Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzielnica czystego powietrza w Manchesterze jest ponownie opóźniona przez technologię autobusową

Dzielnica czystego powietrza w Manchesterze jest ponownie opóźniona przez technologię autobusową

  • Napisane przez Kevina Fitzpatricka i Rominę Jahangir
  • BBC Radio Manchester i BBC News

podpis pod zdjęciem,

Greater Manchester zamierza w nadchodzących latach wprowadzić mniej zanieczyszczające środowisko autobusy

Plany dotyczące strefy czystego powietrza w Greater Manchester zostaną ponownie opóźnione po pojawieniu się twierdzeń o zmniejszonych emisjach autobusów, które mogą nie być dokładne.

Około 1150 z 2063 autobusów w regionie zostało zmodernizowanych kosztem 15 milionów funtów w celu zmniejszenia poziomu dwutlenku azotu.

Jednak rząd wstrzymał proces wdrażania po tym, jak niektóre zmodyfikowane autobusy nie zmniejszyły emisji zgodnie z oczekiwaniami.

Lokalni urzędnicy powiedzieli, że nadal mają nadzieję na przestrzeganie prawnych ograniczeń dotyczących dwutlenku azotu do 2026 r.

Działające obecnie w miastach takich jak Birmingham i Sheffield dzielnice czystego powietrza (CAZ) zmniejszają zanieczyszczenie i zachęcają do korzystania z mniej zanieczyszczających pojazdów.

Propozycja Greater Manchester CAZ została wstrzymana od lutego 2022 r. po reakcji na potencjalne opłaty dla użytkowników niektórych samochodów.

podpis pod zdjęciem,

Urzędnicy z Greater Manchester dążą do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2038 r

Przewoźnik z Greater Manchester powiedział wcześniej, że jego autobusy doprowadzą do floty o zerowej emisji do 2032 roku.

Lokalni urzędnicy mieli przekazać rządowi zaktualizowane dane dotyczące spodziewanej redukcji zanieczyszczenia powietrza w tym miesiącu, ale teraz zostanie to opóźnione, ponieważ publikacja została wstrzymana.

Rzeczniczka Clean Air Greater Manchester powiedziała, że ​​wprowadzenie autobusów nadal przyczyni się do „znaczącej poprawy jakości powietrza, nie tylko w odniesieniu do dwutlenku azotu, ale także innych zanieczyszczeń”.

Rząd rozpoczął przegląd technologii modernizacji, który ma zakończyć się tej jesieni.

Rzeczniczka rządu powiedziała, że ​​będą „ściśle współpracować z lokalnymi radami, aby pomóc im poprawić jakość powietrza, w tym wykorzystać technologię do poprawy emisji autobusów”.

„Wstrzymaliśmy wdrażanie technologii modernizacji autobusów i prowadzimy więcej badań, aby zrozumieć technologię i pracować nad najlepszym jej ulepszeniem”.