Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szybko rozprzestrzeniająca się ptasia grypa stawia Europę i Azję w pogotowiu | Ptasia grypa

Liczne ogniska ostrej ptasiej grypy w Europa Azja została zgłoszona w ostatnich dniach Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE), jako znak, że wirus ponownie szybko się rozprzestrzenia.

Rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwej ptasiej grypy, znanej jako ptasia grypa, postawiło branżę drobiarską w stan gotowości po tym, jak poprzednie epidemie zabiły dziesiątki milionów ptaków.

Przyciąga również uwagę epidemiologów, ponieważ wirus może przenosić się na ludzi. Chiny Do tej pory w tym roku zgłosiło 21 zakażeń ludzi podtypem H5N6 ptasiej grypy, więcej niż w całym 2020 roku.

Powołując się na raport władz Korei Południowej, OIE poinformował w poniedziałek, że Korea Południowa zgłosiła epidemię na farmie około 770 000 kurczaków w Chungcheongbuk-do. Wszystkie zwierzęta zostały ubite.

Również w Azji Japonia Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt poinformowała, że ​​pierwszy raz pojawiła się zimą 2021 roku na fermie drobiu w północno-wschodniej części kraju, potwierdzając oświadczenie japońskiego Ministerstwa Rolnictwa z zeszłego tygodnia. Serotyp w tej epidemii to H5N8.

w Europie, Norwegia FAO zgłosiło wybuch ptasiej grypy H5N1 w regionie Rogaland w stadzie liczącym 7000 ptaków.

Ptasia grypa rozprzestrzenia się naturalnie wśród dzikich ptaków, a kiedy migrują one do Wielkiej Brytanii z Europy kontynentalnej zimą, choroba może rozprzestrzenić się na drób i inne ptaki żyjące w niewoli.

Belgijski rząd naraził kraj na zwiększone ryzyko ptasiej grypy i od poniedziałku nakazał trzymanie drobiu w pomieszczeniach zamkniętych, po tym, jak wysoce patogenny typ ptasiej grypy został zidentyfikowany u dzikiej gęsi w pobliżu Antwerpii.

Na początku tego miesiąca nastąpił podobny ruch w sąsiedniej Francji, aw październiku w Holandii.

wcześniej w tym miesiącu, W całej Wielkiej Brytanii ogłoszono strefę zapobiegania ptasiej grypie, prawo wymaga od wszystkich hodowców ptaków przestrzegania ścisłych środków bezpieczeństwa biologicznego po tym, jak stado drobiu zostało zabite w pobliżu Dundee w Szkocji w odpowiedzi na wybuch ptasiej grypy.

Ptasia grypa może zarażać ludzi w rzadkich przypadkach, jeśli ludzie dotkną zarażonych ptaków, ich odchodów lub ściółki lub podczas przygotowywania zarażonego drobiu do gotowania.

READ  O której jest dziś deszcz meteorów? Smoki rozświetlą brytyjskie niebo