynek, gdy nasilają się wojny cenowe

Jednak w białe papieryStarLink działa jako niezależny, bezsatelitarny projekt kryptograficzny dla SpaceX.

Przedstawiając się jako „Zdecentralizowany projekt Metaverse”, STARL służy jako oficjalna wirtualna waluta, pomagając użytkownikom kupować wszystko, od usług, takich jak gry, po wirtualne nieruchomości.

Co dalej z krypto StarLink?

Ostatnia runda kupna STARL spowodowała wzrost jego ceny, ale nie zdołała wygenerować odpowiedniego tempa cenowego.

Jak widać na poniższym wykresie, cena STARL osiągnęła wyższe szczyty pod koniec listopada, ale RSI opadał, powodując w zamian niższe ceny. Wskazuje to na klasyczną niedźwiedzią dywergencję ze względu na brak dalszego byczego tempa.

2-godzinny wykres cen STARL/USDT. Źródło: TradingView

W rezultacie STARL może przejść korektę ceny w nadchodzących sesjach, ponieważ trwałe wsparcie paraboliczne próbuje zapobiec testowaniu 0,00064 USD jako tymczasowego celu spadkowego.

Jednak konsolidacja powyżej wspomnianej ceny minimalnej może skłonić byki STARL do ponownego przetestowania rekordowego poziomu symbolu w pobliżu 0,00087 USD.

Opinie i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie opiniami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Cointelegraph.com. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.