Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy można złapać wirusa koronowego w basenie?

Thomas BarwickGetty Images

 • Od poniedziałku 12 kwietnia baseny kryte mogą być ponownie otwierane do pojedynczego wykorzystania lub w grupach domowych.

  Nie trzeba dodawać, że pływanie jest świetne dla biegaczy – to świetna forma treningu crossowego dla trenujących Pół maratonu lub MaratonOprócz pomocy Kontuzjowani biegacze szybciej się regenerują.

  Ponownie otwarto pływanie wewnątrz i na zewnątrz w Wielkiej Brytanii, oto jak zachować bezpieczeństwo.

  Czy pływanie jest bezpieczne – czy COVID-19 może rozprzestrzeniać się w basenie?

  Tak było wcześniej, podczas wybuchu wirusa Corona Grupa konsultacyjna ds. Uzdatniania wody basenowej (PWTAG) powiedział po konsultacji Zdrowie publiczne w AngliiI

  Sprawdziliśmy z naszymi patriotami, którzy potwierdzili, że koronawirus zostanie zdezaktywowany na poziomach chloru stosowanych w basenach.

  Jednak odwiedzającym basen przypomina się, aby wzięli prysznic przed skorzystaniem z basenu, wykąpali się poza basenem i podążali za jego przykładem Środki higieny Odwiedzając miejsca publiczne, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.

  Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła, aby poziom chloru wynoszący 15 mg / l był wystarczający do zabicia wirusów bezotoczkowych, takich jak wirus polio, rotawirus i wirus Coxsackie, oraz aby aktywność wirusa z otoczką, takiego jak Covid-19, będzie inaktywowana na niższych poziomach .

  Kiedy baseny prawdopodobnie zostaną ponownie otwarte?

  Obiekty rekreacyjne, w tym baseny, siłownie i centra rozrywki, zostały zmuszone do pozostania zamkniętych, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się Korona wirus.

  Od poniedziałku 29 marca odkryte baseny i otwarte pomieszczenia mieszkalne, a także obiekty na wodach otwartych będą mogły się otwierać, gdy blokada zacznie się zmniejszać.

  Od poniedziałku 12 kwietnia kryte baseny, a także sale gimnastyczne i inne obiekty sportowe mogą zostać ponownie otwarte dla jednej osoby lub dla grup domowych.

  Co mówią nowe wytyczne dotyczące Swim England?

  W zeszłym roku wydałem wytyczne wcześniej Pływanie w Anglii Określ środki ostrożności, jakie powinni podjąć pływacy po powrocie na basen. w tym momencie, Baseny są zamknięteJednak gdy mogą się ponownie otworzyć, pływacy powinni przestrzegać następujących środków ostrożności:

  • Musi być Nie Idź na basen, jeśli masz jakiekolwiek objawy COVID-19.
  • Przed wyjściem z domu należy sprawdzić harmonogram lokalnego basenu i instrukcje pływania.
  • Staraj się dotrzeć do basenu gotowego do pływania w kostiumie kąpielowym lub szortach, aby skrócić czas spędzany w szatni. Gdy skończysz pływać, wyjdź. Prysznic w domu przed i po kąpieli.
  • Powinieneś także wziąć prysznic Przed wejściem na basen Wytyczne stwierdzają, że „Kąpiel przed pływaniem jest istotnym wkładem w zapewnienie dostępności wolnego chloru w wodzie basenowej w celu dezynfekcji SARS-CoV-2”.
  • Weź ze sobą środek dezynfekujący do rąk i upewnij się, że wszelkie urządzenia pomocnicze lub narzędzia (takie jak boje / deski do kopania) są wyraźnie oznaczone i wyczyszczone przed pójściem na basen.
  • Na basenie postępuj zgodnie ze wskazówkami osoby towarzyszącej dotyczącej czasu pływania i środków dystansowania podczas przebywania na basenie.
  • Jeśli chodzi o wyprzedzanie w basenie, Swim England powiedział: „Wybierz swój tor, używając szybkich, średnich i wolnych sygnałów i obserwuj tych, którzy już pływają. nie przekraczać Podczas pływania. Zanim zaczniesz naciskać na każdym zakręcie, sprawdź, czy ktoś nie zbliża się szybciej.
  • Należy unikać szerokich pociągnięć przypominających motyle, gdy podjazdy są zajęte.
  • Podczas odpoczynku Swim England podzielił się następującą radą: „Niezależnie od tego, czy zatrzymujesz się na odpoczynek, czy złapiesz oddech po pływaniu, pamiętaj, że inni korzystający ze szlaku będą chcieli kontynuować pływanie bez zatrzymywania się, więc trzymaj się krawędzi szlaku, aby pozwolić inni zwrócą się pod ścianę Odrzuć głowę i pozwól innym zachować dystans społeczny.
  READ  Badanie wykazało, że skurcze komórek napędzają początkowe powstawanie ludzkich embrionów

   Plik Pełna lista wskazówek Można go znaleźć na stronie internetowej Swim England tutaj.

   Kiedy wznowione zostaną szkolne lekcje pływania?

   Zgodnie z wytycznymi Swim England, pływanie w szkole mogło być kontynuowane podczas ogólnokrajowej blokady dla tych uczniów, którzy uczęszczali do szkoły osobiście. Od 8 marca, kiedy szkoły powrócą do bezpośredniego uczenia się wszystkich uczniów, wszyscy będą mogli brać udział w szkolnych lekcjach pływania, albo na szkolnym basenie, jeśli szkoła taki posiada, albo w publicznym basenie, jeśli jest otwarty. „

   Czy powrót na basen jest bezpieczny dla osób starszych lub chorych?

   Pływanie to świetna aktywność dla osób starszych i niepełnosprawnych. w tym momencie, Baseny nie są dozwolone. Oznacza to, że osoby starsze lub chore nie będą mogły korzystać z obiektów.

   Powinienem założyć maska W basenie?

   Nie, na basenie nie jest konieczne noszenie maski na twarz ani czepka. W swoich wskazówkach Swim England mówi: „ Kiedy maska ​​/ czapka zamoknie, utrudnia oddychanie i sprzyja rozwojowi mikroorganizmów. Najważniejszym środkiem zapobiegawczym podczas ćwiczeń jest zachowanie dystansu fizycznego.

   I’m BAME – Czy powrót na basen jest bezpieczny?

   Powszechnie donoszono, że grupy BAME są bardziej podatne na Covid-19. W najczęściej zadawanych pytaniach na basenie Swim England przyznaje to i pisze: „Grupy BAME są bardziej narażone na ryzyko, ale nie jest jasne, czy jest to genetyczne, powiązane z powszechną chorobą, czy też chorobą behawioralną (w tym społeczną). Obowiązują te same zasady. Wszyscy, ale ich ryzyko jest wyższe, a uczestnictwo w działaniach w ramach obecnej naukowo wspieranej dyrektywy operacyjnej jest osobistym wyborem. Nie są wymagane żadne dalsze dostosowania. Dotyczy to również osób starszych i osób z innymi chorobami. Nie ma czegoś takiego, jak brak ryzyka z COVID i wszystkimi Robienie czegokolwiek powinno zachować równowagę.

   READ  Eksperci: Nowy wariant wirusa „FLiRT” jest w stanie ominąć układ odpornościowy

   Tak, możesz pływać w morzu lub w jeziorze. Wytyczne rządowe stanowią, co następuje:

   Powinieneś skrócić czas spędzany poza domem, ale możesz wyjść z domu, aby ćwiczyć. Powinno to być ograniczone do 1 raz dziennie i nie powinno się wyjeżdżać poza swój obszar lokalny.

   Możesz uprawiać sport w zewnętrznym miejscu publicznym:

   • samodzielnie
   • Z ludźmi, z którymi mieszkasz
   • Z Twoją bańką wsparcia (jeśli możesz ją założyć zgodnie z prawem)
   • W bańce opieki nad dziećmi, w której zapewniona jest opieka nad dziećmi
   • Lub gdy jesteś sam, z jedną osobą z innego domu

    To zawiera Bieganie, jazda na rowerze i chodzenie to nie wszystko pływanie. Trening personalny można kontynuować indywidualnie, chyba że wszyscy są w tym samym domu lub w bańce wsparcia.

    Podoba Ci się ten artykuł? Subskrypcja newslettera Więcej artykułów takich jak ten zostanie dostarczonych bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

    Udział

    Ta zawartość jest tworzona i obsługiwana przez stronę trzecią i jest importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji o tej i podobnych treściach możesz znaleźć na piano.io