Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dla niektórych na południu śnieżny początek tygodnia

Dla niektórych na południu śnieżny początek tygodnia

Pomimo ciepłego początku wiosny, szpony zimy nadal wbijają się w południowe regiony i oczekuje się, że w przyszłym tygodniu zaczną się opady śniegu.

Oczekuje się, że w weekend głęboka depresja i związane z nią fronty przesuną się przez Morze Tasmana i od niedzieli sprowadzą ulewne deszcze na zachodnią część Wyspy Południowej, powiedział rzecznik MetService.

„W Fiordland i Westland zaobserwowano obecnie intensywne opady deszczu”.

Oczekuje się również, że w niedzielę i poniedziałek aktywny front przyniesie silne wiatry północno-północno-zachodnie nad większą częścią Wyspy Południowej.

Powiedział, że północno-północno-wschodnie porywy mogą stać się silne nad przybrzeżnymi częściami Fiordland i South Westland, a północno-północno-zachodnie porywy mogą dotknąć wschodniego Fiordland, Southland i śródlądowego Otago.

Dodał, że w poniedziałek i wtorek spodziewane są silne i bardzo zimne zachodnie wiatry, które spowodują opady śniegu w południowej Nowej Zelandii do bardzo niskich poziomów.

„W tym momencie nie oczekuje się, że ilość śniegu i prędkość wiatru spełnią kryteria ostrzegawcze, ale mogą mieć wpływ na zwierzęta gospodarskie i warunki jazdy.

„ Zaleca się, aby ludzie byli na bieżąco z najnowszymi prognozami, ponieważ te zegarki mogą zostać zaktualizowane do ostrzeżeń lub mogą zostać dodane inne obszary”.

[email protected]

READ  Rozgniewany po tym, jak Boris zaostrzył ograniczenia w Anglii