Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dochód potrzebny na emeryturę rośnie wraz ze wzrostem kosztów gospodarstwa domowego

Dochód potrzebny na emeryturę rośnie wraz ze wzrostem kosztów gospodarstwa domowego

  • Napisane przez Kevina Beachy’ego
  • Reporter kosztów utrzymania

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Według Organu Przemysłu Emerytalnego, samotna osoba potrzebowałaby 31 300 funtów rocznie, aby mieć umiarkowane dochody na emeryturze.

Dodała, że ​​rosnące koszty życia i oczekiwanie na wsparcie finansowe wnuków spowodowały, że wymagany dochód wzrósł o 8 000 funtów.

Stowarzyszenie Emerytur i Oszczędności Dożywotnich (PLSA) wykorzystuje dane z grup fokusowych do dokonywania szacunków.

Ma być przewodnikiem dla osób planujących oszczędzanie na emeryturę.

Obliczenia oferowane są na trzech różnych poziomach – minimalnym, umiarkowanym i wygodnym – i są niezależnie opracowywane i utrzymywane przez Centrum Badań nad Polityką Społeczną na Uniwersytecie Loughborough.

Szacują, że samotna osoba potrzebuje 14 400 funtów rocznie, aby uzyskać dochód minimalny i 43 100 funtów rocznie, aby zapewnić sobie komfortową emeryturę.

Pary wymagają łącznej kwoty 22 400 funtów na najniższym poziomie, 43 100 funtów na poziomie średnim i 59 000 funtów na poziomie komfortowym.

Priorytety epidemiczne

Nigel Pepple, dyrektor ds. polityki i rzecznictwa w PLSA, powiedział: „Koszty życia wywarły w zeszłym roku ogromną presję na finanse gospodarstw domowych i jak pokazują badania, nie inaczej jest w przypadku emerytów”.

Profesor Matt Baddeley z Uniwersytetu w Loughborough powiedział, że badanie ukazało rosnące znaczenie, jakie ludzie przywiązują do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi poza domem, w miarę jak priorytety zmieniły się po pandemii.

Na przykład w szczegółowych grupach dyskusyjnych uznano, że na umiarkowanym poziomie emerytalnym ludzie powinni mieć możliwość spożywania comiesięcznych posiłków z bliskimi i pomagania członkom rodziny finansowo za pomocą budżetu w wysokości 1000 funtów, na przykład pomagając w zajęciach dla wnuków.

Komentatorzy ds. emerytur określili te szacunki jako sygnał alarmowy.

W oddzielnym raporcie Now Pensions i Instytutu Polityki Emerytalnej zauważono, że kobiety zazwyczaj muszą przepracować dodatkowe 19 lat, aby przejść na emeryturę z takimi samymi oszczędnościami emerytalnymi jak mężczyźni.

Kobiety przechodzą na emeryturę z oszczędnościami emerytalnymi wynoszącymi 69 000 funtów, w porównaniu do 205 000 funtów w przypadku mężczyzn. Opcje tych oszczędności obejmują ich utrzymanie i częściową wypłatę jako dochód lub wykorzystanie ich do zakupu renty zapewniającej roczny dochód emerytalny.