Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dyrektor generalny mówi, że firma Nreal skupi się na IPO w ciągu 5 lat

SZANGHAJ – Dyrektor generalny Nreal, chińskiej firmy produkującej okulary do tak zwanych doświadczeń z rozszerzoną rzeczywistością, powiedział, że w ciągu pięciu lat zostanie ona udostępniona opinii publicznej.

„Uważamy, że jest to naprawdę duży rynek technologiczny i naprawdę nie możemy się doczekać tego, co wydarzy się w ciągu najbliższych 10-15 lat. – powiedział dyrektor generalny Nreala.

„Widzimy wiele dobrych okazji i na pewno uważamy, że wielkość rynku będzie ogromna. Mamy taką możliwość i chcemy ją sprowadzić na dole”.

Powiedział, że pierwsza oferta publiczna może nastąpić za „mniej niż 5 lat”.

Flagowym produktem firmy jest para lekkich okularów o nazwie Nreal Light, które pojawiły się na kilku rynkach, w tym w Korei Południowej i Japonii. Nreal twierdzi, że jego okulary pozwalają użytkownikom doświadczyć „rzeczywistości mieszanej”, w której obrazy cyfrowe są wyświetlane w rzeczywistym świecie.

Nreal Light łączy się ze smartfonem. Jedno natychmiastowe użycie uwalnia ludzi od przywiązania do swoich maleńkich ekranów smartfonów.

„Cokolwiek pokazujesz na mobilnym ekranie przed sobą, kładziesz to przed twarzą, na ogromnym ekranie i może to być 3D, może być bardzo wyraźne” – powiedział Shaw.

Uczestnik wypróbowuje parę gogli Nreal do rzeczywistości mieszanej na MWC Shanghai w Szanghaju w Chinach, we wtorek 23 lutego 2021 r.

Kelay Shane | Bloomberg | Obrazy Getty

Ambicje Nreala stawiają go przeciwko gigantom technologicznym, którzy widzą świetlaną przyszłość w rozszerzonej rzeczywistości. Jabłko Zadzwoń do CEO Tima Cooka AR „Następna wielka rzecz” A gigant iPhone’a jest Powiedziało Praca na zestawie słuchawkowym. Facebooki Microsofti Google A inne firmy technologiczne inwestują w rozszerzoną rzeczywistość.

Ale obecne słuchawki na rynku są bardzo drogie i często nieporęczne. Nreal ma nadzieję, że jego przenośny charakter spodoba się konsumentom. Cena różni się w zależności od rynku w zależności od sposobu dystrybucji. Na przykład zestaw słuchawkowy w Japonii kosztuje około 700 USD. Ale w Korei Południowej urządzenie można kupić z abonamentem operatora telekomunikacyjnego z zestawem słuchawkowym za około 300 USD.

READ  5 najlepszych sposobów na szybkie zdobycie XP w Minecraft przed aktualizacją 1.17 Jaskinie i klify

Model biznesowy

Nreal ma platformę dla programistów do tworzenia aplikacji dla systemu operacyjnego słuchawek o nazwie Nebula.

„To bardzo podobne do tego, co Apple robi ze smartfonami” – powiedział Shaw. „Dostarczamy platformę, na której ludzie używają jej do różnych rodzajów doświadczeń i programistów – mogą publikować, mogą opracowywać różne treści w terenie”.

Apple nie tylko zarabia na sprzedaży iPhone’ów i innych urządzeń, ale także uzyskuje dochody z prowizji ze swojego App Store.

Nreal ma kilku znaczących zwolenników. Queszu, krótka chińska platforma wideo i iQiyi, usługa przesyłania strumieniowego wideo, jest jednym z inwestorów firmy. Xu powiedział, że Nreal będzie współpracował zarówno z Kuaishou, jak i iQiyi.

“Jak wspomniano, nie tylko dostarczymy sprzęt. Chcemy łączyć różne usługi z okularami. Zrób więc na przykład film, niezależnie od tego, czy jest to długi film, czy krótki film. Uważamy, że okulary są znacznie lepszym terminalem za wrażenia wideo” — powiedział prezes.

„I dlatego będziemy pracować z tymi gigantami i naprawdę pracować nad nowym interfejsem”.