Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata Wallabies ma teraz za zadanie zaprezentować jeden: PlanetRugby

Dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata Wallabies ma teraz za zadanie zaprezentować jeden: PlanetRugby

Wallaby, dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata w Rugby, Phil Cairns, został powołany do rady dyrektorów, która pomoże zorganizować turniej w Australii w 2027 roku.

56-latek dołączył do Local Operating Company (LOC) jako dyrektor zarządu, któremu będzie przewodniczył Sir Rod Eddington.

Poza zawodami mężczyzn w 2027 r. lokalny komitet organizacyjny pomoże również w organizacji Mistrzostw Świata Kobiet w 2029 r.

Rzadki wyczyn

Cairns jest jednym z zaledwie 21 graczy, którzy dwukrotnie wznieśli Puchar Webba Ellisa – w 1991 i 1999 roku – iw sumie zdobył 67 występów dla Wallabies.

Po tym, jak skończyły się jego dni gry, była prostytutka została ekspertem, jednocześnie ciesząc się udaną karierą w showbiznesie.

„Oczywiście, mam wielkie powinowactwo z Puchar Świata w Rugby, biorąc udział w trzech z nich jako zawodnik i wygrywając dwa.

„Nic nie napełnia cię większą dumą niż reprezentowanie swojego kraju na jednej z największych scen sportowych na świecie – a wtedy osiągnięcie sukcesu jest niesamowite.

„Niestety nie grałem w Australii w 2003 roku na ojczystej ziemi – czuje się pewną odpowiedzialność za reprezentowanie swojego kraju, zwłaszcza na ojczystej ziemi i daje mi to ogromną satysfakcję, że mogę to wszystko powtórzyć w ponownie przenosząc to ogromne miejsce do akcji w Australii.

„Byłem dumny z bycia powiązanym z niesamowitą grupą ludzi, rządów i interesariuszy, którzy niestrudzenie pracowali, aby zapewnić powrót Pucharu Świata w Rugby do wybrzeży Australii – i jestem podekscytowany, że mogę odegrać rolę w ukończeniu tej pracy, rozwój i prowadzenie imprezy oraz pozostawienie trwałej spuścizny dla rugby w tym kraju”.

współpraca

LOC to współpraca między Rugby Australia i World Rugby, ale w większości należy do globalnego organu zarządzającego i jest odpowiedzialna za organizację mistrzostw świata co najmniej do 2033 roku.

Cairns odegrał kluczową rolę, pomagając Australii wygrać przetargi na organizację turniejów w 2027 i 2029 roku i pozostanie zaangażowany teraz, gdy kraj kontynuuje przygotowania do organizacji dwóch mistrzostw świata.

READ  Najnowsze wiadomości na temat G Sathiyan (tenis stołowy), biografii, profilu, zdjęć i filmów

Szef australijskiego rugby, Hamish McLennan, powiedział: „Phil odegrał ważną rolę w naszym zespole przetargowym i ma sens, aby kontynuował współpracę z LOC.

„The Wallabies byli fantastyczni i wykazali wielką pasję do Pucharu Świata w Rugby i gry w rugby w Australii – jasne jest, że postrzega je nie tylko jako ważne wydarzenia dla rugby w Australii, ale jako prawdziwą okazję do przekształcenia krajobraz sportowy w tym kraju.

„Tego właśnie potrzebujemy, wraz z powołaniem Sir Roda Eddingtona na prezesa i Chrisa Stanleya na dyrektora zarządzającego, mamy ciągłość, która może opierać się na wizji i fundamencie ustanowionym w celu zorganizowania dwóch wspaniałych wydarzeń, które będą definiować chwile w naszej złotej dekadzie rugby”.

Czytaj więcej: Eddie Jones namawia Wallabies do „tworzenia historii” przeciwko Springboksom