Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Derry Girls umieszczają nas na mapie”: duma z rodzinnego miasta, gdy zbliża się finał serii |  Derry

„Derry Girls umieszczają nas na mapie”: duma z rodzinnego miasta, gdy zbliża się finał serii | Derry

aPo czterech latach żartów, memów, pochwał i debat na temat tego, czy protestanci naprawdę trzymają tostery w szafkach, zbliża się ostatni sezon Nabiał Słodko-gorzkie pożegnanie w Derry.

Serial sitcomu Channel 4, który po wyemitowaniu w 2018 roku okazał się nieoczekiwanym globalnym sukcesem, rzucił ciepłą mgłę na drugie co do wielkości miasto Irlandii Północnej, co mieszkańcy mają nadzieję, że utrzyma się po trzecim sezonie, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Przedstawione w serialu nastoletnie thrillery z klasy robotniczej w latach 90. zmieniły postrzeganie miasta, które wcześniej kojarzyło się z zamętem. Nie tylko nieznajomi widzieli różnicę Derry Mieszkańcy postrzegają siebie inaczej. Mają nadzieję, że zmierzch będzie trwał nadal.

„To światło, które niesie. Ma okropne kolory, a nie czarno-białe” – powiedziała Greta McTag, nauczycielka dramatu w St. Cecilia’s College, która uczyła dwie gwiazdy serialu. Saoirse Monica Jackson, która gra IreneI Jamie Lee O’Donnell, który gra Michelle.

Saoirse-Monica Jackson pozuje z młodą fanką po premierze trzeciego serialu Derry Girls w Omniplex Cinemas w Derry w czwartek. Zdjęcie: Charles McQuillan/Getty Images

Miasto słynące wcześniej z Krwawa niedzielaBył w stanie pokazać żywą i wesołą stronę, powiedział McTag, który często jest w cieniu Belfastu. „The Dairy Girls umieściły nas na mapie. Wywarły ogromny wpływ. Zostawi trwałe dziedzictwo.”

Serial znalazł publiczność na całym świecie po tym, jak Netflix nabył prawa. Zostało wspomniane w The Simpsons, w którym znajdowała się lodziarnia o nazwie Dairy Girls. W tym tygodniu niektórzy fani na wpół żartobliwie wezwali dyrektora generalnego Stormont do zakupu Channel 4, który: W obliczu prywatyzacjiza usługi dla Irlandii Północnej.

Delikatne drwiny sekciarstwa w serialu obejmowały tablicę, której bohaterowie używali do opowiadania o różnicach między katolikami a protestantami, przy czym tych pierwszych uważano za kochających posągi i składujących węgle w łazience, a innych uważano za kochających flety i trzymających tostery w szafki. Muzeum Ulsteru w Belfaście Rekwizyt zawarty w galerii na stereotypach kulturowych.

READ  „Zabici przez obojętność”: Francja wstrząśnięta śmiercią na ruchliwej paryskiej ulicy | Francja

Turyści odwiedzają Derry, aby spacerować tymi samymi ulicami, co bohaterowie, sączyć popołudniową herbatę w kształcie Dairy Girls i robić selfie na muralu z boku baru Badgers na Orchard Street. „Netflix dał nam globalną platformę, dał nam nowy rynek i nową publiczność” – powiedział Odhran Dunne, dyrektor generalny agencji turystycznej. Odwiedź Derry. „Nowa seria otworzy kolejną okazję do lokalizacji i lokalizacji”.

Jamie Lee O'Donnell pozuje do selfie z fanem
Jamie-Lee O’Donnell (z prawej) pozuje do selfie z fanem na rozpoczęcie nowego sezonu. Zdjęcie: Charles McQuillan/Getty Images

Glenn Doherty, przewodnik, który wykonuje pracę Nabiał Tour, powiedział w 2018 roku, że początkowo spodziewał się, że show będzie ponure, aby przeciwdziałać zamieszaniu. „Myślałem, że pójdziemy, jeszcze jeden. Potem usiadłem i obejrzałem to i było fajnie. To pokazuje, że jest poczucie normalności. To nie było normalne społeczeństwo, w którym żyjemy, ale po prostu czułem się normalnie”.

Carl Porter, jeden z artystów, który namalował mural, powiedział, że pokaz uchwycił odporność i poczucie humoru mieszkańców. „Kiedy się z czegoś śmiejesz, nabiera to zupełnie innego kontekstu. Zdarzyły się złe rzeczy… ale zbudowaliśmy te bardzo silne społeczności”. Porter ubolewał nad zakończeniem Dairy Girls, ale powiedział, że pochodzi z wysokiego miejsca. „Nie robią tego. Wszyscy widzieliśmy, jak pewne programy się powtarzają i powtarzają.”

Mural został zmodyfikowany w tym tygodniu, tak że Michelle, która pierwotnie miała dwa palce w znaku pokoju, podniosła trzy, aby wskazać trzecią serię. Scenarzystka i showrunnerka Lisa McGee, a także obsada i ekipa wrócili do Derry w czwartek wieczorem na premierę dwóch pierwszych odcinków nowego sezonu na czerwonym dywanie, po której nastąpiło przyjęcie w Guildhall.

McGee powiedział Guardianowi, że Dairy Girls ujawniły swoje rodzinne miasto osobom z zewnątrz. „Coś w komedii sprawia, że ​​rzeczy są bardziej dostępne dla ludzi. Niewiele pokazywana strona miejsca została pokazana, na przykład bardziej śmieszne elementy codziennego życia. Może miasto trochę się zmieniło. To naprawdę niewiarygodne, ponieważ jest po prostu komedia”. McGee chce, aby pojawiły się nowe historie. „Mam nadzieję, że to dziedzictwo Dairy Girls i że inni tutaj piszą”.

READ  Błękitna Gwiazda Lee Ryan z Chatham mówi, że nie ma pieniędzy, ponieważ został ukarany grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów

Juliette Barber, nauczycielka w St. Cecilia’s College, powiedziała, że ​​widząc dwóch byłych uczniów, którzy odnajdują sławę i sukcesy jako aktorzy w serialu, motywują jej uczniów. Stawia ich aspiracje w zasięgu ręki. To już nie jest coś, co przytrafia się „innym ludziom”, to przydarzyło się komuś, kto nosi mundur, chodzi po ulicach i rozmawia tak, jak oni”.