Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsze wieści z Cop26: Jeff Bezos

Najnowsze wieści z Cop26: Jeff Bezos

a Dzisiejszy minister powiedział, że poważne zobowiązanie do zakończenia wylesiania do 2030 r. jest pierwszym „przełomem” Cop26, sygnalizującym zmianę tonu rządu Wielkiej Brytanii.

Joe Biden, Xi Jinping i Jair Bolsonaro, odpowiednio, prezydenci Stanów Zjednoczonych, Chin i Brazylii, są wśród tych, którzy podpisali dziś zobowiązanie, które będzie miało zastosowanie do 85 procent lasów na świecie i przyniesie 14 miliardów funtów od publiczności. oraz finansowanie prywatne.

Po kilku dniach pesymistycznych ostrzeżeń, że sukces Cop26 to „dotknij i idź”, minister środowiska uznał dziś porozumienie za przełomowe.

George Eustis przyznał, że „obawiał się” szansą na zawarcie umowy, mówiąc, że „nie mieliśmy jej w torbie” na kilka dni przed rozpoczęciem pracy przez gliniarza.

Odnosząc się do pesymizmu Borisa Johnsona w przededniu szczytu, pan Eustice powiedział Sky News: „To ważne osiągnięcie, gdybyś rozmawiał ze mną pięć dni temu, bałbym się również, gdybyśmy doszli do tego porozumienia w sprawie lasy, ale mamy i wygląda to naprawdę zachęcająco..To wielki przełom.”

„Jeśli to się utrzyma, będzie to dobrze wróżyło Cop26 przez następne dwa tygodnie” – dodał.

Przewidział, że główne porozumienia zostaną zawarte „późną nocą” w ostatni dzień konferencji, dodając: „Te rozmowy są zawsze złożone i trwają rozmowy wielostronne”.

READ  Rozmiar i wzrost rynku maszyn do polerowania butów (2021-2028)