Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjskie firmy planują zwiększyć inwestycje i przejęcia; Obawy o wzrost ciąży na rynkach – biznes na żywo | Biznes

Dzień dobry i witamy w naszym nowym reportażu o światowej gospodarce, rynkach finansowych, strefie euro i biznesie.

Wraz z rosnącym zaufaniem biznesu brytyjskie firmy przygotowują się na boom inwestycyjny i tworzenie miejsc pracy, a także obserwują potencjalne transakcje.

Po ponad rocznym cięciu kosztów i walce z pandemią, firmy skupiają się teraz na planach inwestycyjnych po zamknięciu – informuje firma księgowa Deloitte.

Niedawne badanie Deloitte przeprowadzone wśród menedżerów finansowych w Wielkiej Brytanii wykazało, że są oni najbardziej agresywni w tej kwestii artykuły kolekcjonerskie za 11 lat, ponieważ chcą szybko się rozwijać.

Ponad 70% CFO spodziewa się pozyskać kapitał wydatki A Rekrut W ciągu następnego roku – najwyższy poziom od prawie siedmiu lat, co może pomóc w zwiększeniu produktywności w Wielkiej Brytanii. .

Richard Houston, starszy partner i dyrektor generalny Deloitte wyjaśnia:


Zauważyliśmy, że od niepewności spowodowanej pandemią zaobserwowaliśmy znaczne przesunięcie w kierunku chęci nabywania, inwestowania i zatrudniania. Ponieważ większość liderów finansowych przewiduje powrót co najmniej do poziomów popytu sprzed pandemii, obecnie koncentrujemy się na innowacjach i tworzeniu nowych produktów i usług.

Firmy, które przetrwały tę pandemię, szybko się przystosowały. Inwestowanie w technologie cyfrowe będzie kluczem do przyspieszenia biznesu i zrównoważonego wzrostu”.

Ankieta przeprowadzona w drugiej połowie czerwca wykazała, że:

  • Dyrektorzy finansowi uznają wzrost za swój najwyższy priorytet, oczekując wzrostu zatrudnienia i inwestycji na najwyższym poziomie od prawie siedmiu lat. .
  • Liderzy finansowi koncentrują się teraz na przejęciach bardziej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 11 lat
  • Ponad połowa (57%) albo zgłasza pełne ożywienie popytu biznesowego, albo spodziewa się tego do końca roku, a 41% twierdzi, że popyt na ich działalność powrócił już do poziomów sprzed pandemii

Reuters Polska
(ReutersUK)

Brytyjskie firmy spieszą się z inwestycjami, gdy gospodarka ponownie się otwiera – Deloitte https://t.co/gfwqb9OSYV pic.twitter.com/nsSq9LErIK


12 lipca 2021

Przy stopach procentowych na rekordowo niskim poziomie oczekuje się, że popyt wzrośnie i Rządowa „super rabat” Oferowana zachęta podatkowa, prawie 90% dyrektorów finansowych spodziewa się większych inwestycji w technologię cyfrową. Cztery piąte oczekuje wzrostu wydajności biznesowej i produktywności.

Firmy koncentrują się obecnie na „strategiach ekspansji”, przy czym ponad trzy czwarte zgłasza narastające trudności z zatrudnieniem lub niedobory umiejętności w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Covid-19 nadal był największym zmartwieniem, a następnie inflacja i zmiany klimatyczne, z Brexitem na liście.

Ian Stewart Główny Ekonomista Deloitte, mówi, że złagodzenie blokady pozwala firmom skupić się na odbudowie.


„Po ponownym otwarciu gospodarki postrzeganie przez dyrektorów finansowych zewnętrznej niepewności spadło poniżej średniej z ostatnich pięciu lat, a firmy odwracają się od strategii defensywnych, które pomogły im w czasie kryzysu.

“Pandemia, podobnie jak wszystkie główne wstrząsy, zmieni gospodarkę i prawdopodobnie zobaczymy, że lata naturalnego wzrostu zostaną skrócone w ciągu zaledwie kilku miesięcy. W rzeczywistości ośmiu na dziesięciu dyrektorów finansowych uważa, że ​​produktywność wzrośnie w wyniku pandemii. To zapewnia nadzieję na bardziej kompleksową naprawę niż po światowym kryzysie finansowym.

Oddzielna ankieta od firmy księgowej i doradztwa biznesowego BDO Okazało się, że firmy były bardziej optymistyczne od 2005 r. w czerwcu, ponieważ producenci skorzystali z „poprawy globalnych perspektyw gospodarczych, ponieważ gospodarki na całym świecie zaczynają odczuwać skutki wprowadzenia szczepionek”.

I ostatni Accenture / Rynek UK Business Outlook pokazuje, że intencje rekrutacyjne wśród firm poprawiły się do rekordowego poziomu, ponieważ firmy zwiększyły również swoje nakłady inwestycyjne oraz plany badawczo-rozwojowe:

Będziemy śledzić wszystkie wydarzenia w ciągu dnia….

harmonogram prac

  • 8.30 GMT: Protokół z posiedzenia w sprawie polityki pieniężnej Riksbanku
  • 13:00 GMT: Produkcja przemysłowa w Indiach w maju
  • 16:00 GMT: Prognoza inflacji konsumenckiej w USA na czerwiec

READ  Ogromny wzrost rynku luksusowych lakierów do paznokci do 2027 roku