Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Debiutancka grafika Sotheby autorstwa Robbiego Williamsa obejmuje Sharon i Trish | Robbie Williams

Trish nigdy wcześniej nie występowała publicznie. Ani Sharon, Janet, Debbie, Dennis, Donna, Jackie, Joan, Kim, Lauren, Mandy, Paula, Sandra ani Tina.

Ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni te 14 dzieł gwiazdy pop Robbie Williams a współtwórca Ed Goodrich zostanie pokazany w Sotheby’s w centrum Londynu.

Ich dziwne przezwiska – wszystkie kobiece imiona, które były popularne, gdy Williams była uczennicą w Stoke-on-Trent – ​​nie są jedynym wspólnym mianownikiem dzieł sztuki. Obszerne czarno-białe zdjęcia, owoce pięcioletniej współpracy, uderzający obiektywizm.

„Ruby i Ed odnoszą się do obrazów jako do rodziny prac” – powiedział Hugo Cobb, specjalista od sztuki współczesnej w Sotheby’s. „Wszystkie są tworzone w tym samym języku wizualnym. Ale kiedy staniesz przed nimi, zobaczysz, że mają inną osobowość. Każdy obraz ma zdecydowanie specyficzny wizualny nastrój.

„Spójność, ambicja i oryginalność to trzy rzeczy, o których myślę, gdy stoję przed tymi dziełami”.

Inny obraz z tej samej kolekcji, Beverly, został sprzedany przez Sotheby’s w zeszłym miesiącu za 40 000 funtów – dwukrotność maksymalnej kwoty przedsprzedaży – prywatnej fundacji z Ameryki Środkowej.

Ed Goodrich, który odszedł, mówi: „Ruby może zobaczyć coś zupełnie innego, gdy nadejdzie jego kolej na rysowanie”. Zdjęcia: Leo Baron / Farrell Music Ltd / PA

Williams powiedział, że para jest teraz „gotowa do podzielenia się naszą twórczą wizją ze światem”. Chciał, aby ludzie „czuli się pozytywnie… byli zafascynowani, ciekawi, odkrywali nowe właściwości za każdym razem, gdy patrzą wstecz na każdy obraz”.

Używając pseudonimu Williams Goodrich, współpracownicy narysowali 14 prac na ogromnych arkuszach styropianu – medium, które nadaje im „unikalną teksturę”, powiedział Cope – budując warstwy detali.

„Wszystkie postacie są w naszych głowach i ożywają w miarę rozwoju obrazu” – powiedział Goodrich. „Czasami postać pojawia się przypadkowo, a część posągu pojawia się przypadkowo ze względu na kierunek konkretnego pociągnięcia pędzla.

„Ruby może zobaczyć coś zupełnie innego, kiedy nadejdzie jego kolej na malowanie; dlatego nasza praca ma wiele narracji. On doda trochę, a ja dodam trochę, aż otrzymamy całkowicie wyjątkowy obiekt”.

Według Williamsa, tytuły obrazów powstały, ponieważ „uwielbiamy tajemnicę tych imion, które były wówczas bardzo popularne, ale teraz nie są tak powszechne. Dla nas są to nazwy określające lata osiemdziesiąte, wpływową epokę, która inspirowała nasza sztuka.”

w Wideo Sothebypowiedział, że jego zainteresowanie sztuką wywołały okładki płyt. „Nie zdawałem sobie wtedy sprawy, że to sztuka. Byłem zafascynowany obrazami przede mną… więc myślę, że moją pierwszą miłością do sztuki była muzyka”.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Dodał, że wraz z Goodrichem założyli „zespół artystyczny”. sztuka Bycie kreatywnym w innym pojeździe było dla mnie wspaniałym doświadczeniem.

Williams, który zarobił ogromną fortunę na sprzedaży płyt i koncertach, zbudował osobistą kolekcję sztuki. W tym roku sprzedał dwa dzieła Banksy’ego za łączną kwotę 7 milionów funtów. Powiedział, że sprzedaż miała dać mu miejsce na kupowanie „nowej sztuki od nowych ludzi” i pomóc w finansowaniu jego pracy.

Cobb powiedział, że pojawienie się Williamsa Goodricha było ekscytującym momentem. „Ruby i Ed podchodzą do tego bardzo poważnie. To nie jest jednorazowy projekt – włożyli w swoją pracę ogromną ilość energii i czasu. Jeśli chodzi o jego przyszłą zbieralność, to dopiero się okaże.”

Czarno-białe obrazy Robbiego Williamsa i Eda Goodricha będą dostępne do 25 maja w Sotheby’s, 35 New Bond Street, London W1S 2RP.

READ  Sajid Javid atakuje „śmieszne tweety Nicki Minaj” o ciosach Covida