Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dożywotni zakaz Lou Vincenta za ustawianie meczów został złagodzony

England Cricket Board złagodziła dożywotni zakaz nałożony na byłego nowozelandzkiego krykieta Lou Vincenta za ustawianie meczów, umożliwiając mu grę w krajowym krykiecie.

Komisja Dyscyplinarna ds. Krykieta działająca przy EBC ogłosiła wczoraj wieczorem decyzję o złagodzeniu zakazu. Organ zarządzający stwierdził, że wniosek został wyciągnięty po rozważeniu okoliczności jego sprawy, „pełnych i szczerych zeznań i ujawnień” oraz „pełnej współpracy” z władzami.

W 2014 roku Europejski Bank Centralny ukarał Vincenta dożywotnim zakazem utalentowanego Nowozelandczyka po tym, jak zawodnik przyznał, że był „oszustem” i obraził swój kraj i sport ustawiając mecze.

Vincent z zadowoleniem przyjmuje decyzję, która „jest dla mnie całym światem”

Le Vincent powiedział, że jest wdzięczny, że England Cricket Board złagodziła jego dożywotni zakaz za ustawianie meczów.

Były zawodnik Auckland powiedział, że nie może się doczekać wspierania i pomagania w grze na poziomie społeczności w nadchodzących latach oraz uczęszczania z rodziną na mecze krykieta.

Vincent (45 l.) powiedział w oświadczeniu: „Wiele lat temu popełniłem straszliwy błąd, którego będę głęboko żałować do końca życia i nadal bardzo mi przykro z powodu szkód, które wyrządziłem”.

„Możliwość powrotu do środowiska krykieta wiele dla mnie znaczy i czuję się bardzo szczęśliwy, że znów mam taką szansę.

„Chciałbym podziękować EBC, Komisji Dyscyplinarnej ds. Krykieta i panu Geraldowi Eliasowi CBE za rozpatrzenie mojego wniosku i podjęcie ostatecznej decyzji.

„To samo dotyczy ICC, NZC, NZCPA i wielu innych organizacji, które wspierały mnie w tym procesie – to wiele dla mnie znaczy na poziomie osobistym”.

Vincent, który w reprezentacji Nowej Zelandii rozegrał 23 mecze testowe i ponad 100 jednodniowych meczów międzynarodowych, był objęty dochodzeniem w związku z jego udziałem w próbach ustawiania meczów w 12 meczach w pięciu krajach w latach 2008–2012.

Przyznał się do przestępstw związanych z dwoma meczami, które rozegrał w angielskim hrabstwie Sussex w sierpniu 2011 r. – zawodami Twenty20 przeciwko Lancashire i starciem osób powyżej 40. roku życia z Kentem – a także innym meczem T20 pomiędzy Lancashire i Durham w 2008 r.

READ  Transfer do Newcastle: W miarę zbliżania się terminu transferu ograniczenia finansowe kładą duży nacisk na sprzedaż zawodników

Dyrektor naczelny Cricket New Zealand, Scott Wennink, powiedział, że jego organizacja wspiera dożywotni zakaz gry Vincenta w dojazdach do pracy.

„Jesteśmy szczęśliwi z powodu Lou” – powiedział Scott Wennink. „Popełnił błąd, ale jest częścią naszej krykietowej rodziny i chcemy go wspierać i stać przy nim.

„Prawo włożyło tak wiele w tę grę, zwłaszcza pomagając w szerzeniu przesłania antykorupcyjnego w ciągu ostatniej dekady, więc dobrze i słusznie, że może on ponownie być bardziej zaangażowany”.

Dyrektor naczelny Nowozelandzkiego Stowarzyszenia Krykieta, Heath Mills, również z zadowoleniem przyjął orzeczenie.