Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Discovery sprzeciwia się proponowanym polskim zasadom medialnym

Discovery sprzeciwia się proponowanym polskim zasadom medialnym

Logo TVN pojawia się na antenach satelitarnych w siedzibie w Warszawie, 10 lutego 2021 r. REUTERS/Kacper Pempel

WARSZAWA (Reuters) – Discovery (DISCA.O), właściciel najchętniej oglądanego polskiego kanału informacyjnego TVN24, powiedział, że będzie bronił firmy przed „narastającymi nadużyciami regulacyjnymi”, poinformował w poniedziałek po zaproponowaniu zmian w przepisach.

Rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość zaproponowała uniemożliwienie firmom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego przejmowania kontroli nad polskimi stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Zmiany mogą skutkować utratą licencji przez nadawców krytycznych wobec rządu. Być może Discovery będzie musiało zrezygnować z większości polskiego biznesu. Czytaj więcej

PiS od dawna twierdzi, że zagraniczne organizacje medialne zniekształcają debatę publiczną i nie służą polskim interesom, ale krytycy twierdzą, że rząd dąży do zwiększenia kontroli nad mediami i ograniczenia wolności słowa.

„Discovery jest dumny z TVN i jest mocno zaangażowany w swoją pozycję wiodącego niezależnego kanału telewizyjnego w Polsce” – powiedział Discovery w oświadczeniu zamieszczonym na stronie TVN24.

„Uważnie monitorujemy i będziemy bronić biznesu przed rosnącymi nadużyciami regulacyjnymi, zachowaniami antykonsumenckimi i innymi niepewnymi sytuacjami rynkowymi, które podważyłyby otoczenie biznesowe Polski, profil wzrostu i ogólne perspektywy gospodarcze” – dodała.

Raportowanie Anny Cooper. Montaż przez Cynthię Osterman

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Szczęście Turyn: Trener Alfa Romeo opowiada o radykalnym planie powrotu