Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzieci Harry’ego i Meghan, Archie i Lilibet, mogą otrzymać rolę w koronacji króla Karola

  • Urzędnicy czekają, aż Harry i Meghan potwierdzą, czy wezmą udział
  • Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis dołączą do procesji

Dzieci Harry’ego i Meghan mogą odegrać rolę w koronacji króla Karola – jeśli Sussexes potwierdzą, że wezmą udział.

Królewscy urzędnicy czekają, aż para zdecyduje, czy przyjąć zaproszenie na wielki dzień, który odbędzie się już za siedem tygodni – i czy zabrać ze sobą księcia Archiego i księżniczkę Lilibet. Gdy pałacowi asystenci otrzymają tę odpowiedź, mogą rozpocząć dyskusję na temat ról, jakie mogą odgrywać dzieci.

Wczoraj okazało się, że po ceremonii książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis będą częścią konwoju królewskiego przed Opactwem Westminsterskim. Wstępne doniesienia wskazywały, że Prince Archie, który w sam wielki dzień skończy cztery lata, oraz Lilibet, która ma roczek, nie zostali zaproszeni do udziału.

Ale królewskie źródło powiedziało zeszłej nocy, że czekali na wiadomość od Sussexów, zanim rozpoczną się dyskusje na temat dwóch najmłodszych wnuków króla.

Dokumenty z prób, do których dotarł The Times, ujawniają, że dzieci księcia Walii będą podróżować z rodzicami, podczas gdy partia królewska opuszcza opactwo. Charles i Camilla wrócą do Pałacu Buckingham w powozie Gold State, a za nimi pójdą następni w kolejce do tronu.

Dzieci księcia Harry’ego i Meghan, Archie i Lilibet, również mogą odegrać rolę w koronacji króla Karola
Krok po kroku: rzut oka na plan koronacji króla Karola

Dziewięcioletni George i siedmioletnia Charlotte wzięli udział w pogrzebie królowej we wrześniu ubiegłego roku, ale wówczas czteroletniego Louisa uważano za „za młodego”.

Inni członkowie rodziny królewskiej, którzy wezmą udział w procesji 6 maja, to Princess Royal, jej mąż wiceadmirał Sir Tom Lawrence, książę i księżna Edynburga, książę i księżna Gloucester, książę Kentu i księżniczka Alexandra. Książę Andrzej, księżniczki Beatrice i Eugenie oraz książę i księżna Sussex nie powinni uczestniczyć jako niepracujący członkowie rodziny królewskiej.

Szkice dokumentów przekazanych osobom zaangażowanym w planowanie koronacji ujawniły możliwy harmonogram wydarzeń – jak szczegółowo przedstawiono na powyższej grafice – chociaż nic nie zostało jeszcze sfinalizowane. Charles poprosił o skromniejszą koronację niż trzygodzinna służba jego matki w 1953 roku.

Źródło dodało: „Dwie wersje planów [for the day] Jest położone. Jeden obejmuje Harry’ego i Meghan, a drugi nie. W tej chwili wszystkie daty są przybliżone, ale pracuje teraz nad harmonogramem.

Pałac Buckingham odmówił komentarza.

Książę George (po lewej), dziewięć lat i jego siostra księżniczka Charlotte (w środku), która skończy osiem lat na krótko przed ceremonią, oraz książę Louis (na dole po prawej), który w kwietniu skończy pięć lat. Troje rodzeństwa zostało sfotografowanych w zeszłym roku z rodzicami, księciem i księżną Walii
READ  Batman 2 potwierdzony powrotem głównych nazw