Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Deska wielbłądów w Północnej Walii odmówiła dostępu do sporu hord wielbłądów

Deska wielbłądów w Północnej Walii odmówiła dostępu do sporu hord wielbłądów

Skały zostały umieszczone na rozległym terenie, aby uniemożliwić ludziom parkowanie w pobliżu pięknego miejsca w północnej Walii.

Plaża Llanddona, w Angelsy Wschodnie wybrzeże jest popularnym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, a goście zatrzymują się na skraju drogi prowadzącej na plażę.

Ale wzdłuż krawędzi zostały umieszczone duże skały, które uniemożliwiają parkowanie samochodów, denerwując niektórych mieszkańców, którzy dzwonili Rada Anglesey Aby wejść.

Dokładna własność ziemi jest niejasna, ale rada wysłała funkcjonariuszy na spotkania z udziałem radnych i lokalnych właścicieli ziemskich w celu rozwiązania sporu dotyczącego dostępu.

Istnieje kilka domków letniskowych z widokiem na plażę, a David Percival, właściciel jednego z nich, mówi, że z parkowaniem domków kempingowych jest wiele problemów.

Percival nie ma pojęcia, kto położył kamienie na krawędziach, ale powiedział, że okolica stała się magnesem dla ludzi, którzy nocują w obozowiskach.

Skały i głazy zostały umieszczone na plaży Llanddona, które teraz uniemożliwiają parkowanie pojazdów wzdłuż frontu.

„Ogniska i grille pozostawiły blizny i odchody pozostawione przez ludzi, którzy nie zapłacili absolutnie nic za wykorzystanie zasobów, które powinny przynieść korzyści ludziom, którzy mieszkają lub korzystają z płatnego urlopu w tej okolicy” – powiedział Percival.

„Powiedziano mi, że kiedy osoba odpowiedzialna za sprzątanie toalety publicznej próbowała uniemożliwić komuś opróżnienie zawartości toalety chemicznej do toalety publicznej, padła ofiarą zniewag słownych i groźby fizycznej.

„Szkoda, że ​​wygląda na to, że właściciele ziemscy zostali zmuszeni do podjęcia działań w celu ochrony swoich ziem, umieszczając duże kamienie na wybrzeżu. Jeśli ma to wpływ na zapobieganie powrotowi dużej liczby karawan, to mimo wszystko jestem .

Kamienie mogą pogorszyć wygląd nabrzeża, ale jest to zdecydowanie mniejsze zło w porównaniu do szkód wyrządzonych tym lokalnym obiektom przez hordy obozowe.

READ  Kanclerz prowadzi rozmowy z władzami miasta, próbując sformułować plan ISA dla Wielkiej Brytanii Wiadomości biznesowe

„W odległości 100 metrów wzdłuż drogi znajduje się bezpłatny parking publiczny, więc nie wiem, dlaczego ludzie wolą parkować na trawie i deskach niż na utwardzonym terenie i jest bezpłatny.

Myślę, że parkowanie w nocy i ustawianie przyczep kempingowych, kempingów lub przyczep kempingowych wymaga pozwolenia na budowę.

„Jeśli ludzie chcą obozować na tej pięknej wyspie, jest wiele parkingów dla przyczep kempingowych, które z przyjemnością będą pracować i pomieścić ich w odpowiednio zarządzanych i zaprojektowanych obiektach z ustalonymi zasadami dystansowania społecznego”.

Rzecznik rady potwierdził, że funkcjonariusze spotkali się niedawno z właścicielami ziemskimi i badali wszystkie możliwości znalezienia akceptowalnego rozwiązania.

Doradca społeczny, Meriden Roberts, przyznał, że „obóz jest zdecydowanie problemem i nikt się o to nie spiera, ale blokowanie dostępu nie jest do tego sposobem”.

Most Menai pochodzi z Church Island

Możesz teraz mieć dostęp do najnowszych historii w okolicach Angelsy Jest dostarczany bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej – i to całkowicie za darmo.

Przedstawimy Ci największe i najlepsze historie z wyspy, abyś nie musiał ich szukać.

Będziemy wysyłać tylko jeden e-mail tygodniowo, a rejestracja jest całkowicie bezpłatna.

Więcej informacji na temat subskrypcji Kliknij tutaj.

„Blokowanie dostępu do pięknej plaży, z której korzystają pokolenia mieszkańców, jest błędem” – powiedział Cllr Roberts.

„Wiele osób niepełnosprawnych lub starszych lubi chodzić na plażę, ale teraz nie mogą tego zrobić, ponieważ parking publiczny nie ma takiego samego dostępu, wydaje się, że coś zginęło”.

Local Democracy Reporting Service zażądało kopii protokołu z posiedzenia rady gminy i lokalnych właścicieli ziemskich pod koniec marca, ale protokół ten nie został jeszcze udostępniony.

Radny Hrabstwa Carwin Jones powiedział: „Mogę potwierdzić, że przewodniczyłem spotkaniu między sąsiednimi właścicielami ziemskimi a Radą Lokalną Właściciela, mając nadzieję na znalezienie rozwiązania.

Plaża Llanddona: Stowarzyszenie Ochrony Morza przyznało jej najwyższą ocenę za jakość wody.
Plaża Llanddona: Stowarzyszenie Ochrony Morza przyznało jej najwyższą ocenę za jakość wody.

„To bardzo wrażliwy obszar, w którym lokalni mieszkańcy od wieków cieszą się swobodnym wędrowaniem, ale wszyscy zgadzają się, że istnieją wyzwania, którym należy się zająć, i zdecydowanie istnieją silne opinie po obu stronach.

READ  Kolejne strajki kolejowe ogłoszone 3 i 5 listopada, tym razem z udziałem przewoźników kolejowych | Wiadomości biznesowe

Zaproponowaliśmy współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby spróbować znaleźć rozwiązanie.

„Wskazałem jednak, że moja rodzina i wielu miejscowych raczej nie odwiedzą plaży Landis latem, jeśli skały będą nadal na miejscu, ponieważ plaża jest bardzo zatłoczona w godzinach szczytu wakacyjnego, a ograniczona liczba dostępnych miejsc parkingowych będzie bardzo trudna w warunkach drogowych ”.

„Niezwykle ważne jest, aby wszyscy zainteresowani zrównoważoną przyszłością plaży przyjechali i współpracowali w celu rozwiązania tych problemów w sposób satysfakcjonujący wszystkich mieszkańców” – dodał Alon Roberts, członek Rady Pawilonu.

Rzecznik Anglesey Council powiedział: „Jesteśmy świadomi ciągłych obaw związanych z parkowaniem, zwłaszcza dużej liczby przyczep kempingowych i kamperów.

„Teren, na którym znajduje się ten parking, nie jest własnością Rady, w związku z czym Rada nie może podejmować żadnych działań wykonawczych ani wprowadzać żadnych środków zakazujących, kontrolujących lub zachęcających do użytkowania. Pobliski parking pozostawał otwarty i dostępny do użytku.

„Obecnie współpracujemy z lokalnymi właścicielami ziemskimi i radą społeczną, aby spróbować znaleźć odpowiednie rozwiązania, aby rozwiązać problemy i obawy występujące lokalnie”.