Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

E Ink Gallery 3 przybliża nas do idealnego tabletu

atrament elektroniczny Nowa wersja kolorowego papieru elektronicznegoI chociaż nie jest tak ładny jak OLED lub ma jasność nowej technologii do takich rzeczy jak mini– I Mikro LEDGaleria E-Ink 3 z pewnością nie będzie męczyć oczu. Galeria 3 nie jest tak szybka jak e-ink w twoim Kindle, ale ma absolutnie doskonałe ulepszenia w stosunku do poprzednich wersji technologii Gallery i zbliża nas tak blisko kolorowego ekranu e-ink, że duże firmy, takie jak Amazon, mogą w rzeczywistości ryzykować znoszenie tabletu.

Obecnie kilka firm produkuje kolorowe dyski E Ink w oparciu o E Ink w przeciwnym razie Technologia kolorów, Kaleido. Obejmuje to PocketBook Color (naprawdę stylowy!) i Boox Nova3 Color (fajniejszy w teorii niż w praktyce). Kaleido było pierwszą próbą E Ink pokolorowania e-ink, która pojawiła się w narzędziu, które większość ludzi mogła kupić. Opiera się na tradycyjnym czarno-białym wyświetlaczu E Ink z umieszczonym nad nim kolorowym filtrem zawierającym czerwone, zielone i niebieskie pigmenty. Użyłem wielu produktów opartych na tej technice i chociaż wspaniale jest widzieć kolorowe okładki komiksów i książek, jak dotąd Kaleido było dość rozczarowującym doświadczeniem. Zamiast papierowej bieli czarno-białego e-ink, Kaleido jest… błotnisto zielonkawo-szary dzięki temu filtrowi kolorów. Kolory pojawiają się tylko wtedy, gdy włączone jest podświetlenie lub leje się na nie pełna moc słońca. Decyzja też jest banalna. Czarno-biały atrament E ma rozdzielczość 300 dpi, ale Kaleido, w zależności od wersji, ma od 100 do 150 dpi. Efekt jest zauważalny i szczerze nieprzyjemny. E Ink miał premierę Kalidou 3 na początku tego miesiąca Powinno to naprawić niektóre problemy, które miałem z najnowszą wersją, Kaleido Plus, ale zamulone kolory i zależność od podświetlenia nadal są częścią umowy Kaleido.

Dowód 3 wydaje się usuwać niektóre z największych wad Kaleido. Zamiast 4096 kolorów może wyprodukować ponad 50 000 kolorów, wszystko w rozdzielczości 300 dpi. Wydaje się, że nie ma potrzeby podświetlania przyciągających wzrok kolorów – chociaż w komunikacie prasowym E Ink twierdzi, że Gallery 3 będzie miało przednią lampę LED, która powinna zmniejszyć emisję niebieskiego światła. Powód, dla którego poprzednie wersje technologii kolorów Gallery zachowywały podobną gamę kolorów z podobną dokładnością, ale nie znaleziono ich w urządzeniach konsumenckich. To dlatego, że poprzednie wersje były tak wolne jak melasa. Zmiana pełnokolorowych stron w najnowszej wersji zajęła 10 sekund. W Galerii 3 czas ten został skrócony do zaledwie 1500 ms (lub 1,5 s) podczas wybierania trybu, aby poprawić jakość nad szybkością. Gdy prędkość jest bardziej preferowana niż jakość, czas spada do 350 milisekund. To wciąż jest dość powolne, gdy jesteś przyzwyczajony do odświeżania iPada Mini 60 razy na sekundę, ale to ogromny skok prędkości z pokolenia na pokolenie.

I to wielki skok w ulepszeniach, z pokolenia na pokolenie, który mnie podekscytował. E Ink musi znacznie poprawić swoją częstotliwość odświeżania, jeśli ma konkurować z wyświetlaczami, które odświeżają się 60 razy na sekundę lub więcej. Taki skok wydajności, z pokolenia na pokolenie, może nie jest tylko zbiegiem okoliczności, ale oznaką, że firma naprawdę się rozkręca…

Oznacza to, że widzimy, jak rzeczywiste produkty E Ink konkurują z technologią OLED i LCD. Biorąc pod uwagę, jak łatwy jest E Ink dla oczu, o ile lepiej działa w świetle słonecznym i jak długo trwa ładowanie, tablet E Ink byłby teoretycznie platonicznym ideałem, gdyby technologia odświeżania strony mogła działać wystarczająco szybko.

I może E Ink też o tym myśli. Firma E Ink wydała dwa filmy demonstracyjne wraz z zapowiedzią. Jeden pokazuje wyświetlacz E Ink, który wygina się jak dziesiątki nadających się do noszenia demonstracji OLED, które widzieliśmy, a drugi pokazuje E Ink zginający się jak cała masa telefonów Samsung.

Ponownie, ta technologia nie jest tak dokładna, jak ta, którą znajdziesz teraz w składanym telefonie, a nawet w telefonie typu roll-on. Ale to krok w bardzo fajnym kierunku.

E Ink nie powiedział, które firmy, jeśli w ogóle, umieściłyby technologię Gallery 3 w tablecie lub telefonie, ale firmy takie jak Boox i PocketBook wykazały prawdziwą chęć majstrowania przy następnej technologii i odkrywania wszystkiego, co może zrobić tablet E Ink oprócz tego, że możesz przeczytać książkę. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy pod koniec roku zobaczyli ogłoszenie jednej z tych firm lub rosnącej liczby producentów tabletów E Ink w Chinach.