Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwie dawki szczepionki AstraZeneca „Skuteczność 90%” - badanie oparte na faktach

Dwie dawki szczepionki AstraZeneca „Skuteczność 90%” – badanie oparte na faktach

Wielka Brytania doświadczyła jednej z najgorszych zgonów na świecie w wyniku pandemii, ale była też świadkiem jednej z najszybszych premier szczepionek – generując wiele danych na temat stosowania szczepionek w rzeczywistych warunkach.

W cotygodniowym raporcie z nadzoru, PHE powiedział, że szacunkowa skuteczność szczepionki AstraZeneca, która została wynaleziona na Uniwersytecie Oksfordzkim, wynosiła 89 procent w porównaniu z osobami nieuodpornionymi.

Minister ds. Szczepień Nadim Al-Zahawi powiedział: „Te nowe dane podkreślają zdumiewający efekt, jaki mogą mieć dwie dawki szczepionki, ponieważ druga dawka szczepionki Oxford / AstraZeneca zapewnia ochronę do 90 procent”.

PHE powiedział, że analiza była pierwszą tego rodzaju analizą skuteczności dwóch dawek preparatu AstraZeneca w rzeczywistym środowisku, ale nie została jeszcze opublikowana w czasopiśmie, dodając, że więcej danych zwiększy jego zaufanie do wyniku.

Wielka Brytania wypuszcza zastrzyki wyprodukowane przez firmy Pfizer i AstraZeneca odpowiednio od grudnia i stycznia, aw kwietniu rozpoczęła również wprowadzanie szczepionki Moderna.

PHE powiedział, że nastąpił „niewielki spadek skuteczności szczepionki” od 10 tygodni po pierwszej dawce dawki preparatu Pfizer przed podaniem drugiego zastrzyku.

Wielka Brytania zwiększyła różnicę między dawkami do 12 tygodni, chociaż firma Pfizer ostrzegła, że ​​nie ma dowodów na skuteczność poza trzytygodniową przerwą stosowaną w badaniach.

READ  Koszt długu publicznego jest najwyższy od 20 lat