Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Doktor Robert Daly opowiada o korzyściach wynikających z leczenia raka płuc w domu

Doktor Robert Daly opowiada o korzyściach wynikających z leczenia raka płuc w domu

Robert Daly, lekarz medycyny, MBA z Memorial Sloan Kettering Cancer Center, omówił domowe metody leczenia raka płuc i przewidział, w jaki sposób będą one ewoluować i jakie przyniesie korzyści.

Daly był współprzewodniczącym Amerykański dziennik zarządzanej opieki®Instytut Medycyny Opartej na Wartościach® Spotkanie, które odbyło się 2 listopada w Nowym Jorku, prelegenci omawiali sposoby leczenia raka w domu i na odległość. Jest onkologiem klatki piersiowej specjalizującym się w raku płuc, a także badaczem zajmującym się służbą zdrowia zainteresowanym innowacyjnymi systemami opieki onkologicznej.

tekst

Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób metody domowe lub telemedycyna wpłynęły na świadczenie opieki pacjentom?

Doskonałym przykładem tych nowych podejść terapeutycznych jest badanie pilotażowe, które obecnie prowadzimy w mojej instytucji, a którego celem jest przyjęcie zwiększonych dawek immunoterapii u pacjentów z rakiem płuc. Bezpiecznym sposobem na osiągnięcie tego jest zaplanowanie wizyty telewizyjnej pomiędzy dawkami dożylnymi w celu przeprowadzenia badania przesiewowego pod kątem toksyczności i upewnienia się, że pacjent bezpiecznie toleruje leczenie.

W przeciwnym razie wizyty te wymagałyby od pacjentów przychodzenia do kliniki w tym celu. Teraz możemy wykonywać badania laboratoryjne w domu, oglądać telewizję i świadczyć te same usługi, aby zapewnić im bezpieczną opiekę.

Co to zatem oznacza dla pacjentów? Oznacza to, że zamiast uczęszczać co 3 tygodnie, mogą teraz uczęszczać co 6 tygodni. W przypadku pacjentów pracujących, pacjentów planujących podróż oraz pacjentów, którzy mają osoby na utrzymaniu, ma to znaczący wpływ na jakość ich życia.

Jakie innowacje lub zmiany w leczeniu raka płuc, jak sądzisz, będą miały w przyszłości największy wpływ na wyniki leczenia pacjentów?

Cóż, jednym z obszarów, który mnie naprawdę ekscytuje i który dobrze łączy się z wirtualną opieką, jest immunoterapia podskórna. Obecnie istnieje możliwość zapewnienia pacjentom tych ratujących życie zabiegów w domu, ponieważ ich wykonywanie nie wymaga obecnie wlewu dożylnego.

READ  Nowy dyrektor medyczny Fundacji Astma i Układ Oddechowy

Jest to zatem naprawdę ekscytujący obszar, w którym możemy połączyć wizyty telewizyjne, laboratoria domowe i zastrzyki podskórne, aby oddzielić potencjalnych pacjentów od ośrodków onkologicznych i zapewnić większy dostęp do tych terapii pacjentom nie tylko w kraju, ale także na całym świecie.