Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czterech kolejnych brytyjskich dostawców energii upada przy rosnących cenach gazu | przemysł energetyczny

Czterech kolejnych dostawców energii zbankrutowało w ciągu jednego dnia, ponieważ historyczne rekordy na rynku gazu nadal przenikają na brytyjski rynek energetyczny w obliczu nowych obaw, że Rosja może ograniczyć dostawy gazu do Wielkiej Brytanii. Europa.

regulator mocy, Ofgempowiedział, że upadek czterech małych dostawców energii we wtorek sprawi, że około 24 000 gospodarstw domowych będzie potrzebowało nowego surowca, a łączna liczba podupadających firm energetycznych wzrośnie do 17 od początku września, dotykając ponad dwa miliony gospodarstw domowych.

Za pociskiem podąża grad awarii ceny na światowym rynku energii Ze względu na nagły wzrost zapotrzebowania na gaz, gdy gospodarki zaczęły ignorować ograniczenia związane z pandemią Covid-19. Rynki gazu osiągnęły w ostatnich tygodniach rekordowe poziomy, co doprowadziło do jednego z największych wzrostów rachunków za energię dla gospodarstw domowych i obaw przed kryzysem kosztów utrzymania tej zimy.

Spośród czterech ofiar w Wielkiej Brytanii, Zebra Power miała największą bazę klientów, zasilającą 14 800 gospodarstw domowych. Wszechstronna energia Dostarczył około 6000 krajowych klientów przedpłaconych, podczas gdy AmpowerUK miał około 600 klientów w Wielkiej Brytanii i dostarczył dodatkowe 2000 domów za granicą. MA Energy miała około 300 zagranicznych klientów.

Oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach upadnie więcej dostawców energii Ponieważ rynki gazu utrzymują się na niemal rekordowych poziomach, a sprzedawcy zmuszeni są do ponoszenia wyższych kosztów bez podnoszenia swoich taryf powyżej pułapu cen energii ustalonego przez regulatora.

Organizacja Charytatywna Obywateli Konsumenckich powiedziała, że ​​zmagające się z problemami gospodarstwa domowe ostatecznie zapłacą cenę „z niepewnością, niedogodnościami i ostatecznie wysokimi rachunkami”, ponieważ dostawcy „wciąż spadają jak kostki domina”.

Gillian Cooper, dyrektor ds. energii w Citizens Advice, powiedziała: „W zeszłym tygodniu Ofgem przedstawił, w jaki sposób zamierza „podnieść poprzeczkę” dostawcom i poprawić ich odporność w krótkim okresie. To pozytywny krok, ale jasne jest, że obowiązujące przepisy a ich egzekwowanie nie wystarczyło.”

READ  EC wspiera morską technologię wiatrową w Polsce

Cooper dodał: „Na dłuższą metę Ofgem Będziesz musiał włożyć więcej wysiłku, aby upewnić się, że firmy są w dobrej kondycji finansowej i zapewniają dobrą obsługę klienta. Powinno to obejmować ochronę ludzi przed karą lojalnościową, która przed maksimum pozwalała firmom czerpać korzyści z tych, którzy nie zmienili lub nie byli w stanie się zmienić.”

Regulator mocy zaplanował „odważne działanie” w zeszłym tygodniu Śledzenie zmian w limicie cen, która chroni około 15 milionów gospodarstw domowych przed nieuczciwymi rachunkami za energię, wynikającą z rosnących apeli dostawców o uelastycznienie limitu, aby wzrost rynku mógł zostać szybciej przeniesiony na gospodarstwa domowe.

Reforma limitów cenowych pojawiła się w związku z głębokimi obawami, że ceny gazu, które są ponad trzykrotnie wyższe niż w tym czasie w zeszłym roku, mogą wznowić zwyżkę, gdy temperatury w Europie ochłodzą się i Rosja Zmniejszony eksport gazu do Europy.

Przepływy gazu z rosyjskiego państwowego giganta Gazpromu, który dostarcza około jednej trzeciej europejskiego gazu, gwałtownie spadły w weekend, a we wtorek firma odmówiła dodatkowych dostaw gazu do Europy od stycznia, kiedy zapotrzebowanie na Europa. zima.

Spowolnienie eksportu gazu ponownie wzbudziło obawy o dostawców energii w zimie, pomimo bezpośredniego polecenia rosyjskiego prezydenta Władimira Putina dla Gazpromu, aby skoncentrował się na napełnianiu swoich europejskich magazynów gazu od 8 listopada, kiedy to rosyjskie magazyny powinny zostać napełnione.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Decyzja Rosji o nieotwieraniu kurków gazowych w celu umożliwienia dodatkowych dostaw do Europy od stycznia jest również sprzeczna z wezwaniami Międzynarodowej Agencji Energetycznej, globalnego organu nadzoru energetycznego, który powiedział w zeszłym miesiącu, że Rosja powinna pomóc złagodzić ceny rynkowe poprzez zwiększenie eksportu gazu do Europy tej zimy.

Moskwa zaprzeczyła, że ​​wstrzymuje dostawy gazu z Europy swoimi rurociągami przez Ukrainę i Polskę, aby wywrzeć nacisk na niemieckich regulatorów, by zgodzili się na transport gazu nowym gazociągiem Nord Stream 2 przez Morze Bałtyckie do Niemiec.

READ  Rynek wosków do polerowania samochodów 2021: rozwój technologiczny i przyszły wzrost

Jednak decyzja o wysyłaniu tylko wolumenów kontraktowych pomimo dużego popytu na dodatkowe dostawy gazu prawdopodobnie podniesie ceny na rynku gazu w Europie, pomagając Rosji nałożyć wyższe cła na eksport węglowodorów.